McAfee představuje koncepci mobile security risk management

Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) dnes oznámila uvedení strategie McAfee Mobile Security Risk Management, nového modulárního třístupňového přístupu, který umožní mobilním operátorům bránit se rostoucím hrozbám v podobě škodlivého či podezřelého obsahu. Operátoři budou moci vytvořit rámec zabezpečení, na kterém pak postaví budoucí služby.
McAfee představuje koncepci mobile security risk management

Strategie McAfee Mobile Security Risk Management představuje ve svém oboru nejkomplexnější přístup k problematice mobilní bezpečnosti. Tento přístup umožňuje mobilním operátorům porozumět tomu, jaká rizika spojená s bezpečností ohrožují jejich podnikání a tato rizika snížit. Takový postup chrání zákazníky, zmírňuje jejich obavy a brání negativnímu dopadu úmyslných útoků na podnikání mobilních operátorů, například na hodnotu jejich značky.

V roce 2006 bylo na celém světě je více než 2,5 miliardy uživatelů mobilních služeb a množství kapesních počítačů se blížilo 1 miliardě. Mobilní služby celosvětově rostou a nabízejí stále rozmanitější funkčnost. Mobilní aplikace a zařízení se v důsledku sjednocování používaných platforem, konektivity, šířky přenosového pásma a pokročilých funkcí nových zařízení stávají stále častějším cílem útoků. Společnost McAfee zaznamenává také posun směrem od pouhého vandalismu k sofistikovanějším škodlivým kódům, které často zneužívají sociálního inženýrství a mají za cíl přinést svým tvůrcům finanční zisk. V roce 2006 se ve světě mobilních přístrojů objevil jak SMiSing (phishing přes zprávy SMS), tak i spyware (MobilSpy). Nové hrozby se snaží zneužívat široce nasazovaných služeb (textové zprávy) i funkcí mobilních telefonů (včetně platformy Java). Otázky mobilní bezpečnosti, které přicházejí bezprostředně po nástupu chytrých telefonů, tak ohrožují podnikání operátorů mobilních služeb.

V souvislosti s vývojem těchto bezpečnostních hrozeb je společnost McAfee schopna poskytnout mobilním operátorům komplexní a osvědčené řešení. Strategie McAfee Mobile Security Risk Management poskytne operátorům profesionální odhad rizik, které tyto hrozby představují pro jejich podnikání, komplexní ochranu sítí, zařízení, obsahu i aplikací a efektivní obnovu služeb v případě napadení škodlivými kódy.

Řešení se skládá ze tří modulů, které mohou být dodány samostatně nebo jako součást integrované platformy.

1. ASSESS (Posouzení)

Modul McAfee Mobile ASSESS je základem celé strategie Mobile Security Risk Management společnosti McAfee. Poskytuje aktuální informace z celého světa o hrozbách pro mobilní sítě zasazené do patřičných souvislostí, což poskytovatelům služeb umožňuje porozumět aktuálním hrozbám a relativním rizikům, které představují pro jejich podnikání. Řešení společnosti McAfee pro ohodnocení rizika spojeného s provozem mobilních aplikací umožňuje mobilním operátorům provést proaktivní opatření a dále držet krok s vývojem bezpečnostních hrozeb.

2. PROTECT (Ochrana)

Modul McAfee Mobile PROTECT nabízí efektivní řešení založená na osvědčené technologii, která zajistí bezpečnost stávajícího mobilního prostředí, a umožní tak operátorům i nadále poskytovat služby zákazníkům a generovat příjmy. Tento modul zahrnuje přísnou kontrolu obsahu instalovaného na mobilní zařízení, řešení filtrování, které umožní blokovat známé i neznámé hrozby na úrovni bran sítí, a balík pro sledování aplikací a obsahu, jenž zajistí bezpečnost obsahu poskytovaného operátory ve svých sítích.

3. RECOVER (Obnova/Zotavení)

Řešení McAfee Mobile RECOVER proaktivně připravují poskytovatele mobilních služeb na potenciální napadení sítě a zajišťují, že v případě takového útoku budou operátoři schopni vzdáleně vyčistit napadená mobilní zařízení a v nejkratším možném termínu obnovit služby poskytované zákazníkům. Společnost McAfee je vzhledem ke svým dlouhodobým profesním znalostem v oblasti mobilní bezpečnosti schopna vytvořit řešení šitá na míru konkrétním zařízením a známým škodlivým kódům, což operátorům umožní rychle a efektivně vyčistit zařízení svých zákazníků.

Společnost McAfee od roku 2001 spolupracuje s firmou NTT DoCoMo na vývoji celosvětově prvního řešení, které by nabídlo zabezpečení na všech úrovních – bezpečnost zabudovanou do vlastních mobilních zařízení a pevně integrovanou do infrastruktury přenosových sítí a systémů podpory. Úspěch této iniciativy nenechala bez povšimnutí organizace GSM Association, jež tuto iniciativu vybrala v kategorii „Best Network Quality Initiative” pro letošní ceny Global Mobile Awards, které budou uděleny 13. února v Barceloně.

Váš názor Další článek: Nová generace LCD public displejů od NEC

Témata článku: Bezpečnost, Známá společnost, Risk, Cílové zařízení, Mobilní operátor, Chytrý phishing, Mobilní zařízení, Riziko, Protect, Instalovaná aplikace, Potenciální aplikace, Recovery, Neznámá aplikace


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky