McAfee uvádí McAfee Data Loss Prevention Host – ochranu před riziky úniku dat

Praha, 5. února 2007 – Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), dnes uvádí na trh řešení McAfee® Data Loss Prevention (DLP) Host, které poskytuje komplexní ochranu před ztrátou důvěrných dat, ať už by k ní došlo v důsledku zlého úmyslu nebo neúmyslně.
McAfee uvádí McAfee Data Loss Prevention Host – ochranu před riziky úniku dat

Řešení McAfee DLP nabízí organizacím plnou kontrolu a přehled o datech, která opouštějí „koncové body“ firmy přes e-mail, systémy instant messaging, jako vytištěné dokumenty, na médiích USB nebo CD-ROM apod. Společnost McAfee je jediným dodavatelem, který poskytuje ochranu před ztrátou dat jako součást komplexní a ucelené skupiny produktů pro správu bezpečnostních rizik.

Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR uvádí: „Ztráty dat, k nimž v současnosti dochází, lze přímo přepočítat na pokles příjmů postižené společnosti, na snížení ceny jejích akcií či tržní kapitalizace. Oslabují prestiž značky i důvěru zákazníků. Například podle spotřebitelské neziskové organizace Privacy Rights Clearinghouse si jen v USA od února roku 2005 více než 100 milionů dokumentů nedokázalo udržet svůj důvěrný charakter právě v důsledku nedodržení pravidel zabezpečení.“

Průzkum společnosti McAfee, jehož výsledky byly dnes oznámeny samostatně, naznačuje, že bez ohledu na často jasně definovanou firemní politiku zůstává riziko ztráty prostřednictvím e-mailu, tisku nebo přenosných zařízení vážným problémem.

Řešení McAfee DLP Host obsahuje funkce, k nimž patří ochrana definovaná podle obsahu i kontextu. Tato ochrana brání přenosu citlivých dat dokonce i v případě, že tato data jsou dále zpracována, zkopírována, vložena do jiných dokumentů, zkomprimována nebo zašifrována. McAfee DLP Host také poskytuje celkovou ochranu před ztrátou dat v průběhu celého pracovního procesu, včetně ochrany dat vzdálených uživatelů (pracovníci přistupující z domova či pracující v terénu), a to dokonce i v době, kdy jsou přenosné počítače těchto uživatelů odpojeny od firemní sítě.

Řešení McAfee DLP Host se skládá z agentského softwaru a protokolovacího a správcovského serveru. Pomocí tohoto serveru mohou správci zabezpečení uplatňovat pro koncové body firemní sítě centrálně řízenou politiku, v reálném čase monitorovat probíhající události a vytvářet hlášení o těchto aktivitách. Při nasazení řešení McAfee DLP Host jsou koncové body monitorovány a použití dat a jejich přenosy podléhají omezením založeným na uplatňované bezpečnostní politice. Výsledkem je cenově výhodné a pružně přizpůsobitelné řešení, které nabízí inovativní a efektivní metody pro ochranu před ztrátou důvěrných dat.

Témata článku: Instant Messaging, Bezpečnostní riziko, Citlivý uživatel, Firemní data, Host, Reálné nasazení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje