McAfee oznamuje ve své kategorii první řešení prevence vniknutí

Praha - Společnost McAfee (NYSE: MFE) oznámila uvedení rodiny platforem McAfee IntruShield 10 Gigabit Ethernet, první systém prevence vniknutí (Intrusion Prevention System, IPS) určený pro sledování portů o rychlosti 10 Gb/s a vyšší. Řešení IntruShield M-Series je navrženo pro páteřní sítě a datová centra stejně jako pro rychle rostoucí segment 10gigabitového Ethernetu a sítí postavených na protokolu IPv6.
McAfee oznamuje ve své kategorii první řešení prevence vniknutí

McAfee zároveň uvádí produkt IntruShield 4.1, což je řešení pro integraci sítí a systémů, které spolupracuje se systémy IPS. Tento integrační nástroj je součástí strategie společnosti McAfee v oblasti správy bezpečnostních rizik (security risk management, SRM). IntruShield 4.1 spojuje ochranu před hrozbami se správou rizik, snižuje složitost systémů a tím i náklady na jejich správu.

McAfee IntruShield 4.1 nabízí vylepšenou integraci s dalšími produkty portfolia společnosti McAfee v oblasti správy bezpečnostních rizik, včetně produktů McAfee Foundstone, McAfee Network Access Control (NAC) and McAfee ePolicy Orchestrator (ePO). Integrace více produktů a technologií poskytuje řešení zabezpečení založené na znalostech, které je značně automatizované a umožňuje oddělením zabezpečení sítí efektivně vykonávat své úkoly.

Mezi nové funkce IntruShield 10GigE a IntruShield 4.1 patří:

  • Ochrana sítí 10GigE a IPv6 na úrovni celého podniku: Výkon, který jiná řešení dosud nenabídla: 10 Gb/s a největší hustota portů v oboru. 
  • Rychlejší ochrana: Díky integraci s řešením McAfee ePO jsou v reálném čase k dispozici informace o hostitelských počítačích, útocích IPS či událostech spojených s útoky typu spyware. Veškeré potřebné údaje jsou přístupné jediným klepnutím myši. Reakce na narušení je vzhledem k zalučené kvalitě služeb (QoS) velmi rychlá. 
  • Rychlejší informace: Integrace s řešením McAfee Foundstone nabízí funkcionalitu “zkontrolovat nyní” (scan now), která v reálném čase poskytuje informace o závažnosti hrozeb a detaily o zranitelnosti sítě. Tato funkce je doplněna možnostmi řešení IntruShield pro řízení síťového přístupu (Network Access Control).

Význam takové ochrany podnikových sítí, která zajistí, aby i během svého napadení zůstaly v provozu, zdůrazňuje ve své studii společnosti Infonetics. Studie nazvaná Snížení ceny výpadků pomocí nástrojů IPS pracujících na úrovni sítě se zaměřuje na pokles produktivity zaměstnanců a finanční ztráty, jež způsobují útoky DoS (Denial of Service, odepření služby) a škodlivý kód, který napadá klientské počítače, servery i síť. Výzkum společnosti Infonetics ukazuje, jak jsou podniky všech velikostí ohroženy prodlevami vznikajícími v důsledku bezpečnostních incidentů a jak lze tyto ztráty radikálně snížit pomocí řešení IPS nasazených na úrovni sítě. Velké firmy mohou v důsledku výpadků systémů způsobených bezpečnostními incidenty přicházet až o 2,2 procenta svých příjmů.  

Platformy McAfee IntruShield 10 Gigabit Ethernet budou dostupné ve druhé polovině roku 2007. Produkt McAfee IntruShield 4.1 je dostupný od letošního května.

Témata článku: Riziko, Bezpečnostní riziko, Dostupná informace, Risk, Epo, Automatizovaná funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje