MERCURY KUPUJE SYSTINET A POSILUJE TAK NA RYCHLE ROSTOUCÍM TRHU SOFTWARE PRO TVORBU SOA

10. ledna 2006
Lenovo Thinkpad: 11 hodin výdrže
PRAHA – 9. LEDNA 2006 – Společnost Mercury Interactive Corporation, vedoucí globální dodavatel řešení pro optimalizaci využití informačních technologií ve firemních procesech (BTO), dnes oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o koupi společnosti Systinet za 105 milionů amerických dolarů v hotovosti.
MERCURY KUPUJE SYSTINET A POSILUJE TAK NA RYCHLE ROSTOUCÍM TRHU SOFTWARE PRO TVORBU SOA

Společnost Systinet, poskytovatel softwaru pro tvorbu architektury založené na službách (Services Oriented Architecture - SOA), dnes oznámila prodej svých aktivit americké společnosti Mercury Interactive Corporation, dodavateli komplexních řešení pro optimalizaci využití informačních technologií v podnikovém prostředí. Mercury za Systinet zaplatí 105 milionů amerických dolarů v hotovosti.

Systinet je uznávaný dodavatel software a služeb pro řízení a správu životního cyklu aplikací v architektuře SOA. Zákazníci používají technologie společnosti Systinet pro správu obchodních služeb založených na SOA a budování bezpečných a spolehlivých webových služeb. Ve spojení s produkty Mercury BTO Enterprise umožní technologie společnosti Systinet řízený přístup k optimalizaci kvality, výkonu a dostupnosti webových služeb vycházejících z architektury založené na službách.

„Věříme, že nás spojení se společností Systinet okamžitě umístí na pozici vedoucího dodavatele na velmi rychle rostoucím trhu SOA technologií,” komentoval akvizici Tony Zingale, výkonný ředitel společnosti Mercury.  „Naše společnost tak rozšiřuje svou nabídku služeb pro optimalizaci obchodních výsledků vycházejících z investic do IT. Technologie a rozsáhlé znalosti Systinetu vhodně doplňují nabídku společnosti Mercury a umožní oslovit nové zákazníky.“

SOA produkty společnosti Systinet nabízejí systém pro uchovávání a zpracování dat o aplikacích v rámci architektury založené na službách, sadu pravidel pro řízení životního cyklu těchto aplikací, správu jejich používání a nástroje pro kontrolu, zvyšování kvality a zajištění integrity potřebné pro spolehlivé a bezpečné využívání webových služeb. Mezi hlavní produkty společnosti Systinet patří: 

§     Systinet Registry, který využívají významné obchodní společnosti pro organizaci, správu, vyhledávání a vydávání znovupoužitelných obchodních služeb a dalších prvků SOA;

§     Systinet Policy Manager, který zjednodušuje vytváření a správu pravidel pro používání webových služeb a automatizuje ověřování jejich platnosti. Zajišťuje tak, že jsou v produkčním prostředí nasazeny pouze vyhovující služby. which streamlines policy creation and management and automates service validation to help ensure only conforming services are published into production.

 „Ze spojení se společností Mercury jsme nadšení, umožní nám lépe pomáhat zákazníkům využít obchodních výhod, které přináší nasazení architektury založené na službách,” řekl Thomas Erickson, prezident a výkonný ředitel společnosti Systinet.  „Díky spojení SOA produktů Systinetu a Mercury BTO Enterprise bude moci Mercury zákazníkům nabídnout spolehlivé nástroje jak zajistit efektivní využívání moderních informačních systémů založených na architektuře SOA.”

Produkty Systinetu pomohou zákazníkům společnosti Merkury snížit míru obchodního rizika spojeného s nasazováním architektury založené na službách. Nabídka společností Mercury a Systinet zajistí zákazníkům při nasazení architektury SOA předvídatelné a stálé obchodní výsledky, efektivní opětovné používání již vyvinutých obchodních služeb a zvyšování jejich kvality, výkonu a dostupnosti.

Dokončení akvizice podléhá obvyklým podmínkám a schválení příslušnými úřady.  Uzavření transakce se očekává v průběhu prvního čtvrtletí roku 2006.  Předpokládá se, že vlivem akvizice dojde ke snížení zisku společnosti Mercury v roce 2006 a zvýšení v roce 2007.

 

O SPOLEČNOSTI MERCURY

            Mercury Interactive Corporation (OTC: MERQ), vedoucí globální dodavatel řešení pro optimalizaci využití informačních technologií ve firemních procesech (BTO), pomáhá svým zákazníkům zvyšovat hodnotu jejich investic do informačních technologií. Od svého založení v roce 1989 společnost podniká na globální úrovni a dnes již patří mezi největší dodavatele podnikového software vůbec. Mercury dodává software a služby pro správu IT prostředí a dostupnost aplikací. Zákazníci po celém světě spoléhají na schopnost Mercury řídit priority, procesy a zaměstnance v IT odděleních a testovat a řídit kvalitu a výkon kritických obchodních aplikací. Nabídku služeb a produktů Mercury BTO doplňují technologie a služby poskytované globálními obchodními partnery. Další informace najdete na http://www.mercury.com

 

O SPOLEČNOSTI SYSTINET

Společnost Systinet, založená v roce 2000, poskytuje špičkovou platformu pro řízení a správu životního cyklu aplikací architektury založené na službách (SOA). Prověřené, na standardech založené, produkty společnosti Systinet jako Systinet Registry a Systinet Policy Manager umožňují IT organizacím rychlou návratnost investic do technologií, zprostředkovávají spolupráci mezi heterogenními systémy a napomáhají sladit obchodní procesy s informačními technologiemi. Zákazníci tak těží z jednoduššího, rychlejšího a na standardech založeného způsobu výrazného zlepšení schopností IT a možnosti opětovného používání technologických prvků, který zároveň pomáhá maximalizovat návratnost investic do SOA.

Váš názor | Lenovo Thinkpad: 11 hodin výdrže

Témata článku: Software, Mercury, Dodavatel technologií

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší