Mezinárodní soutěž mladých „síťařů“ vyhrál student z Brna

9. července 2009
HomePack3000: Vše pro vaši domácnost

Mezinárodní soutěž Networking Academy Games zaměřená na znalosti počítačových sítí, které se zúčastnilo 50 studentů programu Cisco Networking Academy ze sedmi zemí střední a východní Evropy, již zná své vítěze. V univerzální kategorii pro jednotlivce získal první místo Martin Danko z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně, který porazil druhého Sergeye Marunicha z Ukrajiny a třetího Maroše Kukana ze Slovenska. Martina Danka nyní čeká světové finále NetRiders, které se uskuteční 1. července za účasti 120 studentů z více než 40 zemí celého světa.

"Cílem soutěže Networking Academy Games je umožnit studentům ukázat a porovnat s ostatními své schopnosti a dovednosti v oblasti počítačových sítí, které jsou dnes značně rozšířené nejen ve velkých společnostech, ale stále častěji i v menších firmách. Roste proto potřeba síťových specialistů, kteří jsou schopni sítě navrhovat, konfigurovat a provozovat. Mladí lidé s těmito dovednostmi tak mají dobrou perspektivu na trhu práce. Dokonce již samotný průběh soutěže sledují významné společnosti z oboru, které mohou mezi studenty identifikovat nové talenty a oslovit je s nabídkou další spolupráce,“ uvedl Karol Kniewald, koordinátor Cisco Networking Academy v České republice.

Mezinárodní soutěž Networking Academy Games 2009 se uskutečnila ve třech kategoriích. Univerzální kategorie, v které Martin Danko vyhrál, byla určena pro jednotlivce z vysokých škol, kteří museli prokázat jak teoretické znalosti formou online testu, tak i praktické dovednosti při budování počítačové sítě. Na sedmém místě se v této kategorii umístil Ján Pecsok z Univerzity Karlovy v Praze.

Dobrého umístění dosáhli studenti českých škol i ve zbylých dvou kategoriích. Například v další kategorii pro jednotlivce zaměřené na program Packet Tracer, který vyhrál Křišťálový disk na loňském veletrhu Invex, se na čtvrtém místě umístil Vítězslav Rek z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Šumperku a hned za ním na pátém místě Petr Černohouz ze Západočeské univerzity v Plzni. V poslední kategorii určené pro tříčlenné týmy ze středních škol, které musely během jedné hodiny vybudovat počítačovou síť podle zadaných parametrů, se na čtvrtém místě umístili Jakub Ďurčík, Jan Hlavín a David Lupáč ze Střední školy elektrotechniky a spojů v Ústí nad Labem.

Letošní již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Networking Academy Games, která je určena pro studenty programu Cisco Networking Academy na středních i vysokých školách, proběhl v prostorách Fakulty informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Zúčastnilo se ho 50 studentů středních a vysokých škol z Bulharska, České republiky, Německa, Maďarska, Rumunska, Slovenska a Ukrajiny.

Organizátorem soutěže byla společnost Cisco, která v Česku organizuje program Cisco Networking Academy. Partnerem tohoto programu v České republice jsou společnosti Fluke Networks, Intercom Systems, Panduit a občanské sdružení CELN.

Více informací naleznete na stránkách soutěže:

http://www.netacad.sk/nag-2009-international

Více informací o chystaném světovém finále NetRiders:

http://newsroom.cisco.com/dlls/2009/ts_062209.html?sid=BAC-NewsWire

Další článek: HomePack3000: Vše pro vaši domácnost

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,