METRO ETHERNET FORUM POTVRDILO SHODU OPTICKÝCH SÍŤOVÝCH PLATFOREM LUCENT TECHNOLOGIES SE SPECIFIKACEMI „MEF 14“

16. října 2006
První fotka chipsetu nForce 680i SLI
Společnost Lucent Technologies oznámila, že její multiservisní platformy SDH a SONET získaly osvědčení o shodě se specifikacemi „MEF 14“ Metro Ethernet Fóra pro řízení metropolitního ethernetového provozu.
METRO ETHERNET FORUM POTVRDILO SHODU OPTICKÝCH SÍŤOVÝCH PLATFOREM LUCENT TECHNOLOGIES SE SPECIFIKACEMI „MEF 14“

Při certifikaci se hodnotí, zda platformy splňují kritéria širokopásmového řízení a výkonnosti nezbytná pro dosažení požadované kvality a úrovně ethernetové služby (QoS a SLA) v trojkombinaci rezidentních a podnikových hlasových, datových a video služeb, jako je IPTV, video na objednávku, IP hlasový provoz a další.

Platformy Lucentu úspěšně absolvovaly přísné testy a potvrdily schopnost podporovat tři sady služeb definovaných fórem Metro Ethernet Forum, tj. služby ethernetové soukromé linky (EPL), ethernetové virtuální soukromé linky (EVPL) a ethernetové sítě LAN (ELAN).

Testům byly podrobeny platformy Metropolis® ADM, AMS, AM, AMU, DMX a DMXtend. Zkoušky proběhly v laboratoři Iometrix a všechny produkty získaly osvědčení o shodě s požadavky stanovenými v MEF 14, „Teoretický soubor zkoušek pro řízení provozu, fáze 1“. Skupina směrovacích ethernetových produktů Lucent toto osvědčení získala již v červnu letošního roku.


Světový kongres zprostředkovatelů přenosu

Na Světovém kongresu poskytovatelů přenosu Carrier Ethernet World Congress (CEWC) 2006, což je oficiální konference Metro Ethernet Fóra konaná v Madridu od 26. do 29. září, se mimo jiné představila i přenosová ethernetová řešení Lucent. Společnost Lucent se podílela na společné výstavě vzájemné interoperability ethernetových přenosů vedené evropským střediskem testování sítí European Advanced Networking Test Center (EANTC). Tato akce měla za cíl posloužit jako vzor pro infrastruktury složené z elementů různých výrobců, které nabízejí ethernetové podnikové služby a spotřebitelské služby trojkombinace „Triple Play“, IPTV a IP hlasového přenosu.

Součástí výstavy byla i řada seminářů, na kterých promluvili představitelé společnosti Lucent, například David Ginsburg, vicepresident marketingu a produktového řízení, Carrier Ethernet Solutions, který přednesl přednášku „Hodnocení tržního dopadu ethernetu a sledování růstu při jeho zavedení operátory WAN, MAN a přístupových sítí“, nebo Dave Brown, vyšší marketingový vedoucí, Optical Networking, který hovořil na téma „Zavádění ethernetu v páteřních a metropolitních sítích."

Další informace o přenosových a optických ethernetových řešeních společnosti Lucent najdete na adrese www.lucent.com/cets.

 

O společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies navrhuje a dodává systémy, služby a softwary, o něž se opírají komunikační sítě příští generace. S podporou výzkumných a vývojových programů laboratoří Bell Labs společnost využívá svých rozsáhlých zkušeností v oblasti mobilních řešení, optických systémů, softwaru, technologií datových a hlasových sítí, ale i služeb k vytváření nových příjmových zdrojů pro své zákazníky, jimž současně umožňuje rychlou implementaci a kvalitnější řízení jejich sítí. Mezi zákazníky společnosti Lucent patří poskytovatelé komunikačních služeb, státní instituce a společnosti z celého světa. Více informací o společnosti Lucent Technologies sídlící v Murray Hill, N.J., USA, najdete na adrese www.lucent.com

 

Témata článku: Video, Carrier, Elan, Ethernet, Hill, IPTV, Madrid, Murray, Networking, Příjmová skupina

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí