Microsoft nabízí nové herní zážitky

Nové herní tituly a příslušenství představeny na herním veletrhu v Lipsku
Microsoft nabízí nové herní zážitky

Praha, Česká republika – 30. září, 2006

 

Společnost Microsoft představila na herním veletrhu v německém Lipsku celou řadu nových her
a herního příslušenství, určených pro operační systém Windows i pro herní konzolu Xbox 360. Společnost tak reaguje na stále rostoucí poptávku po těchto platformách. Kromě toho její zástupci představili novinky pro chystaný operační systém Windows Vista, který bude dostupný začátkem příštího roku. Microsoft, který oproti loňskému roku téměř zdvojnásobil svoji účast na Lipském veletrhu, umožnil návštěvníkům vyzkoušet zhruba 40 nových titulů na 130 herních terminálech. Velkou pozornost poutaly především dvě exkluzivní fotbalové novinky. Hry „FIFA 07“ od EA a „Pro Evolution Soccer 6“ společnosti Konami budou hráčům dostupné pouze na systémech Xbox 360. Ti si tak letos jako jediní budou moci vychutnat fotbalové léto nové generace.

 

Xbox 360

Nejžhavější novinkou pro konzolu Xbox 360 bude bezesporu pokračování legendární série FIFA od Electronic Arts. Těsně po vydání úspěšného „2006 FIFA World Cup“ se tak hráči dočkají dalšího fotbalového přírůstku v podobě titulu „FIFA 07”, který přináší revoluční herní engine a možnost online hraní. Společnost Konami mimo to představila svůj „Pro Evolution Soccer 6“, čímž se Xbox 360 stal zcela unikátním systémem pro milovníky fotbalu.

 

Hry pro Windows

Microsoft a jeho partneři i nadále doplňují nabídku pro nejrozšířenější herní platformu na světě
a představují dva nové rodinné tituly. Hry „LEGO Star Wars II: The Original Trilogy“ od Lucas Arts a „Zoo Tycoon 2: Marine Mania“ jsou optimalizované především pro nový operační systém Windows Vista. To jim umožňuje využít celou řadu nových funkcí, jako například technologii Games Explorer, rodičovský zámek nebo knihovnu DirectX 10. Během své hlavní prezentace předvedli zástupci společnosti rovněž hratelnou ukázku nového titulu „Flight Simulator X”. Na něm demonstrovali vzájemnou kompatibilitu různých technologií Microsoftu, když pro ovládání hry použili bezdrátový ovládač ze systému Xbox 360. To jim umožnil Xbox 360 Wireless gaming receiver, nový doplněk pro osobní počítače se systémem Microsoft Windows.

 

„Slíbili jsme hráčům, že dojde k oživení herní scény na nejpopulárnější herní platformě Microsoftu,“ řekl Rich Wickham, ředitel oddělení her pro Windows ve společnosti Microsoft. „Operační systém Windows vždy poskytoval mimořádné herní zážitky, ale nové Windows Vista spolu s další generací her, která využívá všechna vylepšení systému, nabídnou zcela novou dimenzi digitální zábavy.“

 

Příslušenství pro Xbox 360

Na končící prázdniny připravil Microsoft také nové příslušenství pro herní konzolu Xbox 360. Nové doplňky tak ještě rozšíří stávající nabídku příslušenství pro tento systém.

  • Kamera Xbox Live Vision pro Xbox 360 umožňuje uživatelům komunikovat přes video chat, posílat fotky, vkládat své obrázky do her a přizpůsobit své herní avatary na síti Xbox Live. Kamera bude k dostání od 19. září ve Spojených státech a od 6. října v Evropě. K dispozici budou celkem dvě balení:

-          Xbox Live Vision. Toto balení obsahuje kameru Xbox Live Vision, jednoměsíční členství Xbox Live Gold, sluchátka s mikrofonem Xbox 360 a bezplatné stažení dvou plných verzí her na Xbox Live Arcade: populární karetní hry „UNO“, a dále hry „TotemBall“, nové 3-D hry od Freeverse and Strange Flavour Ltd.

-          Sada Xbox Live Video Chat Gold. Větší balení obsahuje kameru Xbox Live Vision, 12 měsíční členství Xbox Live Gold, Xbox 360 headset a bezplatné stažení tří plných her na Xbox Live Arcade: karetní hry „UNO“, „TotemBall“ a klasické akční střílečky „Robotron“. Kromě toho získá zákazník 200 Microsoft bodů.

·         Xbox 360 bezdrátový závodní volant s technologií force–feedback je určen pro opravdové herní nadšence, kteří vyžadují absolutní realitu v závodních hrách. Zákazníci, kteří si jej zakoupí, získají kromě samotného volantu rovněž limitovanou force–feedbackovou verzi hry „Project Gotham Racing 3” (dostupné v listopadu).

  • Xbox 360 bezdrátový headset. Tato sluchátka s mikrofonem poskytují hráčům možnost hlasové komunikace, stylový design a jedinečnou zvukovou kvalitu na síti Xbox Live (k dostání v listopadu).
  • Xbox 360 bezdrátový herní přijímač pro Windows. Po zapojení tohoto přijímače do USB portu na svém počítači mohou hráči používat bezdrátové příslušenství určené pro systém Xbox. (k dostání koncem prosincem).
  • Xbox 360 kryty. Zákazníci si mohou přizpůsobit své konzoly díky jednomu ze tří nových speciálních krytů. Ty obsahují motivy z populárních her „Halo“, „Viva Piñata“ a „Forza Motorsport 2“.

Informace o konzole Xbox a Xbox 360

Microsoft přinesl revoluci do herního průmyslu již v listopadu 2001, kdy uvedl svou konzolu Xbox (http://www.xbox.co). První generace tohoto systému pro hraní počítačových her a zábavu se dnes prodává ve 26 zemích celého světa. Konzolu nové generace, Xbox 360, představil Microsoft
v Evropě, Japonsku a Severní Americe během prázdnin v roce 2005 a v průběhu roku 2006 jej postupně zavedl také v Austrálii, Kolumbii, Hong Kongu, Koreji, Mexiku, Novém Zélandu, Singapuru a Taiwanu. Xbox 360 (http://www.xbox.com/xbox360) je nejpokročilejším systémem pro hraní počítačových her a zábavu, který umožňuje přístup k nejlepším hrám a online síti nové generace „Xbox Live“. Jedinečné herní zážitky v digitálním formátu, které tato konzola nabízí, přitahují neustálou pozornost hráčů po celém světě

O hrách pro Windows

Microsoft Windows je nejrozšířenější operační systém ve světě her, který nabízí nejširší rozsah titulů, možnost volby hardwaru a celou řadu pokročilých herních technologií. S využitím systému Windows mají vydavatelé i uživatelé možnost získat ojedinělý zážitek z hraní her na svém osobním počítači. Více informací můžete najít na http://www.gamesforwindows.com.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

 

#########

 

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

 

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.

 

Kontakty pro styk s médii a veřejností

 

Jiří Grund, tiskový mluvčí, Microsoft v České republice

Telefon: + 420 261 197 111

Mobil: + 420 602 206 744

E-mail: jirig@microsoft.com

 

Markéta Kuklová, agentura CoLin

Telefon: + 420 283 109 015

Mobil: + 420 603 168 333

E-mail: marketa.kuklova@colin.cz

Témata článku: Microsoft, Windows, Evolution, Nové příslušenství, Herní příslušenství, Fifa, Soccer, Xbox Live, Xbox Live Gold, Volanty, Celý kryt, Hero, Marine, Herní zážitek, Forza, Nový Xbox, Vision, Motorsport, Gotham, Line, Sluchátka bezdrátová, Herní konzole xbox 360, Headset

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje