Marketplace má již téměř stovku českých aplikací

Marketplace má již téměř stovku českých aplikací

Díky uvolnění aktualizace Mango se Windows Phone Marketplace rozrůstá o velké množství nových hodnotnějších aplikací. Microsoft s příchodem Manga otevřel dveře také českým vývojářům. Ti se okamžitě chopili šance, a tak má Marketplace již téměř stovku vlastních českých aplikací. A jejich počet stále vzrůstá. Jen za poslední měsíc se téměř zdvojnásobil. V září si již více než polovina českých vývojářů, registrovaných pro Windows Phone 7, odemkla svůj telefon. To jim umožňuje jeho prostřednictvím pracovat s aplikacemi třetích stran Přes 10 % českých vývojářů svou aplikaci umístilo na Marketplace.

„Do českého Marketplace svými aplikacemi přispívá čím dál více vývojářů a pociťuji i zvětšující se uživatelskou základnu. Moje aplikace (TV Program, Svátky, WP Bench apod.) mají až překvapivou stahovanost, a každý desátý uživatel je ochotný za aplikaci zaplatit,“ říká Robert Varga, vývojář Windows Phone aplikací a Microsoft Influencer.

Nejstahovanější volně dostupnou českou aplikací jsou v tuto chvíli WMM Jízdní řády. Tato aplikace slouží k vyhledávání dopravního spojení. K dipozici je vlak, autobus, letadlo, ale i městská hromadná doprava. Jízdní řády jsou čerpány z oblíbeného serveru idos.cz. Nejvíce stahovanou placenou aplikací jsou pak Bankomaty. Díky této aplikaci je možno vyhledat nejbližší bankomaty nejen dle vaší aktuální GPS pozice, ale i kolem libovolně zvoleného místa na mapě.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ukázka českých aplikací Jízdní řády a Bankomaty

Další aplikací, kterou uživatelé Windows Phone jistě uvítají, jsou velmi oblíbené Mapy.cz. Již nyní je možno aplikaci využít k vyhledávání zajímavých míst ve svém okolí. Chybět nebudou ani klasické funkce, jako je vyhledávání nebo přepínání mapových podkladů, včetně vrstev.

Marketplace se ale plní také aplikacemi, které jsou speciálně vyvinuty pro B2B sféru. Např. s Phone Manager mají majitelé e-shopů využívajících platformu Zoner inShop 4 přehled o objednávkách přímo v telefonu. Jakmile jsou produkty z objednávky naskládány v krabici či předány na poštu,stačí pouze několika doteky změnit stav objednávky. Někteří obchodníci automaticky u nových neověřených zákazníků provádějí ověřovací hovor, s touto aplikací je to otázkou dvou doteků displeje a je možné s novým klientem mluvit. Stejně snadná je díky uvedené aplikaci i mailová komunikace s obchodními partnery.

„Velmi nás těší zájem českých vývojářů, kteří s otevřením Marketplace okamžitě využili nové příležitosti a ihned se pustili do vývoje vlastních aplikací. Díky svým nápadům usnadní a zpříjemní vyhledávání na Marketplace statisícům uživatelů nejen z České republiky, ale i výrazným způsobem rozšíří užitnou hodnotu Windows Phone,”dodává Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Stále také pokračuje soutěž o nejstahovanější aplikaci pro Windows Phone, kterou Microsoft vyhlásil v souvislosti s uvolěním Windows Phone 7.5 (Mango). Soutěží se o nejlepší aplikaci pro Windows Phone. Tvůrci těch nejstahovanějších vyhrají hodnotné ceny, jako jsou například herní konzole Xbox 360, batohy, trička nebo exkluzivní umístění do českého seznamu doporučených aplikací na Marketplace. Přehled pravidel soutěže a podrobný návod, který pomůže se základy vývoje aplikací pro Windows Phone, je k dipozici zde.

Dostupnéaplikace, které byly vyvinuty v České republice pro Windows Phone Marketplace, si můžete prohlédnout zde.

Další článek: Facebook je stejně veliký jako celý internet v roce 2004

Témata článku: Nejbližší okolí, Český e-shop, Exkluzivní aplikace, Česká aplikace, Marketplace, Městská doprava, Mango, Autobus, Manga, Aplikace, Varga, Phone


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 44Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor