Microsoft a D-Link spolupracují na zajištění bezdrátové konektivity pro nadšence Xbox Live

6. června 2005 - Hráči získají vyšší flexibilitu a volnost; dohoda posiluje přítomnost společnosti D-Link na herním trhu. Společnost D-Link, přední poskytovatel síťových a komunikačních řešení pro spotřebitele, malé a střední firmy i pro velké podniky, dnes oznámila, že firma Microsoft® certifikovala její bezdrátový adaptér D-Link AirPlus XtremeG DWL-G810 pro použití s on-line herní službou Microsoft Xbox® Live™ v Evropě, díky které mohou majitelé těchto zařízení hrát hry za pomoci bezdrátového připojení. Certifikace umožňuje, aby byl adaptér D-Link DWL-G810 použit pro přeměnu zařízení Xbox® na bezdrátovou herní konzoli, což hráčům poskytne novou úroveň svobody a flexibility.
Microsoft a D-Link spolupracují na zajištění bezdrátové konektivity pro nadšence Xbox Live

Instalace je snadná, veškerá konfigurace se provádí prostřednictvím konzole Xbox, hráči mohou pro připojení k Xbox® Live™ jednoduše využít své stávající širokopásmové připojení. DWL-G810 představuje vysoce výkonné bezdrátové připojení, které nabízí rychlost až 108 Mbps (1). 
Dohoda se společností Microsoft je součástí strategie firmy D-Link zaměřené na rozšíření její působnosti na herním trhu. Řada vysoce funkčních a široce kompatibilních bezdrátových produktů této společnosti se ideálně hodí také pro herní aplikace.

„Díky tomuto partnerství dokážeme zajistit zcela novou úroveň komfortu pro náročné hráče,” uvedl Kevin Wen, prezident D-Link Europe.  „Kabely a šňůry často brání tomu, aby si hráč mohl hru skutečně vychutnat. Nyní však stačí jeden rychlý, snadný a cenově výhodný krok, aby členové Xbox Live v Evropě mohli začít využívat bezdrátové připojení. Hry jsou pro naše produkty přirozenou oblastí využití a uživatelé se mohou v budoucnu těšit na naše další nabídky.”

„Neustále se snažíme hledat nové způsoby, jak přinést evropským hráčům Xbox ještě vyšší hodnotu a toto partnerství je příkladným výsledkem naší činnosti,” uvedl Richard Teversham, marketingový ředitel produktu Xbox pro EMEA.  „Spolupráce s firmou D-Link nám umožní nabídnout tisícům evropských členů Xbox Live vyšší flexibilitu, díky které si mohou ještě lépe vychutnat hraní her, jako je například Halo 2, prostřednictvím Xbox Live.”

Technickou podporu pro konfiguraci DWL-G810/Xbox Live zajišťuje jak D-Link, tak Microsoft.  Vlastníci současné verze produktu DWL-G810 si mohou zdarma stáhnout firmware kompatibilní s produkty Microsoft z www.dlink.cz nebo www.dlink.co.uk.
(1) Při použití ve spojení se 108 Mbps routerem, jako je například D-Link DI-624

DWL-G810 od společnosti D-Link je vysokorychlostní klientský adaptér pro propojení sítí Ethernet a bezdrátových sítí LAN, který dokáže přeměnit prakticky jakékoliv zařízení s přípojkou Ethernet, jako například set-top box, herní konzoli, tiskárnu, laptop a stolní počítač na bezdrátové síťové zařízení. DWL-G810 slouží jako klientský most mezi sítí Ethernet a bezdrátovou sítí LAN, čímž umožňuje snadnou integraci mezi oběma typy sítí. S DWL-G810 mohou uživatelé rovněž sdílet tiskárny připojené k domácí nebo kancelářské síti Ethernet bez nutnosti protahovat kabely stěnami nebo stropy. Hráči se mohou bezdrátově připojovat k videohrám určeným pro více hráčů prostřednictvím Internetu za pomoci vysokorychlostního širokopásmového připojení.

Xbox Live je první komplexní on-line herní služba, která je vyhrazena pro rychlé širokopásmové hry.  Xbox Live umožňuje hráčům hrát na jejich zařízeních Xbox hry určené pro více hráčů nacházejících se kdekoliv na světě, a to díky širokopásmovému připojení k Internetu. Vzhledem k vestavěnému pevnému disku a ethernetovému portu byla konzole Xbox již od počátku konstruována jako on-line herní systém, takže již není zapotřebí dokupovat žádné další periférie.

Xbox Live dává všem hráčům možnost snadno najít své přátele a hrát s nimi; během hry můžete s ostatními hráči hovořit za pomoci sluchátek s mikrofonem Xbox Communicator; na pevný disk vašeho zařízení Xbox si můžete stahovat statistiky, nové úrovně her a postavy, se kterými můžete následně hrát on-line.  Služba Xbox Live má v současnosti přes 1,4 miliónu členů.

Společnost D-Link, která byla založena v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových a komunikačních řešení pro malé a střední firmy a v oblasti širokopásmových aplikací díky svým inteligentním, jednoduchým a cenově efektivním řešením pro sdílení širokopásmových připojení, bezdrátové sítě a IP telefonii.

D-Link Deutschland sídlí v německém městě Eschborn poblíž Frankfurtu a svými službami pokrývá Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu. Vlastní prodejní dceřiné společnosti ve Vídni, Curychu, Varšavě, Budapešti, Praze, Sofii a Bukurešti. V rámci programu D-Link Campus společnost nabízí školení a konzultace zaměřené na technologie a produkty.

Váš názor Další článek: Dvě slibné akvizice společnosti Sun

Témata článku: Microsoft, Herní konzole, Xbox, Ethernet, Herní konzole xbox 360, D-Link, Vestavěný mikrofon, Sofia, Evropská úroveň, Rychlé připojení, Campus, Live, Xbox Live, Síťové kabely, D Link, Link, Sluchátka bezdrátová, Deutschland


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize