Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy - Brno

Inovovaná koncepce veletrhu vrací firmy z oblasti tisku na INVEX, oslovuje je i nový DIGITEX. Firmy z oblasti tisku přijaly nové koncepční změny veletrhu INVEX. Tento veletrh informačních technologií letos nabídne nové možnosti také pro prezentaci podnikových řešení v oblasti tisku. Hlavním tématem budou projekty pro malé a střední podniky. Nový veletrh DIGITEX, který koncentruje nabídku spotřební elektroniky, pak zaujme firmy reprezentující tisk pro koncové uživatele. Nová podoba INVEXu oslovila i společnost OCÉ, která se na veletrh vrací po dvou letech.
Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy - Brno

Invex: od reprotechniky k tiskovým řešením. Letošní ročník veletrhu Invex se ponese ve znamení komplexních řešení určených nejen pro velké, ale zejména pro malé a střední organizace (SMB). Na SMB segment se stále více soustředí právě firmy v oboru reprotechniky.

Pro vystavovatele budou například velmi zajímavá témata outsorcingu tiskových řešení, nebo problematika celkových nákladů na tisk ve firmách. Samostatnou kapitolou je propojení tiskových řešení v rámci podnikových informačních systémů. Veletrh tak bude odrážet zkušenosti z praxe, kdy se samotný tisk a tisková zařízení stávají součástí široké problematiky řešení tisku. Jedná se o efektivní propojení technologií, obchodních modelů a pracovníků, kteří tato řešení využívají.

„Naše filozofie v rámci Invexu není vystavovat tiskárnu nebo kopírku, ale obchodně prezentovat reálná řešení pro oblast řízení a správy dokumentů,“ komentuje letošní účast na veletrhu Jan Pachman, obchodní ředitel pro kancelářské a tiskové systémy, Océ-Česká republika. „Invex je z pohledu prezentace systémových řešení a implementací nových IT technologií vhodným místem pro obchodní prezentaci a marketingovou komunikaci,“ dodává Jan Pachman.

Digitex: tisk dopisů i fotek pro domácnost a malou kancelář
Veletrh Digitex, který bude mít letos na podzim premiéru, poskytuje příležitost oslovit zcela jinou skupinu zákazníků než tradiční Invex. Vedoucí manažer veletrhů Invex a Digitex Petr Ondrášek k tomu dodává: „Problematika tisku – například i v souvislosti s masivním rozmachem digitálních fotoaparátů – se dnes již výrazně posouvá také směrem k široké veřejnosti. Digitex je pro prezentaci této cílové skupině ideální platformou, vždyť v loňském roce se o téma pořízení obrazu, jeho zpracování a zobrazení zajímalo téměř 80.000 návštěvníků Invexu.“ Přehlídka značek pro padesát tisíc budoucích zákazníků v tisku a tiskových řešeních. Návštěvníci se mohou těšit kromě zmíněné OCÉ i na další lídři oboru jako například Toshiba, Epson, Canon, Sharp, XEROX. Nepřehlédnutelné budou také značky z oboru software pro zpracování  obrazových dat jako Zoner software.

"Představíme nejen produkty značky SHARP a HSM, ale zejména nabízíme komplexní řešení potřeb kanceláře, spolu s dodávkou vysoce kvalitního spotřebního materiálu RETON SYSTEM a KATUN. Pro návštěvníky bude zajímavé i představení nových možností našich servisních služeb,“ Jiří Kocián z Reton system spol. s r.o. Na Invexu bude i kompletní portfolio produktů firmy  XEROX včetně softwarových aplikací pro kanceláře a grafiky. „Představíme novou řadu multifunkčních zařízení pro barevný i černobílý tisk s nízkými provozními náklady. Cílem není bezprostřední prodej zařízení na stánku, ale především snaha poskytovat zákazníkům osobní konzultaci při volbě optimálního řešení jejich potřeb při  zpracování dokumentů,“ komentuje účast XEROX Jiří Mátl ze společnosti Spin servis.

„Pro Invex připravujeme široký záběr výrobků značky TOSHIBA z oblasti reprografické, projekční a výpočetní techniky tj. notebooky, digitální kopírky, projektory, LCD televize,“ doplňuje další z vystavovatelů - jeden ze zástupců Toshiby Tomáš Wallik z firmy Ribbon. Jiná expozice TOSHIBA bude v režii společnosti TOP servis. „Uvažujeme o tom, že navážeme na tradici kvalitní expozice s příjemnou atmosférou jako v minulých letech. Zvažujeme také bilboardovou podporu naší účasti na veletrhu,“ komentuje marketingové záměry pro letošní podzim Stanislav Smrček. K vidění však budou nejen světové značky, ale i řešitelé snižování tiskových nákladů: „ukážeme celou šíři značkových alternativních náplní do laserových, inkoustových i jehličkových tiskáren“, komentuje účast společnosti  ředitel firmy COMP´S Vladimír Čech.

Podle analýzy návštěvníků veletrhu Invex z roku 2004 38 % z nich přichází se zájmem o reprotechniku (tj. 48.000 potenciálních zákazníků) a 27 % se zajímá o podniková řešení (cca 30.000 lidí).

Mezinárodní veletrhy informatiky a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 24. – 27.10. 2005. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events.

Váš názor Další článek: Netcraft nabízí protirhybářské nástroje pro Firefox

Témata článku: Kopírky canon, Ribbon, Inkoustové tiskárny canon, Malá skupina, Digitální fotoaparáty canon, Multifunkční tiskárny canon, Sharp, Cílové zařízení, Spin, Kopírky, Propojené zařízení, Projektory epson, Loňská grafika


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu