McAfee kupuje společnost Citadel Security Software

16. října 2006
První fotka chipsetu nForce 680i SLI
Praha, říjen 2006 – Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), globální lídr v oblasti intrusion prevention (prevence proti nežádoucímu vniknutí) a risk managementu (správy bezpečnostních rizik), oznámila podpis definitivní dohody o akvizici prakticky všech aktiv společnosti Citadel Security Software Inc. (OTC Bulletin Board: CDSS) přibližně za 56 milionů dolarů v hotovosti, navýšených o asi 4 miliony dolarů úhrad za provozní kapitálové výdaje.
McAfee kupuje společnost Citadel Security Software

Společnost Citadel je předním poskytovatelem řešení v oblasti dodržování bezpečnostní shody a odstraňování zranitelností. Akvizice doplní portfolio McAfee o produkty napomáhající podnikům neutralizovat bezpečnostní chyby a snižovat rizika, čímž se zvětší možnosti McAfee při vynucování dodržování bezpečnostních politik a při odstraňování zranitelností. 

 

Z integrace automatizovaných řešení firmy Citadel budou těžit hlavně podniky svázané velkým množstvím předpisů, včetně státních organizací a zdravotnických zařízení. Řešení Citadel pomáhají organizacím dodržovat zákonné předpisy i interní politiky, urychlit proces zavádění bezpečnostní shody a minimalizovat vystavení hrozbám.   

 

Dokončení této transakce se očekává ve 4. čtvrtletí roku 2006, za předpokladu že budou splněny obvyklé podmínky, mezi něž patří schválení akcionáři společnosti Citadel a vypršení čekacího období podle zákona Hart-Scott-Rodino (HSR).   

 

McAfee oznámí důsledky této akvizice na čtvrtletní výsledky 26. října během konference ke finančním výsledkům za 3. čtvrtletí. 

 

O společnosti McAfee, Inc.
Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

Váš názor Další článek: První fotka chipsetu nForce 680i SLI

Témata článku: Software, Bezpečnost, Hart

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší