MCAFEE, INC. OZNAMUJE DOSTUPNOST BETA VERZE PRODUKTU MCAFEE® POLICY ENFORCER

Praha – Společnost McAfee, Inc. (kód na burze v New Yorku: MFE), celosvětový lídr v oblasti řešení Intrusion Prevention (prevence proti nežádoucímu vniknutí) a Risk Managementu (řešení správy rizik) oznámila dostupnost beta verze svého řešení pro prosazení systémové bezpečnostní politiky McAfee® Policy Enforcer.
MCAFEE, INC. OZNAMUJE DOSTUPNOST BETA VERZE PRODUKTU MCAFEE® POLICY ENFORCER

Vladimír Brož, Territory Manager ČR a SR uvádí: „McAfee Policy Enforcer, by měl být všeobecně dostupný na počátku roku 2006. Pomáhá chránit síťová prostředí blokováním síťového přístupu k řízenými neřízeným koncovým systémům, které nesplňují definované požadavky na IT bezpečnost. Chrání hodnotné investice do infrastruktury s použitím komplexního integrovaného systému pro vynucení politiky na koncových zařízeních.“

Toto řešení bude nabízet inteligentní ovládací prvky hodnotící nástroje pro zajištění bezpečnostní shody aplikací a instalovaných záplat ještě před umožněním přístupu do sítě. Další kontrolní mechanizmy budou rovněž ověřovat, že v koncovém systému nejsou přítomny vysoce rizikové viry a hrozby. Toto řešení bude hladce integrováno s McAfee ePolicy Orchestrator® 3.6 (ePO™) tak, aby byla zajištěna snadná implementace a nízké náklady na správu a integraci oproti jiným alternativám. Nové řešení také nevyžaduje žádné velké změny síťové infrastruktury, což urychluje jeho nasazení v celé síti.

Jedna jediná konzole bude sjednocovat antivir, antispyware, firewall, systém prevence proti nežádoucím vniknutím (IPS) a vynucení politiky na koncových stanicích.

Podle nejnovější zprávy společnosti Gartner nazvané „Chraňte své zdroje kontrolováním procesu síťového přístupu“ od autorů Johna Pescatora, Marka Nicoletta a Lawrence Oranse, bude mít na konci roku 2007 celých 80 procent podniků implementovány politiku a procedury kontroly přístupu k sítí.

McAfee Policy Enforcer bude chránit síťová prostředí před interními a externími hrozbami jak v heterogenních prostředích, tak i ve spolupráci s podpůrnými systémy jako Cisco Network Admission Control (NAC), Microsoft Network Access Protection (NAP) a Trusted Network Connect (TNC).  Může využívat existující infrastrukturu podniku a přitom zmírňovat rizika vznikající připojováním bezpečnostně nevyhovujících systémů k síti.
 
McAfee Policy Enforcer staví na iniciativě McAfee Trusted Connection Initiative, což je komplexní strategie pro prověřování toho, že systémy připojující se k síti z vnitřních i vnějších přístupových míst jsou uvedeny do souladu s bezpečnostní politikou ještě před tím, než je jim umožněno se připojit. V rámci iniciativy McAfee Trusted Connection Initiative se  McAfee spojilo s lídry v oblasti VPN (Virtual Private Network) a síťových technologií — včetně společností Aventail, Cisco, Juniper a Nortel — aby vytvořili řešení, které lze snadno integrovat s bezpečnostními aplikacemi třetích stran.
 
Dostupnost
Beta verze McAfee Policy Enforcer bude dostupná 14 listopadu 2005. Všeobecná dostupnost McAfee Policy Enforcer je naplánována na počátek roku 2006 u McAfee a jeho channel partnerů. Více informací naleznete na  http://www.mcafee.com nebo na telefonu 724/090 814.


Informace o společnosti McAfee Inc.
Společnost McAfee Inc. se sídlem v Santa Clara v Kalifornii je lídr v oblasti řešení  Intrusion Prevention a Risk Managementu. McAfee dodává inovativní a osvědčená řešení a služby,  které chrání systémy a sítě po celém světě.  S  vysokými odbornými znalosti firmy McAfee z oboru bezpečnosti mohou zákazníci z řad domácích uživatelů, podniků, vlád i dodavatelů poskytujících servisní služby blokovat útoky, předcházet narušení a průběžně sledovat i zlepšovat svoje zabezpečení. www.mcafee.com.

Témata článku: Bezpečnost, Epo, Napa, Risk

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky