MATLAB Excel Builder 1.0 - nástroj finančních profesionálů

26. února 2002
Matrox G800?
HUMUSOFT s.r.o. uvádí na trh České republiky a Slovenska novou nadstavbu výpočetního prostředí MATLAB americké společnosti The MathWorks, Inc. – MATLAB Excel Builder, prostředek pro transformaci programů vytvořených v MATLABu do podoby modulů tabulkového procesoru Excel. Programový systém MATLAB, který je již mnoho let považován za standard v oblasti technických výpočtů, simulací, analýzy a vizualizace dat, je nyní bohatší o nástroj určený především pro tvůrce finančních modelů a analýz.
MATLAB Excel Builder 1.0 - nástroj finančních profesionálů

Specialisté pracující s numerickými daty ve finančnictví, pojišťovnictví, energetice a dalších oborech hledají efektivní způsoby jak minimalizovat dobu potřebnou k vývoji finančních modelů při současném zvyšování výkonnosti a přesnosti těchto modelů. MATLAB, který obsahuje tisíce ověřených matematických a grafických funkcí, je ideální vývojovou platformou matematického modelování a datové analýzy. Využití MATLABu při tvorbě výpočetně náročného modelu řádově zkrátí vývojový cyklus a zvýší kvalitu modelu. Častým požadavkem je však Excel jako cílová platforma modelu. Propojení mezi MATLABem a Excelem je k dispozici již mnoho let, ale taková konfigurace vyžaduje aktivní přítomnost obou programů v cílovém počítači a sdílení takto vytvořené aplikace je velmi problematické. MATLAB Excel Builder tento problém odstaňuje. Nyní je možné vytvořit model v prostředí MATLAB a pomocí MATLAB Excel Builderu a konverzních knihoven jej automaticky transformovat do modulu programu Excel. Tuto moduly jsou na vývojovém prostředí  MATLAB nezávislé a je možné je volně šířit jako součást Excelovské aplikace. Kvalita a optimalizace matematické a grafické knihovny MATLABu dává takto vytvořeným aplikacím mnohonásobně vyšší rychlost zpracování dat než je možné dosáhnout u aplikací přímo vytvořených nástroji Visual Basicu. Moduly generované MATLAB Excel Builderem jsou naprosto kompatibilní s prostředím Excelu a pracuje se s nimi stejně jako s Visual Basic moduly.

 

 

“Je neuvěřitelně snadné vytvořit modul do Excelu z našeho MATLABského modelu,” říká o novém produktu Maarten van Ravenswaaij, finanční konzultatnt SNS Asset Management. “MATLAB Excel Builder je řešení, na které jsme čekali.”

 

 

Licenční podmínky opravňují uživatele MATLAB Excel Builderu a konverzních knihoven (C/C++ Compiler Suite) k neomezenému šíření v MATLABu vytvořených aplikací převedených do Excelu. Cena MATLAB Excel Builderu proto odráží nejen špičkové technické schopnosti produktu, ale i jednorázový licenční poplatek.

 

 

 

 


 

 

MATLAB 6 je špičkové integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, měření a zpracování signálů, návrhy řídicích a komunikačních systémů. MATLAB je nástroj jak pro pohodlnou interaktivní práci, tak pro vývoj širokého spektra aplikací. Typickými uživateli jsou vědečtí pracovníci a technici v telekomunikacích, energetice, automobilovém, leteckém, kosmickém a jaderném průmyslu, pracovníci v oblasti chemie, lékařství, biotechnologie, životního prostředí a dalších přírodních věd, ale i odborníci v sektorech obrany, finančnictví, těžkého strojírenství a podobně. MATLAB je v současnosti standardem v oblasti technických výpočtů a simulací. Na světě je provozováno více než 200 tisíc licencí, což představuje zhruba 600 tisíc uživatelů. V České republice a na Slovensku je registrováno více než 600 licencí výpočetního systému MATLAB a odhad počtu aktivních uživatelů přesahuje číslo dva tisíce. MATLAB nachází své uživatele všude tam, kde je třeba rychle a úspěšně analyzovat, navrhovat, modelovat, simulovat a testovat, ale především implementovat dosažené výsledky v minimálním čase do praktických podmínek reálného světa - ať již ve formě prototypů nových zařízení nebo ve formě řídících programů, inovací a optimalizací ve výrobě či ve formě vyřešení složitého teoretického problému.

 

 

 

MATLAB a jeho nadstavby jsou k dispozici prakticky pro všechny běžné počítačové platformy ‑ MS‑Windows a UNIXové platformy včetně LINUXu pro PC. Cena jednouživatelské licence základního modulu MATLAB pro MS‑Windows činí Kč 99.980 + 5%DPH. MATLAB Excel Builder pracuje na všech MS-Windows platformách a jeho cena činí Kč 207.980 + 5%DPH. Kromě hlavního modulu MATLABu, vyžaduje ML Excel Builder také překladač jazyka C (MS-Visual C nebo Borland Compiler) a MATLAB C/C++ Compiler Suite, který stojí Kč 134.980 + 5%DPH. Uvedené ceny v sobě zahrnují 1 rok předplatného na nové verze produktů (update).

 

 

 

HUMUSOFT s.r.o. je česká soukromá obchodní společnost založená v roce 1990. V současnosti má 11 stálých zaměstnanců a proměnný počet externích spolupracovníků pro řešení konkrétních úkolů. Od svého vzniku dělí společnost své síly rovným dílem mezi výrobu, prodej a servis přístrojového a programového vybavení. Mezi klíčové oblasti zájmu společnosti patří řídicí technika, informační technologie, vědeckotechnický software, simulace technologických i ekonomických procesů. Hlavním cílem společnosti je poskytovat zákazníkům komplexní služby. To znamená nejen prodej, ale především uživatelský servis na nejvyšší úrovni, nestandardní služby dle přání zákazníka a maximální rychlost a korektnost ve vyřizování požadavků zákazníků.

 

HUMUSOFT s.r.o. je výhradním zástupcem firmy COMSOL AB (Švédsko) pro střední a východní Evropu a firmy The MathWorks, Inc. (USA) pro Českou republiku, Slovensko, Ukrajinu, Rusko, Bělorusko a Moldávii.

 

HUMUSOFT s.r.o. dále v ČR a SR zastupuje firmy Lanner Group (software pro simulaci a analýzu systémů diskrétních událostí - výrobních i ekonomických), dSPACE (řídicí, vývojové a simulační systémy na bázi signálových procesorů Texas Instruments a procesorů ALPHA a Motorola), Ancot Corp. (zařízení pro analýzu SCSI a Fibre Channel systémů) a ACME Portable Machines (přenosné počítače - měřicí, řídicí a monitorovací systémy na bázi PC).

 

 

 

Rozšiřující informace k našim produktům, včetně grafických materiálů, Vám rádi poskytneme na výše uvedené kontaktní adrese. Texty nejdůležitějších článků a tiskových zpráv (včetně této), naleznete na:

 

http://www.humusoft.cz/pub

Váš názor Další článek: Matrox G800?

Témata článku: Microsoft Office, Windows, Excel, Kosmická obrana, Matlab, Řídicí aplikace, Microsoft Excel


Určitě si přečtěte

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 51

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

Proč byste měli rozmazávat SPZ aut na fotkách, které vystavujete na web

** Na fotkách aut nahraných na web je dobré rozmazat SPZ ** Značku dokáže z obrázku přečíst Google i Facebook ** SPZ může naplnit podstatu osobního údaje

Karel Kilián | 67Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor