McAfee definuje správu zabezpečení a shody

 McAfee definuje správu zabezpečení a shody

Praha -  Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE) oznámila dostupnost řešení McAfee ePolicy Orchestrator 4.0 (ePO), první a jediné platformy, která umožňuje podnikům a vládním institucím centrálně spravovat produkty pro zajištění bezpečnosti a shody s předpisy od různých dodavatelů. ePolicy Orchestrator 4.0 nabízí výraznou úsporu nákladů a návratnost investic (Return On Investment, ROI).

„Konkurence se nás stále pokouší dohnat v oblasti bezpečnostních systémů pro koncová zařízení. Společnost McAfee ale tímto okamžikem opět mění herní pole,“ míní Dave DeWalt, výkonný ředitel společnosti McAfee. „Platforma ePO 4.0 nabízí zákazníkům právě to, co požadovali – nový způsob správy zabezpečení a shody s předpisy napříč jejich prostředími.“

Společnost McAfee nabídkou tohoto řešení i nadále posouvá vpřed inovace v oblasti zabezpečení:

  • jako první dodává jediného agenta a jedinou konzoli pro zabezpečení koncových zařízení
  • jako první umožňuje spravovat široké portfolio bezpečnostních produktů včetně produktů pro zabezpečení koncových zařízení, sítí, dat, webů e e-mailu z jediné konzole
  • jedná se o první produkt spojující správu zabezpečení a shody s předpisy do jediné konzole
  • jedná se o první produkt pro správu jak řešení společnosti McAfee, tak i bezpečnostních řešení třetích stran
  • poprvé je poskytnuta otevřená architektura napříč zabezpečením systémů, která umožňuje komplexní interoperabilitu
  • jedná se o celosvětově nejlépe škálovatelné řešení nasazené pro správu přibližně 55 milionů koncových zařízení

Platforma ePO 4.0 nabízí v oboru bezpečnostních technologií první konzoli, která sjednocuje správu zabezpečení sítí, dat i koncových zařízení včetně všech podnikových PC a serverů. ePO 4.0 funguje jak v prostředí fyzických, tak i virtuálních systémů a nabízí bezkonkurenční škálovatelnost. Více než 30 000 zákazníků společnosti McAfee spravuje v tuto chvíli přibližně 55 milionů PC, serverů a síťových zařízení. Platforma ePO jako první poskytuje výkonné funkce pro reportování a audit a přizpůsobitelné (customizovatelné) konzole s webovým rozhraním.

Pro zajištění růstu ekosystému postaveného kolem platformy ePO společnost McAfee také představila program McAfee Security Innovation Alliance. Tento program je určen pro technologické partnery a měl by jim pomoci snadněji integrovat jejich produkty s platformou ePO (viz také samostatná tisková zpráva společnosti McAfee o tomto programu).

Platforma ePO podporuje inteligentně koncipované zabezpečení spolu s optimalizací shody s předpisy. Platforma ePO snižuje bezpečnostní ohrožení i náklady, zajišťuje kontinuitu obchodních procesů a pomáhá zákazníkům dodržovat požadavky na shodu s předpisy, které existují
v příslušném oboru. Integrace řešení zabezpečení a zajištění shody poskytuje základ pro inteligentně koncipované zabezpečení, které umožní aplikacím automatické reakce založené na pravidlech. Díky tomuto chování mohou podniky ušetřit čas i potřebné zdroje. Nezávislá výzkumná skupina Insight Express prověřila náklady spojené se správou zabezpečení a shody s předpisy a porovnala je podle toho, zda firmy používají platformu ePO. Zákazníci používající platformu ePO ušetřili při provozu bezpečnostních řešení v tomto srovnání 62 % nákladů, potřebovali pro správu svého prostředí o 44 % méně administrátorů a správa sítí je stála o 37 % méně času. Implementace platformy ePO přináší nebývalou efektivitu, snižuje v podnicích počet serverů, lidí i času potřebného pro správu zabezpečení a shody s předpisy.

Bezpečnostní produkty tradičně fungovaly tak, že byly instalovány na jednotlivá místa a po instalaci už poskytovaly zabezpečení bez nutnosti trvalé správy (nebo byla tato potřeba malá). V posledních letech ale nové hrozby a regulační požadavky vedly k vytvoření integrovaných a snadno spravovaných produktů pro zajištění zabezpečení a shody s předpisy, které mají pro zákazníky prvořadý význam. Společnost McAfee platformou ePO jako první reaguje na tyto potřeby.

Platforma McAfee ePolicy Orchestrator je dostupná od 25. září. Všichni současní zákazníci společnosti McAfee, kteří mají uzavřenou smlouvu o podpoře, mohou produkt získat bez dodatečných poplatků.

Témata článku: Dewalt, Epo, Platforma, Nezávislý audit, Jediná síť, První společnost, Bezpečnostní společnost, Koncové zařízení, Dodatečné zařízení, První zákazník

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí