McAfee uvádí na trh řešení NAC (Network Access Control) - posiluje pozici na trhu kontroly přístupu do sítě

Praha, společnost McAfee, renomovaný specialista na technologickou bezpečnost, v pondělí 13. února 2006 představila svoji strategii kontroly přístupu do sítě (NAC). McAfee NAC, poskytuje pomocí produktu McAfee Policy Enforcer, zaměstnancům, návštěvníkům a smluvním partnerům středních a velkých podniků možnost přístupu k jejich sítím, přičemž chrání cenná aktiva těchto podniků před rizikem nákazy škodlivým softwarem na koncových zařízeních nebo před jejich špatnou konfigurací.
McAfee uvádí na trh řešení NAC (Network Access Control) - posiluje pozici na trhu kontroly přístupu do sítě

Řešení McAfee NAC nabízí

  • NAC: Umožňuje zákazníkům implementovat kompletní řešení NAC, a tím zvyšuje přínos existujících investic do bezpečnosti síťových koncových zařízení.
  • Bezpečnější sítě a koncová zařízení: Přístup do sítě získají jen neinfikovaná koncová zařízení. McAfee AVERT Labs soustavně a automaticky aktualizují doporučené seznamy pro kontrolu infekcí.
  • Sjednocenou správu a dodržování bezpečnosti: McAfee Policy Enforcer je navržen jako modul ePolicy Orchestrator. Umožňuje zákazníkům okamžitě nasadit plně funkční řešení NAC, takže jediná konzole je využita jak pro správu bezpečnosti, tak dodržování bezpečnostní politiky.

Komplexní NAC strategie McAfee má za cíl poskytnout nejobsáhlejší a nejpružnější řešení NAC, které by vyhovovalo všem prostředím zákazníků. Následujících pět kroků se postará o kompletní řízení rizik při připojování koncových zařízení do sítě.

  • Definování politiky:  Hladká integrace McAfee Policy Enforceru s ePolicy Orchestratorem, která zajišťuje plně integrovanou správu bezpečnosti a vynucování bezpečnostní politiky na jediné centralizované konzoli.  Inteligentní a pružná kontrola této politiky, ke které patří například vysoce podrobná kontrola jednotlivých míst.
  • Detekce: Identifikace všech koncových zařízení připojujících se k síti, bez ohledu na způsob tohoto přístupu. Podporuje přístup zařízení s agenty, bez agentů a s agenty na vyžádání.
  • Hodnocení: Hloubkové hodnocení řízených i neřízených systémů s použitím hybridních místních i vzdálených skenů, kterému propůjčuje výkon přední technologie Foundstone. Hodnotí se dodržování na úrovni záplat, aktualizací operačních systémů a aplikací, bezpečnostních aplikací a infekcí.
  • Vynucování: Široké možnosti vynucování zahrnují (ale nejsou omezeny na): samovynucování, přepínačové vynucování, 802.1x, VPN API, DHCP, Cisco Network Admission Control, Microsoft Network Access Protection (NAP) a Trusted Network Computing (TNC). Je povoleno vynucení bezpečnostní politiky dokonce i v případě, že je systém odpojený od sítě.  Je možný plný, částečný, karanténní nebo žádný přístup do sítě, podle úrovně požadované shody s bezpečnostními pravidly.
  • Odstraňování problémů: Pružné možnosti odstraňování problémů sahají od bezpečnostních aktualizací aplikací, přes obranu zranitelných míst s použitím host IPS chránící před vydáním bezpečnostních záplat, až po instalaci těchto záplat. Zákazníci si vyberou z různých možností automatické obnovy stisknutím jediné klávesy.

Podle preferované metody vynucování umožňuje McAfee zákazníkům nasadit už dnes řešení NAC do jejich stávajících heterogenních sítí a současně jim připravuje základ pro budoucí upgrade sítí.

McAfee NAC vytváří nové příležitosti pro channel partnery, kteří mohou nabízet přidanou hodnotu tím, že budou poskytovat služby rychlé počáteční implementace NAC, která jejich zákazníkům dovolí uvést do provozu plně funkční řešení NAC. Channel partneři McAfee zkušení poradci pro implementaci a správu bezpečnostních řešení, kteří umí například ohodnotit zranitelnost, naplánovat bezpečnostní politiku nebo uskutečnit školení.

Dostupnost
McAfee Policy Enforcer bude dostupný v březnu u McAfee a jeho channel partnerů. 
Více informací najdete na http://www.mcafee.com.


O společnosti McAfee, Inc.
Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

Témata článku: Microsoft, Bezpečnost, Kompletní sídlo, Koncové zařízení, Channel, Infekce, Kompletní řešení, Napa, DHCP, Jediná možnost, Jediná síť, Funkční klávesa

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje