McAfee uvádí nový McAfee SiteAdvisor Plus

Praha, Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), vedoucí specialista na technologickou bezpečnost, oznámila uvedení produktu McAfee® SiteAdvisor™ Plus. Jedná se o první webový nástroj, který aktivně chrání počítače spotřebitelů před nebezpečnými webovými stránkami, na které mohou narazit při prohlížení, hledání, instant messagingu či posílání elektronické pošty. McAfee SiteAdvisor Plus je rozšířená verze současného produktu McAfee SiteAdvisor.
McAfee uvádí nový McAfee SiteAdvisor Plus

Aktivní ochrana před spyware, adware, útoky na zranitelnosti v prohlížečích a online podvody

McAfee SiteAdvisor Plus převzal od McAfee SiteAdvisoru osvědčeného průvodce, aby aktivně prosazoval hodnocení bezpečnosti a aktivně chránil počítače před interakcí se stránkami, které jsou rizikové. Kontroluje „linky“ v  e-mailech a instant messagingu, poskytuje uživatelům prevenci, aby nebyli navigováni na nebezpečné stránky a přidává pokročilou detekci phishingu. Uživatelé mohou používat McAfee SiteAdvisor Plus jako doplňkový produkt k jejich stávajícím McAfee produktům, k produktům třetích stran i jako naprosto samostatné řešení.

McAfee SiteAdvisor je volně dostupný. Podporuje bezpečnost webu způsobem, že testuje více než 95% nejvíce navštěvovaných webů na spyware, adware, spam, útoky na prohlížeče a online podvody. Tyto výsledky testů jsou používány za účelem ohodnocení webových stránek (přidělení ratingu). Uživatel ohodnocení sleduje pomocí ikon v různých barvách – červené, žluté a zelené. 

Klíčové vlastnosti McAfee SiteAdvisor Plus:   

Ochranný režim (Protected Mode): Ochranný režim uplatňuje hodnocení bezpečnosti stránek McAfee SiteAdvisoru a přesměrovává uživatele na bezpečné stránky kdykoliv, kdy má být jejich počítač v kontaktu s nebezpečnými stránkami.  Přesměrování probíhá ve chvíli, kdy zrovna uživatelé vyhledávají informace, prohlíží, využívají instant messaging nebo e-mailují. Tato vlastnost poskytuje rozhodující ochranu zvláště pro uživatele často  užívající Internet, rodiny, které sdílejí počítač se svými dětmi nebo například s méně znalými uživateli. Ochranný režim je zajištěn heslem, které umožňuje rodičům nebo jejich IT správcům tento režim kontrolovat.

Link Checker: McAfee SiteAdvisor Plus kontroluje veškeré linky vložené do mailů a instant messagingu. Varuje uživatele ještě před tím, než by mohli učinit špatné rozhodnutí a kliknout na nebezpečný link. Celosvětově je rozesíláno každý den více než 170 miliard e-mailů a více než 14 miliard instant messagingu. V současné době nebezpečných útoků, kdy stačí jediné kliknutí a může se vám zhroutit počítač a můžete ztratit data v něm uložená, je pro uživatele důležité vědět dopředu, zda link v obdrženém e-mailu či v IM je bezpečný nebo není. McAfee SiteAdvisor Plus podporuje širokou škálu IM a e-mailových platforem: Yahoo! Messenger (Y!M), Windows Live Messenger (MSM), Google Talk, Outlook, Outlook Express, Gmail, Yahoo! Mail a Microsoft Live Mail (Hotmail) a Gmail. Na podpoře pro AOL Instant Messenger (AIM) a AOL Mail se pracuje.
   
Pokročilá detekce phishingu: McAfee SiteAdvisor Plus kombinuje pokročilou detekci phishingu v reálném čase s vlastní databází stránek. Detekuje a poskytuje včasné upozornění na podvodné webové stránky, které mohou ohrozit identitu uživatele. Toto je vysoký benefit od doby, kdy podvodné a phishingové stránky využívají vysoce sofistikované technologie a taktiky sociálního inženýrství, aby oklamaly dokonce i ty nejostražitější uživatele.

McAfee SiteAdvisor je volně dostupný a lze stáhnout na:   http://www.mcafee.com

McAfee SiteAdvisor Plus je k dispozici zdarma jako zkušební verze.

O společnosti McAfee, Inc.
Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

 

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Alžběta Žbánková
AZimut Consult

Mob.: +420 602 290 602 
E-mail: alzbeta_zbankova@azimutconsult.cz

 

Témata článku: Bezpečnost, Instant Messaging, Pokročilý průvodce, Špatný klíč, Rating, Plus, Yahoo Mail, Ochranná vlastnost, Webový specialista, Moby, 6 Plus, Adware, Pokročilý uživatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje