Mechaniky Lite-On vybaveny novými programy k ochraně dat

Mechaniky Lite-On vybaveny novými programy k ochraně dat

Philips & Lite-On Digital Solutions (PLDS) předtavil během výstavy Computex v Taipei (Taiwan) nové charakteristiky budoucích mechanik značky Lite-On.

Mechaniky Lite-On budou obsahovat řadu nových charakteristik. Mimo navýšení rychlosti zápisu na 22x, se jedná zejména o SecurDisc, implementovanou do mechanik Lite-On s připojeným softwarem NERO, který umožní lepší ochranu dat. Obě metody mají svou vlastní úroveň zabezpečení dat, která umožňuje uživateli ukládat data s jistou úrovní zabezpečení. Více informací lze shlédnout na www.securdisc.net .

Další doplňkem je rovněž SmartErase, který dává možnost uživateli mazat nepotřebná či citlivá data z disku CD-R a DVD±R (DL) a to bez fyzického znehodnocení mechaniky. SmarErase byl představen společnosti PLDS a bude nyní implementován v připojených softwarových balíčcích NERO.

Jakým způsobem pracuje SmartErase? Přepisuje původní data uložená na disku náhodnými znaky neurčitého významu takovým způsobem, že původní data již není možno číst žádnou mechanikou. Po zavedení charakteristiky SmartErased, se tak uživatel nemusí obávat jakéhokoli přístupu k tajným informacích, které byly na disku uloženy.

SmartErase je ideálním řešením pro společnosti i indivuduální spotřebitele, kteří potřebují vymazat tajné informace uloženy na disku”, říká Jelmer Veldman, Marketingový manažer pro Evropu, Lite-On. “ Místo fyzického znehodnocení disku, je nyní možné jednoduše přepsat data, která učiní původní data nečitelnými. Metoda je součástí eko-politiky naší společnosti“, dodává Veldman.

SmartErase není prozatím plánován k implementaci na Lite-On Blu-Ray mechaniky. Na tomto poli představí Lite-On mechaniku BD-COMBO v druhé polovině letošního roku. Produkt tak doplní již tři Blu-Ray mechaniky, momentálně dostupné na evropském trhu. Mechanika BD-COMBO bude přidána k produktům, které se momentálně skládají s vypalovaček BD a dvě BD-ROM diskům (interní a externí)

Společnost navíc plánuje představení externí slim DVD writer podporován USB. Produkt bude představen v červnu a uveden na trh v červenci. USB dá příležitost mobilním uživatelům být více flexibilní než s původním externím DVD vypalovačkou.

Váš názor | Nový kancelářský balík OpenOffice.org 2.4.1

Témata článku: Externí disk, Taiwan, Taipei, Combo, Náhodný znak, Původní značka, Původní úroveň, Lite, Slim, Nero, Původní společnost, Původní data

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší