McAfee uvádí nové verze produktů McAfee Foundstone, McAfee Remediation Manager a McAfee Policy Auditor

Praha – Společnost McAfee (NYSE: MFE) uvádí na trh nové vylepšené verze několika nástrojů pro řešení správy bezpečnostních rizik. Jedná se o McAfee Foundstone 6.0, McAfee Remediation Manager 4.5 a McAfee Policy Auditor 4.5. Tyto nástroje pomáhají společnostem odhalit podobu hrozeb a zranitelností, které ohrožují jejich podnikání.
McAfee uvádí nové verze produktů McAfee Foundstone, McAfee Remediation Manager a McAfee Policy Auditor

S pomocí těchto řešení je možné nalézt, vyhodnotit a opravit zranitelnost IT systémů a bezpečnostních politik.

Podniky na celém světě se snaží seřadit své priority, zajistit přijatelnou míru rizika, nasadit odpovídající ochranu a vyhovět novým legislativním požadavkům. Legislativní změny mnohdy přímo vyžadují, aby podniky nasadily systémy řízení zabezpečení a posílily svou bezpečnostní politiku. Situace, kdy se nové hrozby objevují ve velmi rychlém sledu, současně vyžaduje, aby na systémy byly aplikovány aktuální opravy zabezpečení a bezpečnostní politika byla používána způsobem odpovídajícím situaci.

Správa rizik úzce souvisí s přehledem o firemní IT infrastruktuře. Řešení McAfee Foundstone poskytuje nástroje, které umožňují snadno najít a vyhodnotit aktiva společnosti z hlediska jejich zranitelnosti. McAfee Foundstone ve verzi 6.0 nabízí nové funkce umožňující společnostem vytvářet vysoce přizpůsobitelné reporty určené odborníkům na zabezpečení i managerům firmy. Poskytuje rovněž informace o rizicích pro řešení McAfee’s IntruShield®, které na úrovni sítě chrání IT infrastrukturu proti průniku (intrusion prevention solution, IPS).

McAfee Foundstone je také jediným řešením pro správu zranitelností, které nabízí protiopatření v součinnosti s řešením McAfee ePolicy Orchestrator® (ePO™), které dává správcům sítí přehled o stavu systému. Zákazníci používající toto řešení díky tomu získají přehled o tom, jaké zranitelnosti jsou opravdu závažné a jaké opravy je třeba neprodleně nasadit. McAfee ePolicy Orchestrator používá po celém světě již 45 milionů firem.

Zatímco řešení Foundstone je určeno pro vyhledávání zranitelností, aplikace McAfee Remediation Manager je odstraňuje. McAfee Remediation Manager ve verzi 4.5 umožňuje automatizovat odstraňování zranitelností a upravovat bezpečnostní politiku. Nová verze umožňuje integraci s řešeními McAfee ePO a McAfee Network Access Control (NAC, řešení pro kontrolu síťového přístupu). Remediation Manager může importovat informace ze systému ePO a obnovovat funkčnost napadených zařízení a systémů v souladu se zásadami politiky zabezpečení.

McAfee Policy Auditor 4.5 nabízí automatickou politiku auditu aktiv, zvyšuje jeho efektivitu a snižuje míru nejistoty. K návratnosti investic do tohoto řešení přispívá fakt, že podniky mohou příslušné operace provádět z konzoly ePO společnosti McAfee. Řešení McAfee Policy Auditor ve verzi 4.5 nabízí také zvýšenou podporu průmyslovým standardům a regulačním požadavkům, jako je norma ISO 27001 a PCI.

Řešení McAfee Foundstone 6.0, McAfee Remediation Manager 4.5 a McAfee Policy Auditor jsou k již dispozici.

Témata článku: Network Solutions, Auditor, Bezpečnostní riziko, Sled, Epo, Zranitelnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje