Microsoft a Národní bezpečnostní úřad podepsaly smlouvu o spolupráci

Microsoft a Národní bezpečnostní úřad podepsaly smlouvu o spolupráci

Společnost Microsoft a Národní bezpečnostní úřad České republiky v pátek 23. listopadu podepsaly smlouvu o spolupráci v oblasti bezpečnosti informací. Tato smlouva umožní Národnímu bezpečnostnímu úřadu využít výhod projektu Microsoft Security Cooperation Program. Tento celosvětový projekt dává vládám jednotlivých zemí možnost zapojení do společných bezpečnostních aktivit v oblasti reakce na počítačové incidenty, zmírnění dopadů počítačových útoků a ochrany obyvatelstva proti kybernetickým hrozbám.

Program díky možnosti sdílení informací o hrozbách a preventivních opatřeních snižuje samotné riziko útoků a poskytuje rámec pro výměnu informací a spolupráci s vládními organizacemi zodpovědnými za IT infrastrukturu, vynucování práva, veřejnou bezpečnost a vzdělávání v jiných zemích.

Smlouva byla podepsána mezi Dušanem Navrátilem, ředitelem Národního bezpečnostního úřadu a Romanem Cabálkem, generálním ředitelem společnosti Microsoft v České republice a je obnovením strategické smlouvy, která byla podepsána mezi Microsoftem a Ministerstvem vnitra ČR v květnu 2008 u příležitosti návštěvy Steva Ballmera v Česku.

„Přistoupení České republiky k programu spolupráce v oblasti bezpečnosti informací společnosti Microsoft představuje významný krok k dalšímu rozvoji v oblasti kybernetické bezpečnosti, která se z důvodu vzrůstajících bezpečnostních hrozeb čím dál více dostává do popředí zájmu státních i mezinárodních organizací po celém světě. Národní bezpečnostní úřad, jako gestor problematiky kybernetické bezpečnosti, vítá možnost spolupráce, kterou Smlouva definuje, především pro potřeby Národního centra kybernetické bezpečnosti a pracoviště Vládního CERT, které NBÚ provozuje,“ řekl k podepsání smlouvy o spolupráci v oblasti bezpečnosti informací Dušan Navrátil.

„Do globální iniciativy Microsoft Security Cooperation Program, která díky sdílení informací umožňuje vládám a vládním organizacím efektivněji a ekonomičtěji reagovat na bezpečnostní hrozby, je v současné době zapojeno celkem 44 zemí. Jsme velice rádi, že se výhod tohoto programu rozhodla nadále využívat i Česká republika,“ dodal Roman Cabálek.

Další článek: Ministerstvo vnitra zahájilo počítačovou výuku v Africe

Témata článku: Microsoft Security, Možnost reakcí, Kybernetická bezpečnost, Úřad, Počítačová oblast, Cert, Kybernetický útok


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu