McAfee zvyšuje náskok v oblasti security risk managementu

McAfee zvyšuje náskok v oblasti security risk managementu

Praha 11. června 2007 – Společnost McAfee Inc. (NYSE: MFE) dnes ohlásila dostupnost beta verze softwaru pro zprávu bezpečnosti McAfee ePolicy Orchestrator 4.0 (ePO). Nová verze zahrnuje vylepšené webové ovládací prvky, přizpůsobitelné reporty a mnoho vylepšení v oblasti reportingu. ePolicy Orchestrator umožňuje IT zaměstnancům spravovat vícero aplikací a sad pro oblast bezpečnosti a dále zjišťovat, zda je vše ve shodě s bezpečnostní politikou firmy. Program je navržen pro jejich lepší integraci, a zároveň poskytuje úsporu času i nákladů. Prostřednictvím svého ePolicy Orchestrator 4.0, McAfee přináší informace o dění a integraci veškerých aplikací i dat v reálném čase. McAfee je první firmou nabízející takto komplexní, a do takové míry integrovaný přístup ke správě rizik (risk managementu). Za dobu své existence si získal více jak 30 000 zákazníků a pod svá křídla přijal takřka 54 milionů PC a serverů. ePolicy Orchestrator je hlavní součástí McAfee Total Protection, kde poskytuje centrální rozhraní pro komplexní správu zabezpečení systémů, sítí a zajištění shody. 

“Bezpečnostní řešení musejí spolupracovat, a to inteligentním způsobem,” říká Tim Boisvin, ředitel pro segment zabezpečení koncových bodů (end point protection systems manager) ve společnosti Boeing. “McAfee ePO je nepostradatelnou součástí naší bezpečnostní infrastruktury. Zajišťuje, že máme vždy aktuální informace o spravovaných počítačích i součástech sítě, což nám umožňuje rychlé odhalení bezpečnostních hrozeb i okamžité nasazení náležitých opatření v rámci jednotlivých počítačů i celé podnikové sítě.” 

McAfee ePolicy Orchestrator 4.0 uvádí nové reportovaní vlastnosti i funkce pro správu politik, které dokáží významným způsobem snížit náklady.

Hlavní nově přidávané funkce zahrnují:

  • Webové ovládací rozhraní přístupné odkudkoli, které zákazníkům umožňuje okamžitý přístup k jejich přizpůsobené konzoli, bez nutnosti instalace softwaru.
  • Přizpůsobitelné a konfigurovatelné dashboard reporty, které lze průběžně plánovat i zajistit jejich automatické posílání na e-mail.
  • Vylepšení v oblasti workflow, která zvyšují operační výkonnost, integrovaný reporting napříč různými systémy i síťovými prostředími, i na znalostech založené zabezpečení pro účinnější a efektivnější bezpečnostní rozhodnutí.

“Zatímco ostatní výrobci teprve vydávají první generace vlastních integrovaných produktů pro oblast bezpečnosti, McAfee již dlouho průběžně pokračuje ve zlepšování svého bezpečnostního portfolia,” říká Christian Phillips starající se o zabezpečení informací (information security officer) v Regulus Group, nezávislém zpracovateli transakcí ve Spojených státech.  “McAfee integruje veškerou potřebnou funkcionalitu – od oblasti ochrany před hrozbami, po správu shody s ustanoveními – a my věříme, že bude i nadále pokračovat v přidávání nových vlastností, které pokryjí případné změny v naší společnosti.”
 
McAfee ePolicy Orchestrator 4.0 je navržen tak, aby okamžitě přinesl prospěch integrací s procesy, lidmi i bezpečnostními produkty ve společnosti:

  • Procesy: McAfee navrhlo architekturu ePolicy Orchestrator tak, aby bylo možné produkt okamžitě začlenit do již existujících obchodních procesů i workflow ve firmě.
  • Lidé: McAfee se soustředí na předávání vlastních zkušeností, které lidem pomáhají vykonávat práci bezpečněji a jednodušeji.
  • Produkty: McAfee společnostem pomáhá s ochranou investic. Činí tak přidáváním nových vlastností pro ochranu před hrozbami i správu shody s ustanoveními, které zaštiťuje produkt McAfee ePolicy Orchestrator.
Váš názor Další článek: Prohlížeč XnView v nové verzi 1.91.1

Témata článku: Nepostradatelná funkce, Epo, Phillips, Workflow, Boeing 737, Risk, Report, Centrální oblast, Reporting, Nová součást, Významná součást, Boeing 767, Boeing 777, Dashboard, Potřebný člověk

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší