McAfee, Inc. získává firmu ONIGMA LTD.

Praha, říjen 2006 - Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznámila, že provedla akvizici společnosti Onigma Ltd, soukromě vlastněného poskytovatele řešení pro ochranu dat, která monitorují důvěrná data a zabraňují tomu, aby se dostala mimo podnik.
McAfee, Inc. získává firmu ONIGMA LTD.

Tato akvizice v hodnotě 20 milionů dolarů (v hotovosti) je dalším krokem strategie McAfee s cílem nabídnout podnikovým zákazníkům komplexní přístup k řešení rizik při řízení bezpečnosti a dodržování shody. V návaznosti na akvizici firmy Onigma a jejího předního produktu pro prevenci ztráty dat (data loss prevention - DLP) McAfee® oznamuje uvedení svého DLP řešení McAfee Data Loss Prevention. To chrání podniky před riziky spojenými s neoprávněnými přenosy dat z organizace nebo do ní. 

 

McAfee Data Loss Prevention sleduje a chrání soukromé a důvěrné informace, včetně obchodních tajemství, duševního vlastnictví, právní a finanční dokumentace, komunikace s klienty a osobních informací. Umožňuje prevenci datových přenosů v souladu se zavedenými korporátními pravidly.  

K vlastnostem McAfee Data Loss Prevention patří:   

  • Univerzální ochrana, zabraňující ztrátě důvěrných dat v nejširší množině komunikačních kanálů
  • Ochrana dat na bázi obsahu, která chrání před přenosy citlivých dat i při pouhém kopírování/vkládání z originálního zdroje či pořizování kopií obrazovky, a to i když je zkomprimován nebo zašifrován
  • „Ochrana v pohybu” zabraňuje přenosům citlivých dat z koncových bodů a notebooků, bez ohledu na to, kam uživatel jde a jaký je jeho stav připojení k síti

 

McAfee Secure Internet Gateway doplňuje řešení McAfee Data Loss Prevention Host
o ochranu před ztrátou dat ze zařízení nepoužívajících Windows jako například handheldů Blackberry. Přijetím hybridního (tzn. jak síťového, tak host) přístupu k DLP McAfee nabízí organizacím komplexní možnosti prevence ztráty dat. Mnoho organizací, které zpočátku nasadily jen DLP řešení na bráně, nyní přidává i host DLP, protože DLP řešení pro brány nemůže chránit před přenosy citlivých dat prostřednictvím nesíťových komunikačních kanálů jako jsou aplikace umožňující kopírování/vkládání, snímání obrazovky nebo tisk. Navíc DLP řešení na bráně nejsou schopna ošetřit transfery dat na fyzická zařízení přes USB nebo na další vyjímatelná zařízení. 

Témata článku: Host

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje