Město Šanghaj vybralo firmu Alcatel pro dodávku ntegrovaného komunikačního řešení pro novou linku metra

Paříž, 2. března 2005 – Společnost Alcatel oznámila, že získala od vlády města Šanghaje kontrakt ve výši 9,8 milionu EUR na vybudování integrovaného komunikačního řešení pro novou linku šanghajského metra. Linka č. 9, která by měla být plně v provozu v roce 2009, je dlouhá 31 kilometrů a zahrnuje 12 stanic z města Sung-ťiang k Ji-Šan Road.
Město Šanghaj vybralo firmu Alcatel pro dodávku ntegrovaného komunikačního řešení pro novou linku metra

Komunikační řešení společnosti Alcatel zajistí efektivní řízení provozu linky metra a spolehlivé služby pro pasažéry. Alcatel bude zodpovědný za celkový návrh, rozmístění, integraci, testování a spuštění služeb a také za řízení celého projektu a veškerou údržbu systému.

K zajištění efektivního komunikačního spojení mezi dvanácti stanicemi metra vybuduje Alcatel optickou síť založenou na systému Optical Multi-Service Node (OMSN) a přístupovou síť založenou na portfoliu produktů Alcatel 151x TDM. Komunikační řešení společnosti Alcatel bude rovněž zahrnovat vybudování administrativní a provozní telefonní sítě, uzavřeného televizního okruhu (CCTV), centrálního dispečinku, dodávku ptických vláken a měděných kabelů, opakovačů a vyzařovacích kabelů, bezpečnostních a protipožárních rádiových systémů, záložních napájecích systémů, vnitřních informačních systémů pro pasažéry či zajištění ochrany proti úderu blesku a systému distribuce centrálního času.

Frederic Rose, prezident divize integrace a služeb společnosti Alcatel, uvedl: „Tento projekt je naším největším dosavadním projektem v oblasti komunikačních řešení pro metro v Číně. Byli jsme vybráni díky schopnosti poskytovat lokální služby s globální podporou. Tato naše schopnost ve spojení s odbornými zkušenosti firmy v oblasti integrace a s nabídkou v praxi prověřených řešení nám umožňuje uspokojit požadavky zákazníků na čínském dopravním trhu.“

Tento kontrakt pomůže posílit pozici Alcatelu v Číně jako jednoho z předních poskytovatelů telekomunikačních řešení pro provozovatele městských drah či železnic. Předchozí projekty firmy Alcatel realizované v Číně zahrnují komunikační systémy pro linku metra Batong v Pekingu, linky č. 3 a 5 v Šanghaji a linky metra ve městech Kuang-džou, Tchian-džin, Wu-chan, Čang-čun a Nan-džing.

Společnost Alcatel nabízí komplexní portfolio služeb pro průmysl i veřejný sektor (oblast energetiky, dopravy nebo resort obrany a bezpečnosti) a také pro poskytovatele telekomunikačních služeb (v pevných i mobilních sítích). Průmyslovým podnikům a veřejnému sektoru Alcatel nabízí spolehlivá integrovaná komunikační řešení v podobě široké škály služeb, zahrnující návrh, zprostředkování, integraci, stabvbu, zabezpečení a údržbu sítí. Integrovaná řešení firmy Alcatel dokáží pokrýt komunikační sítě s více provozovateli a technologiemi a jsou přizpůsobována specifickým požadavkům zákazníka. Alcatel přináší průmyslovým podnikům i veřejnému sektoru globální dosažitelnost a v oblasti telekomunikací významné odborné zkušenosti s integrací a realizací rozsáhlých projektů po celém světě.

Společnost Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2004 objemu prodeje 12,3 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa.

Kontakt: David J. Wodinský, Alcatel Czech, 281 080 111

Váš názor Další článek: Blokovat volání přes internet je v USA nežádoucí

Témata článku: CCTV, Kabelové spojení, Rose, Alcatel, Veřejná doprava, Městská doprava, Resort, Centrální oblast, Metro, Veřejná síť, Veřejná služba, Metro 2033, Městský okruh


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch