Microsoft byl oceněn ve WebTop100 2005

Webová prezentace společnosti Microsoft získala ocenění za kvalitu poskytovaných informací.
Microsoft byl oceněn ve WebTop100 2005

Webové stránky společnosti získaly v rámci projektu WebTop100 v kategorii WebTop IT ocenění jako nejkvalitnější internetová prezentace firmy z oblasti informačních technologií v České republice. Web společnosti Microsoft se umístil i v čele hlavního žebříčku. Kromě celkového čtvrtého místa udělila porota Microsoftu ocenění Marketingová trefa 2005 za nejlepší umístění v kategorii Marketingová hodnota webu. Nejvyšší počet bodů v celkovém měření získal Microsoft také za informační hodnotu své webové prezentace. 

„Microsoft využívá web jako významný komunikační prostředek při dialogu se zákazníky. Snažíme se nabízet aktuální informace a rady pro zkušené i začínající uživatele osobních počítačů,” řekla Veronika Přikrylová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti Microsoft. „Ocenění kvalit naší internetové prezentace v tvrdé konkurenci je pro nás motivací nadále zlepšovat nabízené služby a hledat nové způsoby, jak uživatele příjemně překvapit například nabídkou užitečných doplňků ke stažení, možností vyzkoušet si nové produkty online nebo radami pro ještě příjemnější práci s produkty Microsoftu.“ 

Ocenění nejúspěšnějším společnostem předala v průběhu slavnostního večera ministryně informatiky Dana Bérová. Ceny za společnost Microsoft převzal Peter Kmoško, manažer pro online marketing společnosti Microsoft v České republice a na Slovensku. 

Projekt WebTop100 navazuje na anketu CzechTop100 Obdivovaných. Webové prezentace sta nejrespektovanějších firem v České republice posuzuje šestičlenná odborná porota ve složení Michal Čížek, Jakub Dittrich, Petr Štěpánek, Roman Smělý, Tomáš Nielsen a David Špinar. Výsledky jsou stanoveny na základě hodnocení 36 kritérií rozdělených do kategorií vizuální dojem, informační hodnota, použitelnost, technické řešení a marketingová hodnota. 

Letošní novinkou projektu WebTop100 bylo vyhlášení oborových výsledků. K účasti v soutěži se v rámci osmi kategorií mohly přihlásit i společnosti, které se neumístily v anketě CzechTop100. Více informací o projektu WebTop100 a podrobné žebříčky naleznete na adrese http://www.webtop100.cz/vysledky.html.

Témata článku: Microsoft, Nielsen, Celková hodnota, Začínající firma, Webová prezentace

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Pietro 30. 9. 2005 11:30:07
    Mozete byt konkretnejsi, v com by mohli byt lepsie?
  • nemo 27. 9. 2005 14:47:47
    V pristi petiletce ?
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?