McAfee, Inc. ohlašuje strategii řízení bezpečnostních rizik – McAfee Security Risk Management

Praha - Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), globální lídr v oblasti Intrusion Prevention představuje podrobnosti své strategie řízení bezpečnostních rizik (McAfee Security Risk Management), která podnikům poskytuje efektivní způsob minimalizace rizik plynoucích z bezpečnostních hrozeb a nedodržování shody.
McAfee, Inc. ohlašuje strategii řízení bezpečnostních rizik – McAfee Security Risk Management

McAfee využívá posledních akvizic a jako první integruje ochranu se zajištěním shody Staví na strategii společnosti a přidává funkce prevence ztráty dat

Tato strategie je založena na silné stránce McAfee – prevenci hrozeb, ke které přidává nové funkce řízení bezpečnostní shody, včetně odstranění problémů, kontroly přístupu do sítě a prevence ztráty dat (viz tisková zpráva o akvizici společnosti Onigma Ltd.). Akvizicemi a integrací technologií firem Preventsys® a SiteAdvisor™ se McAfee, Inc. stala první společností, která spojila dohromady prevenci hrozeb a správu shody. To umožňuje podnikům větší automatizaci, provozní efektivitu a ochranu investic.

Podle IDC měl celosvětový trh s bezpečnostní shodou a kontrolou v roce 2005 objem přibližně 5,79 mld. dolarů a předpokládá se, že se zvětší až na 14,92 mld. dolarů v roce 2010. To představuje růst tempem 20,8 procenta ročně v následujících pěti letech.

Přístup McAfee k řízení bezpečnostních rizik má pro podniky tři hlavní výhody

  • Umožňuje jim přeměnit strategii na konkrétní akce, a to automatickým vynucováním bezpečnostních IT politik zajišťujících ochranu a shodu.
  • Umožňuje společnostem dosáhnout provozní efektivity díky konsolidovaným místům administrace, které zjednodušují procesy.
  • Pomáhá společnostem chránit jejich stávající investice tím, že přidává nové funkce pro ochranu a shodu k instalovanému McAfee agentovi, který je řízen McAfee ePolicy Orchestratorem®, a to bez potřeby dalších investic do infrastruktury.

McAfee postupuje v souladu se strategií

Strategii řízení bezpečnostních rizik McAfee podporují nedávné akvizice. McAfee už v minulosti vícekrát integrovalo své akvizice do řešení ePolicy Orchestrator (ePO™), což je konzola pro správu bezpečnosti. ePO je nasazeno ve 31% podniků a na 45 milionech počítačů.

Komplexnost a integrace

Stejně jako v případě produktů firem Preventsys a SiteAdvisor plánuje McAfee integrovat nově získané produkty Citadel(TM) do ePO.

  • Citadel™ Security poskytne zákazníkům McAfee přední řešení pro zajištění shody a odstraňování zranitelností.
  • Integrace Preventsys® nyní vytváří pro stávající ePO zákazníky cestu, jak importovat síťová a další data do McAfee Preventsys Compliance Auditora kvůli pokročilému reportingu.
  • Integrace SiteAdvisor™ nyní dává podnikovým zákazníkům do rukou průkopnické řešení webové bezpečnosti, které testuje a hodnotí téměř každé navštěvované místo na internetu na přítomnost spywaru, virů, exploitů, online podvodů a spamu.

Prevence ztráty dat

Akvizice firmy Onigma Ltd., soukromě vlastněného poskytovatele technologie pro ochranu dat, přináší řešení, které tajná data sleduje, vytváří reporty a zabraňuje, aby data podnik opustila. McAfee Data Loss Prevention bude monitorovat a chránit soukromé a tajné informace, včetně obchodních tajemství, intelektuálního vlastnictví, právních a finančních dokumentů, komunikace s klienty a osobních informací. Umožňuje prevenci přenosů dat v souladu se zavedenými korporátními bezpečnostními politikami.

McAfee Network Access Control (NAC)

V jádře řešení McAfee pro kontrolu přístupu do sítě se nachází nová verze McAfee Policy Enforcer 2.0. Kontrolu přístupu do sítě je součástí celkového přístupu McAfee ke správě bezpečnostních rizik. McAfee NAC zhodnocuje existující investice do IT a podporuje heterogenní síťová a systémová prostředí. Řešení McAfee má jak komponentu ochrannou, tak komponentu pro shodu, které pokrývají kontrolu systémových politik a vynucování síťových politik. Řešení McAfee NAC je součástí pokročilého podnikového řešení McAfee Total Protection for Enterprise - Advanced, s jediným agentem, a je integrováno do jediné řídicí konzoly McAfee.

Kampaň „Power of M“ Strategie řízení bezpečnostních rizik bude podpořena novou brandovou marketingovou kampaní „Power of M™“, jež má informovat o tom, jak se společnost vyvinula od svých počátků jako poskytovatel antivirového softwaru, přes pozici globálního lídra v oblasti komplexní ochrany, až na nynější vedoucí pozici v oblasti řízení bezpečnostních rizik. Kampaň klade důraz na to, že přístup McAfee k řízení bezpečnostních rizik nabízí zákazníkům „exponenciálně lepší“ bezpečnost a shodu.

 


O společnosti McAfee, Inc. Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Alžběta Žbánková

McAfee Marketing and PR Coordinator for CR and SR

Mob.: +420 602 290 602

E-mail: Alzbeta_Zbankova@mcafee.cz

Váš názor Další článek: První myš s infračerverným senzorem od Razeru pro praváky

Témata článku: Bezpečnost, Pokročilé odstranění, Auditor, Moby, Compliance, Riziko, Bezpečnostní riziko, Epo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší