Microsoft dnes zahájil prodej české verze Windows Vista a Office 2007

Praha – 28. února, 2007. Dnes se dočkali všichni zájemci o českou verzi nového operačního systému Windows Vista a sady kancelářských aplikací Microsoft Office 2007. Microsoft zahájil prodej Windows Vista a Microsoft Office 2007 v českém jazyce netradičně. V následujících dnech se 70 zaměstnanců včetně managementu společnosti rozjede do obchodních center po celé České republice a budou nové lokalizované produkty prodávat přímo zákazníkům.
Microsoft dnes zahájil prodej české verze Windows Vista a Office 2007

První kopie obou produktů však získalo přímo z rukou ředitele Microsoftu Michala Čupy a za účasti náměstka ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Centrum moderních technologii ve škole při Střední průmyslové škole Na Třebešíně. Rozhodnutí předat první Windows Vista a Office 2007 právě tomuto Centru dokládá důležitost, již Microsoft přikládá rozvoji informační vzdělanosti v České republice. Do oblasti školství společnost v rámci programu Partneři ve vzdělávání investovala od ledna 2004 do února 2007 téměř 1,5 miliardy českých korun.

Česká verze Windows Vista vznikala více než dvanáct měsíců. Lokalizace nové generace Windows zahrnuje překlad 2 100 000 slov přímo v operačním systému, a dalších 1 300 000 slov v souborech nápovědy. Na testování se podílelo více než 14 000 odborníků a uživatelů. 

Operační systém Windows Vista je v České republice dostupný ke koupi s novým počítačem i samostatně v plné šíři verzí od základních Windows Vista Home až po verzi Windows Vista Ultimate. Systém Office 2007 je v České republice nabízen mimo jiné v sadě pro studenty a domácnosti. Tato sada zpřístupňuje aplikace Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007 a OneNote 2007 za cenu dostupnou všem studentům a umožňuje jim práci na školních projektech v prostředí, které budou využívat i ve své profesionální kariéře. Microsoft tímto způsobem posouvá podporu školství o další úroveň, ze školních lavic i na domácí počítače žáků, studentů a samozřejmě vyučujících, Rozšíření informačních technologií do domácností umožňuje zaměřit se také na starší generaci, tedy rodiče a prarodiče studentů, kteří dosud neměli přístup k informačním technologiím. Toto je také jeden z kroků, kterými chce společnost Microsoft podporovat celoživotní vzdělávání společnosti v České republice.

Při hledání ideálních způsobů využití Windows Vista a systému Office 2007 ve školství hraje významnou roli Centrum moderních technologií ve škole při Střední průmyslové škole na Třebešíně. Jedná se o jedno z pěti center, která Microsoft vybudoval v regionu EMEA. V den uvedení Windows Vista a systému Microsoft Office 2007 na český trh představilo Třebešínské centrum výsledky své činnosti za rok 2006 a plány pro rok 2007. Součástí těchto plánů jsou nové kurzy zaměřené na problematiku Windows Vista a Microsoft Office 2007, které budou zájemcům z řad pedagogů a IT odborníků ve školství otevřeny od dubna letošního roku.

Uvedení Windows Vista a nové verze systému Microsoft Office představuje vstup do nového počítačového věku. Oba produkty výrazně mění způsob, jakým uživatelé pracují a baví se. Nové atraktivní uživatelské rozhraní zjednodušuje přístup k často prováděným úkonům a usnadňuje vytváření a sdílení dokumentů, fotografií, hudby a video souborů po internetu. Windows Vista jsou přitom výrazně bezpečnější než předchozí verze, zejména díky odlišnému přístupu k uživatelským právům, která zamezují instalaci škodlivých aplikací.

Témata článku: Microsoft, Nový způsob, Microsoft Office 2013, Střední škola, Home Office, Windows 7 Ultimate, Microsoft Office 2010, Vista, Microsoft Office 365, Česká republika, Moderní technologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje