Město Paříž jede na SAP

Praha, 7.6. 2006 - Při příležitosti pořádání největší každoroční zákaznické konference SAPPHIRE, která letos proběhla v Paříži, oznámila společnost SAP, že si místní samospráva hostitelského města zvolila vlajkovou loď SAP - mySAP ERP - k modernizaci městského IT prostřední a k integraci finančních procesů. Řešení mySAP ERP nahradí v Paříži dosavadní finanční systémy a pomůže strukturovat centrální provoz. „Město světla“ se tím připojuje k dalším institucím státní správy, které po celém světě používají software od SAP k řízení svých procesů.
Město Paříž jede na SAP

Město poběží na integrovaném řešení od SAP, které je speciálně navrženo tak, aby zaměstnanci ve státní správě získali lepší přehled o svých finančních operacích a zároveň mohli zlepšit služby občanům a dělat lépe informovaná rozhodnutí. V případě Paříže se tato zlepšení týkají 2,1 mil. obyvatel. Systém SAP umožní městu vytvořit postupy a procesy, které budou odpovídat nově prosazenému ústavnímu nařízení (Loi Organique des Lois de Finances, LOLF), které prošlo francouzským parlamentem a má poskytovat větší transparentnost ve veřejných financích.

„Systém od SAP bude páteří, která nám umožní řídit všechny procesy nejen úřadu, ale i města“, řekl generální sekretář Města Paříž, Pierre Guinot-Delery.

Při výběrovém řízení posuzovali zaměstnanci městského úřadu několik nabídek od různých dodavatelů softwaru. Nakonec konzultovali své rozhodnutí se srovnatelnými městskými samosprávami ve Vídni, Madridu a Římě. Všechny tyto městské samosprávy používají software od SAP.

Kromě hluboké znalosti prostředí státní správy hledalo město řešení, které by podporovalo prostředí open source. Představitelé města byli příjemně překvapeni výsledky a úspěchy SAP v této oblasti, zejména fakt, že řešení SAP běží již od roku 1999 na platformě Linux a SAP podporuje open source databáze. Zároveň pokládají SAP NetWeaver za vynikající technickou platformu k posílení městské současné i budoucí aplikační infrastruktury.

Implementaci, školení a uvedení do provozu provede vedle SAP také společnost Accenture. Řešení mySAP ERP bude používat až 2000 uživatelů, a to postupně od prvního čtvrtletí 2007 do ukončení implementace na začátku roku 2008.

„Vládní organizace po celém světě čelí požadavkům na modernizaci a integraci svých IT systémů a jsou nuceny k větší transparentnosti veřejných financí“, řekl Léo Apotheker, prezident a člen představenstva SAP AG. „Těší mě, že se stále více organizací státní správy spoléhá na SAP. Naše integrované řešení poskytne Městu Paříž moderní a flexibilní infrastrukturu a pomůže městu sledovat a analyzovat své finanční systémy, a to v reálném čase. Coby občan Paříže jsem velmi hrdý na to, že SAP bude hrát vedoucí roli při této modernizaci.“

Město Paříž se připojuje k rostoucímu počtu francouzských státních organizací, které si vybrali SAP ke sladění svých finančních operací a zlepšení provozní efektivity. V současné době se pro SAP rozhodla také francouzská vláda se svým projektem CHORUS, Francouzský národní úřad pro lesnictví (ONF) a nebo Národní centrum pro výzkum (CNRS).

 

O SAP

SAP je největším světovým dodavatelem softwaru pro informační systémy podniků a organizací všech velikostí. Celkově více než 33,200 zákazníků ve 120 zemích světa využívá přes 100,600 instalací SAP software. Na českém trhu působí společnost SAP od roku 1992 a dosud získala více než 500 českých zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací státní správy a samosprávy. Mezi zákazníky patří nejen menší a střední firmy, ale i velké společnosti a organizace.

Řešení mySAP Business Suite postavené na platformě SAP NetWeaver napomáhá organizacím a společnostem v potřebných inovacích a změnách, které zlepšují vztahy k zákazníkům a občanům, vylepšují spolupráci s externími partnery a organizacemi a zvyšují efektivitu procesů uvnitř podniků a organizací. SAP je veřejně obchodovatelnou společností na několika světových burzách, včetně Frankfurtské burzy a NYSE. Více informací najdete na www.sap.com/cz.

Váš názor Další článek: Fujitsu: Padesát 2,5“ pevných disků ve standardní skříni

Témata článku: Software, Open source, Francouzský úřad, Accenture, Madrid, Paříž, Organizace, Státní podnik, Francouzská společnost


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky