Microsoft a Nortel zjednodušují firemní komunikaci

Praha – 3. dubna, 2007. V pražské SuperKanceláři si mohou návštěvníci vyzkoušet konkrétní výsledky globální spolupráce společností Microsoft a Nortel, za podpory implementačního partnera společnosti Kapsch.
Microsoft a Nortel zjednodušují firemní komunikaci

Na jednotlivých pracovních místech má každý uživatel přehled o přítomnosti dalších pracovníků a jejich dostupnosti a může s nimi komunikovat telefonicky prostřednictvím technologie VoIP, poslat jim e-mail nebo rychlou zprávu. Každý může jednoduše vytvořit hlasovou nebo i videokonferenci. To vše v jednom intuitivním komunikačním prostředí.

„Spolu s Nortelem ukazujeme, jak snadná dnes může být komunikace, když se propojí software Microsoftu s hardwarem Nortelu,“ říká Aleš Růžička, manažer divize Information Worker společnosti Microsoft v České republice. „Nikdo jiný dnes není schopen nabídnout takto ucelené řešení jako Microsoft a Nortel,“ dodává Marek Holešovský, Channel manager společnosti Nortel.

V SuperKanceláři mohou návštěvníci využívat služby, které poskytuje Nortel Communication Server 1000 (IP PBX) a Microsoft Exchange Server 2007. Toto řešení umožňuje propojit hlasové služby s e-mailovými nebo posílat mezi uživateli rychlé zprávy. Jednotliví uživatelé mohou vzájemně sdílet své pracovní plochy nebo i další nástroje, takže mohou opravdu v týmu pracovat na společných úkolech. Kombinace Multimediálního konferenčního řešení od Nortelu spolu s Microsoft Office Communicatorem 2007 pak umožňuje vytvářet konference stejným způsobem jako poslat e-mail, rychlou zprávu nebo zavolat.

Společnosti Microsoft a Nortel uzavřely v červenci roku 2006 alianci ICA (Innovative Communication Alliance), jejímž cílem je společný vývoj řešení a služeb sjednocené komunikace (UC – Unified Communications). Sjednocená komunikace slučuje hlasovou, video- a datovou komunikaci do jedné komunikační platformy. Došlo tak k vzájemnému propojení vývoje a řešení obou společností v oblasti sjednocené komunikace, které společně vstupují na trh v této oblasti s nabídkou takového uceleného řešení, kterému v tuto chvíli nikdo nemůže konkurovat.

Váš názor | Hitachi konsoliduje výrobu pevných disků

Témata článku: Microsoft, Jednotlivé řešení, Worker, Rychlý přehled, Společné řešení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší