Mechaniky Lite-On vybaveny programy k ochraně dat

Mechaniky Lite-On vybaveny programy k ochraně dat

Philips & Lite-On Digital Solutions (PLDS) předtavil během výstavy Computex v Taipei (Taiwan) nové charakteristiky budoucích mechanik značky Lite-On.

Mechaniky Lite-On budou obsahovat řadu nových charakteritik. Mimo navýšení rychlosti zápisu na 22x, se jedná zejména o SecurDisc, implementovanou do mechanik Lite-On s připojeným softwarem NERO, který umožní lepší ochranu dat. Obě metody mají svou vlastní úroveň zabezpečení dat, která umožňuje uživateli ukládat data s jistou úrovní zabezpečení. Více informací lze shlédnout na www.securdisc.net .

Další doplňkem je rovněž SmartErase, který dává možnost uživateli mazat nepotřebná či citlivá data z disku CD-R a DVD±R (DL) a to bez fyzického znehodnocení media. SmarErase byl představen společnosti PLDS a bude nyní implementován v připojených softwarových balíčcích NERO.

Jakým způsobem pracuje SmartErase? Přepisuje původní data uložená na disku s náhodnými znaky neurčitého významu takovým způsobem, že původní data již není možno číst žádnou mechanikou. Po zavedení charakteristiky SmartErased, se tak uživatel nemusí obávat jakéhokoli přístupu k tajným informacích, které byly na disku uloženy.

SmartErase je ideálním řešením pro společnosti i indivuduální spotřebitele, kteří potřebují vymazat tajné informace uloženy na disku”, říká Jelmer Veldman, Marketingový manažer pro Evropu, Lite-On. “ Místo fyzického znehodnocení disku, je nyní možné jednoduše přepsat data, která učiní původní data nečitelnými. Metoda je součástí eko-politiky naší společnosti“, dodává Veldman.

SmartErase není prozatím plánován k implementaci na Lite-On Blu-Ray mechaniky. Na tomto poli představí Lite-On mechaniku BD-COMBO v druhé polovině letošního roku. Produkt tak doplní již tři Blu-Ray mechaniky, momentálně dostupné na evropském trhu. Mechanika BD-COMBO bude přidána k produktům, které se momentálně skládají s vypalovaček BD a dvě BD-ROM diskům (interní a externí)

Společnost navíc plánuje představení externí slim DVD writer podporován USB. Produkt bude představen v červnu a uveden na trh v červenci. USB dá příležitost mobilním uživatelům být více flexibilní než s původním externím DVD vypalovačkou.

Váš názor Další článek: Google Trendy: víte, co lidé hledají?

Témata článku: Původní úroveň, Taiwan, Původní data, Externí disk, Náhodný znak, Taipei, Původní společnost, Evropská úroveň, Původní značka, Slim, Nero, Combo, Lite

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší