MICRON A INTEL ZAKLÁDAJÍ NOVOU SPOLEČNOST NA VÝROBU NAND FLASH PAMĚTÍ

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
BOISE a SANTA CLARA, USA, 21. listopadu 2005 – Společnosti Micron Technology a Intel Corporation oznámily uzavření dohody o založení nové firmy na výrobu NAND flash pamětí pro spotřební elektroniku, výměnné ukládací produkty a kapesní komunikační zařízení. Nová firma bude vyrábět exkluzivně pro společnosti Micron a Intel. Faktické založení společnosti prochází obvyklými procedurami a jeho dokončení se předpokládá do konce tohoto roku.
MICRON A INTEL ZAKLÁDAJÍ NOVOU SPOLEČNOST NA VÝROBU NAND FLASH PAMĚTÍ

V novém výrobci – IM Flash Technologies, LLC – se sloučí výrobní technologie, majetek, znalosti a rozsah výroby, které společnosti Intel a Micron potřebují k úspěchu na rychle rostoucím, vysoce konkurenčním a stále významnějším trhu s NAND flash paměťmi. Nová firma využije zkušeností s vysoce efektivní výrobou NAND produktů společnosti Micron a technologii víceúrovňových buněk a dalších inovací v oblasti flash pamětí společnosti Intel.

Souběžně s uzavřením dohody o společném podnikání uzavřely společnosti Intel a Micron samostatnou dlouhodobou dohodu se společností Apple na dodávku velké části produkce NAND flash pamětí z IM Flash Technologies. V rámci této dohody společnost Apple vyplatí zálohu              na toto zboží ve výši 250 milionů USD společnosti Intel a ve stejné výši i společnosti Micron.

„Toto strategické partnerství umožňuje společnostem Intel a Micron stavět na svých silných stránkách a společně dosáhnout přední pozice na rychle rostoucím NAND trhu,“ uvádí Steve Appleton, předseda, prezident a CEO společnosti Micron. „Dochází tak k dalšímu posílení vysoce konkurenční pozice společnosti Micron na trhu pokročilých polovodičových řešení, což nám umožní další rozvoj služeb pro naše zákazníky z oblasti mobilních komunikací  a spotřební elektroniky.“

„Vytvoření nové firmy je v souladu se záměrem společnosti Intel držet vedoucí pozici
v odvětví permanentních pamětí a umožňuje nám rychlejší vstup do tohoto rychle rostoucího segmentu flash pamětí,“ říká Paul Otellini, prezident a CEO společnosti Intel. „Velmi se těšíme                       na spolupráci se společností Micron a jsme rádi, že se prohlubují i vztahy se společností Apple.“

Obě společnosti, Intel a Micron, v první fázi do IM Flash Technologies vloží zhruba
1,2 miliardy USD v hotovosti, cenných papírech a majetku. V závislosti na sjednaných podmínkách do projektu během příštích tří let vloží každá z obou stran dalších 1,4 miliardy dolarů. Tyto prostředky poslouží k dalším investicím a odpovídajícímu rozšiřování produkce. Společnost bude z 51 procent vlastněna společností Micron a z 49 procent společností Intel. První výrobní závody budou umístěny v Boise, Manassas a Lehi ve Spojených státech. Nová společnost využije technologické zkušenosti společností Micron a Intel a dynamicky přejde na pokročilou 72nm a 50nm výrobní technologii. Zahájení produkce se předpokládá již počátkem roku 2006.

Ve vedení nové společnosti stane Dave Baglee, dříve manažer továrny Fab 11 společnosti Intel v Novém Mexiku a Rod Morgan, dosavadní manažer výrobního závodu společnosti Micron          ve městě Manassas.

 

Společnost Micron Technology je předním světovým dodavatelem pokročilých polovodičových řešení. Ve svých mezinárodních závodech Micron vyrábí a prodává DRAM                 a NAND Flash paměti, CMOS obrazové snímače a další polovodičové komponenty a paměťové moduly pro špičková výpočetní, spotřební, síťová a mobilní zařízení. Akcie společnosti Micron se obchodují na newyorské burze NYSE pod symbolem MU.

Další informace o Micron Technology jsou k dispozici na webových stránkách www.micron.com.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Apple, Fab, Paměťová buňka, Micron, Nové Mexiko

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí