MAXPROGRES, Cisco Systems a Damovo Česká republika s novým projektem

Společnosti MAXPROGRES, s. r. o., Cisco Systems a Damovo Česká republika, s. r. o. představily nový projekt v oblasti telekomunikačních služeb

Praha – 19. ledna 2005 – Společnosti MAXPROGRES, s. r. o., Cisco Systems a Damovo Česká republika, s. r. o., dnes na společné tiskové konferenci představily nový projekt v oblasti telekomunikačních služeb postavených na platformě ethernetových sítí a na IP telefonii. Jde o telekomunikační služby s obchodním názvem „služby 99 společnosti MAXPROGRES, které nabízejí alternativu k řešením tradičních telekomunikačních operátorů a internetových poskytovatelů.

                                                                      

V průběhu uplynulých let vystavěla společnost MAXPROGRES, v Brně, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Jihlavě a dalších městech České republiky rozsáhlé metropolitní optické sítě, které jsou vystavěny v kruhové topologii, jež zajišťuje jejich maximální bezpečnost a spolehlivost.

 

Na spolehlivém přenosovém médiu a pomocí kvalitních páteřních a koncových prvků technologie Cisco a díky pomoci  firmy DAMOVO při implementaci řešení, byla 9. 9. 2004 spuštěna nabídka základních telekomunikačních „služeb 99“. Vzhledem ke kvalitě přenosové sítě a vhodně zvolené technologii koncových i páteřních prvků od společnosti Cisco systems jsou všechny služby 99 nabízeny s dostupností (SLA) 99,9 %. Každý klient služeb 99 je připojován výhradně optickým kabelem, tzv. pevným vysokokapacitním připojením. Nezávislé připojení kabelem společnosti MAXPROGRES umožňuje nabízet všechny služby 99 ve vysoké kvalitě a za výhodných cenových podmínek.

 

Celkem jsou zákazníkům – v současnosti výhradně firemním – nabízeny celkem čtyři služby: 99internet, 99phone, 99vpn a 99hosting na bázi IP protokolu. Od poloviny letošního roku však nové řešení budou moci využívat i domácnosti a je rovněž počítáno s dalším rozšířením sortimentu nabízených služeb, například o kabelovou digitální televizi.

 

99internet nabízí pevné připojení k internetu pomocí metropolitní ethernetové sítě s přenosovou kapacitou až 1 Gbps. Tato rychlost připojení překračuje běžně nabízené standardy na trhu. Jednotná, a tím i jednoduchá nabídka připojení k internetu pomocí 99internet poskytuje jen připojení se stejnou down/up rychlostí od 128kbps/128kbps do 2Mbps/2Mbps v základní nabídce za pevné ceny. Samozřejmostí je přenos dat bez limitu s garancí rychlosti připojení. Klienti této služby dostávají přesně to, co si i zaplatí – neplatí tu žádné zpomalení připojení v důsledku limitů přenášených dat případně sdílených linek. V případě potřeby nutného navýšení rychlosti připojení do sítě internetu je u služby 99internet toto zrychlení umožněno do 24 hodin od zadání, a to až do výše 100Mbps. Služba 99internet nabízí v současné době bezkonkurenčně nejlepší poměr výkon/cena na našem trhu.

 

Další ze služeb 99, 99phone přináší moderní způsob telefonování za velmi zajímavé ceny (např. 0,99 Kč/impuls pro místní volání) bez měsíčního paušálu. Opět zde platí princip „Plať jen za to, co skutečně provoláš!“. Cílem služby 99phone je volání maximálně zjednodušit a zefektivnit. 99phone umožňuje flexibilní účtování s okamžitým přístupem ke svému účtu pomocí internetu včetně podrobného rozpisu jednotlivých hovorů, který je samozřejmě zdarma. Vzhledem ke skutečnosti, že je tato služba provozována na optické síti na bázi IP technologií, lze pomocí 99phone využívat nadstandardní telefonní funkce, např. interní a externí telefonní seznamy, konferenční hovory, nahrávání hovorů atd. Díky přenositelnosti telefonních čísel mezi telekomunikačními operátory je samozřejmostí zachování stávajících telefonních čísel klientů.

 

Služba 99hosting poskytuje pronájem kapacit na kvalitních serverech, případně pronájem místa pro jejich umístění v profesionálním hostingovém centru na ulici Traťové v Brně. Předností je rychlá a snadná dostupnost dat přes 10Mbps/100Mbps port po optické páteři. 99hosting nabízí on-line dohled nad servery pomocí IP kamer, hlídaný přístup do hostingových prostor 24/7/365, systémem elektronického zabezpečení a elektronického přístupového systému („dvojí klíč pro vstup“). Prostory služby 99hosting mají záložní napájení v případě výpadku elektrického proudu a ochranu proti možnosti vzniku požárů. Součástí hostingových prostor je výkonná klimatizace. Jedinečný a profesionální přístup ke každému klientovi, odborné poradenství a velmi kvalitní zabezpečení hostingových prostor u služby 99hosting činí z této služby neodmyslitelnou součást telekomunikačního řešení každé moderní společnosti, která svá důležitá data uchovává, zálohuje, bezpečně ukládá a vyžaduje rychlý přístup k nim.

 

Služba 99vpn představuje virtuální privátní síť zákazníka, která umožňuje bezpečné a rychlé propojení poboček, menších kanceláří nebo obchodních partnerů a případně i domácností zaměstnanců na IP bázi. Tato propojení umožňují vytvoření společné počítačové případně telefonní sítě bez ohledu na územní oddělení propojovaných lokalit. Služba 99vpn představuje úsporu vysokých nákladů na vnitrofiremní komunikaci uživatelů, jejich obchodních partnerů a zároveň zajišťuje kvalitnější, jednodušší, ale také pohodlnější způsob spolupráce. Služba 99vpn poskytovaná na kvalitní optické síti garantuje vysokou úroveň zabezpečení pro data a komunikaci. Kvalita a rychlost spojení je zaručena rovněž profesionálním přístupem k řešení potřeb klientů této služby a odborným dohledem poskytovatele 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a 365 dní v roce.

 

Díky vlastním rozvodům přináší nyní společnost MAXPROGRES také malým a středním firmám reálnou možnost volby operátora. Vysoké efektivity je u služeb 99 poskytovaných na optické síti dosahováno integrací hlasových a datových služeb, které přinášejí klientům finanční úspory investic do informačních technologií (počítačové sítě, telefonní ústředny) a pravidelných provozních nákladů (telefonní volání, konektivita do internetu…). Pomocí jedné zásuvky, jednoho optického vlákna je zároveň poskytovaná široká nabídka služeb a aplikací vhodných pro rozvoj firem a další zvyšování jejich efektivity.

 

Společnost DAMOVO, která je certifikovaným partnerem Cisco Systems, navrhla pomocí technologie Cisco kompletní síť služeb 99. Taktéž odpovídá za zdárnou implementaci technologií a poskytuje servisní zázemí. „Společnost DAMOVO byla přítomna již v prvotní fázi projektu výstavby sítí a dodávala společnosti Maxprogres optickou infrastrukturu. Nasazení technologie je oběma stranami chápáno jako logické vyústění vzájemné spolupráce,“ řekl  David Šíbl, Key Account Manager společnosti Damovo.

 

 

 

 

O společnosti Maxprogres, s.r.o.

Společnost MAXPROGRES, s.r.o.  byla založena v srpnu 1996 jako sesterská společnost firmy TECHNISERV spol. s r.o. Praha.

Již od roku 1993 působila v Brně pobočka pražské společnosti TECHNISERV, která zabezpečovala servisní služby pro zákazníky především z bankovního sektoru v oblasti počítačových sítí. V roce 1995 vznikla v rámci této pobočky projekční skupina, zabývající se projektováním a výstavbou dálkových optických kabelů a účastnických telekomunikačních rozvodů. Po ustavení samostatné společnosti MAXPROGRES v roce 1996 byly do portfolia nabízených služeb velmi rychle doplňovány nové aktivity jak v oblasti telekomunikační (projekce, výstavba, servis, služby 99), tak v oblasti bezpečnostních systémů (inteligentní budovy- počítačové sítě, elektronická zabezpečovací signalizace, elektronická požární signalizace, kamerové systémy, přístupové systémy, atd.) .

Informace od společnosti Maxprogres můžete najít na : www.maxprogres.cz

 

 

 

O společnosti Damovo Česká republika, s.r.o.

Společnost DAMOVO Česká republika je spolu s dalšími 18 sesterskými firmami součástí globálního nadnárodního konsorcia Damovo Group, což představuje 2.200 zaměstnanců s působností v 18 zemích. Impulsem k transformaci divize Enterprise Solutions koncernu Ericsson v nezávislou společnost Damovo byla snaha flexibilně se přizpůsobit rychle se rozvíjejícímu trhu a zaměřit se především na řešení na míru dle individuálních potřeb i těch nejnáročnějších zákazníků.

80% podíl v Damovo vlastní Apax Partners Funds – jedna z největších soukromých finančních skupin na světě. Tato firma disponuje 160 profesionály v oblasti investic aktivními po celém světe. Společnost Ericsson si ponechala podíl ve výši 20%.

 

Společnost Damovo Česká republika disponuje stabilním týmem čítajícím více než 100 zaměstnanců, kteří jsou základním stavebním kamenem jejího úspěchu. Pozornost je věnována stálému růstu jejich odborné kvalifikace včetně získávání aktuálních informací o novinkách ve vývoji technologií a služeb. Pro speciální projekty, z nichž nejvýznamnějším je v současné době výstavba haly Sazka Aréna, společnost vytváří specializované týmy.

Služby

Společnost Damovo poskytuje ucelené spektrum  komplexních služeb systémové integrace. Součástí nabízených služeb jsou i poradenské služby, analýza stavu a potřeb, plánování a návrh systému, jeho implementace a v neposlední řadě provozní údržba a servis. V případě větších projektů společnost plní roli generálního dodavatele a zastřešuje tak realizaci celého projektu.

Reference

Společnost Damovo Česká republika se podílí a podílela na řadě významných zakázek ať už v České republice či ve světě. K významným českým referencím patří KCP (Kongresové centrum Praha), hala Sazka Arena, Česká národní banka, pevné sítě Českých drah či komplexní řešení pro vybrané organizace v sektoru energetiky a finančních institucí. Ze zahraničích referencí jsou to například systémy pro budovu Evropské unie v Bruselu, pro Ministerstvo vnitra v Itálii, technologické řešeni pro Metropolitni policii v Londýně a mnoho dalších.

 

Informace o společnosti Damovo Česká republika můžete najít na: www.damovo.cz

 

 

 
 
 
O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je přední světová firma dodávající internetová řešení. Tento rok je to 20 let, co firma přispívá k technologickým inovacím, drží si vedoucí postavení v oboru a vytváří dlouhodobě pozitivní dopad na sociální oblast společnosti. Informace o společnosti Cisco můžete najít na http://www.cisco.com.

Další novinky najdete na http://newsroom.cisco.com

 

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

 

Váš názor Další článek: Jak se chovat na internetu podle McAfee

Témata článku: , , , , , , , , ,