McAfee nabízí několik tipů, jak přežít léto bez spamu

McAfee nabízí několik tipů, jak přežít léto bez spamu

Praha 8. srpna 2007 – Nechcete se po letní dovolené vrátit k e-mailu z jistit, že máte schránku zavalenou spamem? Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), zveřejňuje několik rad, které uživatelům e-mailu pomohou zamezit přísunu nevyžádaných e-mailů.

Průzkum provedený v rámci programu McAfee SiteAdvisor ukazuje, že uvedení e-mailové adresy třeba jen na jediné webové stránce může způsobit příjem stovek nevyžádaných e-mailů týdně. Stát se cílem spammerů je velice snadné.

„Ačkoliv současné filtry stále zdokonalují svoji funkčnost a zachytí čím dál větší podíl nevyžádaných zpráv, hrozba spamu ve skutečnosti nikdy nepominula,“ uvádí Jeff Green, senior viceprezident McAfee Avert Labs. „Doufáme, že několik následujících rad by uživatelům ale mohlo v tomto boji pomoci.“

Společnost McAfee doporučuje pro ochranu před spamem následující kroky:

  • Nezveřejňovat svou webovou adresu na žádné webové stránce nebo v diskusním fóru.
  • Používat zvláštní e-mailovou adresu pro příjem newsletterů a pro on-line účty. Pokud příslušná poštovní schránka začne být zaplavována nadměrným množstvím spamu, lze ji vymazat nebo pro ni použít silnější filtrování.
  • Pokud jste se k příjmu určitého e-mailu nepřihlásili nebo pokud neznáte jeho odesilatele, neodhlašujte se, protože tím byste dali spammerovi najevo, že vaše e-mailová adresa je aktivní.
  • Pokud používáte webový e-mail, ohlaste spam provozovateli služby. Tímto způsobem mu pomůžete do budoucna přesněji určovat, jaké zprávy patří mezi spam.
  • Zakupte si antispamový software, který v průměru dokáže zachytit mezi 97 a 99 procenty spamu, čímž množství obdržené nevyžádané pošty podstatně snížíte.
  • Nevyžádané e-maily si archivujte. Pomocí této sady můžete později určit adresy nebo fráze, na základě kterých budete moci nevyžádanou poštu blokovat.
  • Na spam neodpovídejte a co je nejdůležitější, na základě takových zpráv nic nenakupujte.

Podrobnější informace a tipy proti spamu jsou dostupné ve studii Say ‘No, Thanks’ to Unwanted E-mail (Řekněte nevyžádaným e-mailům „děkuji, nechci“), kterou lze stáhnout ze stránek McAfee Threat Center.

Váš názor | Дай мне Матрёшку: od Art Lebedev počítačovým šílencům

Témata článku: Software, E-mailová adresa, Mail, Newsletter

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší