Microsoft a Intel oznamují iniciativu pro vývoj bezdrátových zařízení

26. února 2002
Matrox G800?
Společnosti budou spolupracovat na referenčních návrzích kapesních počítačů a inteligentních telefonů se systémem Microsoft Windows, které budou založeny na architektuře Intel PCA
Microsoft a Intel oznamují iniciativu pro vývoj bezdrátových zařízení

CANNES, Francie — 19. února 2002 — Společnosti Microsoft Corp. a Intel Corp. oznámily na konferenci 3GSM World Congress 2002 vytvoření iniciativy, která se zaměří na vývoj referenčních návrhů kapesních počítačů (PDA) a inteligentních telefonů.

 

Referenční návrhy založené na softwarových platformách Microsoft® Windows® Powered Pocket PC a Smartphone 2002 a na hardwarové architektuře Intel® Personal Internet Client Architecture (Intel PCA) podpoří rychlý rozvoj bezdrátových aplikací a služeb nové generace pro spotřební i podnikové tržní segmenty. Tato spolupráce navíc umožní výrobcům bezdrátových zařízení a softwaru urychlit uvádění mobilních řešení na trh.

 

V rámci této iniciativy oznámil Microsoft podporu platformy Intel PCA, základu pro vývoj mobilních komunikačních zařízení, která spojují hlasovou komunikaci s výbavou pro přístup k internetu.

 

„Naše spolupráce se společností Intel poskytne velkým i malým výrobcům základnu pro rychlé uvádění mobilních zařízení s operačním systémem Windows na trh,“ řekl Ben Waldman, viceprezident Mobility Division společnosti Microsoft. „Naším cílem je odstranit překážky vstupu pro výrobce zařízení a připravit podmínky pro masový nástup inovativních, inteligentních a levných zařízení, které přinesou užitek zákazníkům, operátorům i celému odvětví.“

 

„Pokud nyní výrobci mobilních telefonů integrují do svých zařízení data, řešení společností Intel a Microsoft jim umožní, aby se bezdrátová zařízení a aplikace staly nedílnou součástí podnikových sítí v globálních firmách,“ řekl Ron Smith, senior viceprezident a ředitel Wireless Communications and Computing Group společnosti Intel. „Odborné znalosti, které Intel a Microsoft přinášejí do mobilního odvětví, přinesou užitek výrobcům bezdrátových zařízení, vývojářům softwaru, poskytovatelům služeb i zákazníkům.“

 

V současné době neexistuje v mobilním odvětví žádná standardní platforma, která by urychlila vývoj a nasazování bezdrátových zařízení a aplikací. Každé zařízení nebo aplikace vzniká ve vlastním prostředí. Referenční návrhy společností Intel a Microsoft umožní vývojářům vycházet ze standardizované platformy, což podpoří relativně rychlý vývoj a zavádění vysoce kvalitních produktů. Na vývoji referenčních návrhů se v současné době pracuje, aby mohly být uvolněny ještě v průběhu tohoto roku.

 

O architektuře Intel PCA a bezdrátových stavebních blocích společnosti Intel

Architektura Intel PCA byla vyvinuta, aby urychlila vývoj a zavádění nové generace mobilních telefonů, kapesních počítačů a dalších bezdrátových internetových zařízení, stejně tak jako služeb a aplikací, díky nimž budou tato zařízení atraktivní pro koncové uživatele a poskytovatele telekomunikačních služeb. Architektura Intel PCA řeší rychlejší vývoj těchto aplikací a služeb tím, že odděluje výpočetní a komunikační funkce, takže lze aplikace psát pro mikroprocesory pro všeobecné použití.

Klíčovými součástmi architektury Intel PCA jsou procesory jako Intel® StrongARM*, který je mozkem kapesních počítačů Pocket PC, a nově uvedený aplikační procesor Intel® PXA250, základní čipové sady a paměti flash.

 

O platformě Microsoft Windows Powered Pocket PC 2002

Kapesní počítače Microsoft Windows Powered Pocket PC nové generace nabízejí zákazníkům pohodlný přístup k nejdůležitějším informacím ve chvílích, kdy jsou mimo kancelář. Přitom jsou natolik všestranné, aby vyhovovaly osobním potřebám vytížených mobilních uživatelů. Počítače Pocket PC obsahují širokou řadu lokalizovaných aplikací pro podnikání, osobní využití i zábavu, navíc je lze snadno rozšířit podle potřeb každého zákazníka. Počet standardizovaných hardwarových a softwarových doplňků pro tuto platformu se stále rozrůstá.

 

O platformě Microsoft Windows Powered Smartphone 2002

Software Microsoft Windows Powered Smartphone 2002 je jádrem osobního a výkonného mobilního telefonu, který slouží pro hlasovou i textovou komunikaci a zároveň poskytuje zákazníkům přístup k jejich nejdůležitějším informacím kdykoli a kdekoli. Známý a výkonný software v malém, elegantním přístroji s jasným barevným displejem odlišuje telefony Windows Powered Smartphone od ostatních na trhu. Platforma Smartphone 2002 poskytuje širokou řadu služeb jako bezpečný přístup k podnikovým datům a webu, email, moderní funkčnost organizátoru i multimediální funkce, a to ve vysoce kvalitním mobilním telefonu.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq: MSFT) byla založena v roce 1975 a dnes je světovým lídrem na poli softwaru, služeb a internetových technologií pro osobní i pracovní využití. Společnost nabízí širokou řadu produktů a služeb, které lidem usnadňují život díky skvělému softwaru — kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení.

 

O společnosti Intel

Společnost Intel je největší světový výrobce mikroprocesorů a je také předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Další informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

 

Microsoft a Windows jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech a některých dalších zemích.

Jména společností a produktů zmíněná v této zprávě mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

 

 

 

Intel, Pentium, Celeron a Enhanced SpeedStep jsou registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích divizí ve Spojených státech a dalších zemích.

*Známky a značky jiných společností jsou majetkem příslušných držitelů.

**Podrobnější informace o měření spotřeby mobilních procesorů Intel najdete na: http://developer.intel.com/design/mobile/perfbref/

 

Váš názor Další článek: Matrox G800?

Témata článku: Microsoft, Windows, Bezdrátové telefony, Mobilní telefony s windows 10, Cannes, Mobilní zařízení, Ron software


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF