Manažer z Jihoafrické Republiky bude řídit Creditinfo Solutions

Novým ředitelem společnosti se od července stal Mike Reilly, který působil jako Country Manager pobočky společnosti Experian v Jihoafrické republice. Mezi jeho hlavní úkoly patří strategie rozvoje a řízení firmy vzhledem k jejímu plánovanému prudkému růstu nejen na zahraničních trzích, kde již CIS dodává svá řešení (Ukrajina, Kazachstán, Gruzie, Litva, Moldávie). Zároveň bude využívat své bohaté zkušenosti z oblasti řízení rizik, rozhodovacích systémů, úvěrových registrů a scoringových nástrojů pro rozvoj produktů společnosti Creditinfo Solutions.

Mike Reilly nahradil Sigurður Ágústssona na pozici Chief Executive Officer. Před svým nástupem do Creditinfo Solutions byl Mike od roku 2000 odpovědný za veškeré aktivity společnosti Experian v Jižní Africe. Za posledních sedm let měl jednoznačnou zásluhu na maximalizaci zisků této společnosti především prostřednictvím spolupráce dvou divizí – kreditních registrů a automatizovaných rozhodovacích systémů. Mezi jeho úspěchy patří též implementace nové architektury úvěrového registru v závislosti na změnách vyžadované změnou lokální legislativy „National Credit Act“, zajištění nových zdrojů informací do registru či implementace druhé a třetí generace scoringových vyhodnocovacích nástrojů.

„Jsem potěšen, že mi byla dána příležitost pracovat pro úspěšnou skupinu jako je Creditinfo Group. Věřím, že mých předchozích dvanáct let zkušeností z vysoce sofistikovaného a konkurenčního prostředí Jižní Afriky bude pro rozvoj společnosti Creditinfo Solutions přínosem,“ říká Mike Reilly, nový Chief Executive Officer. „Jsem si vědom dosavadních úspěchů firmy a doufám, že v nich budu pokračovat. Patří mezi ně nejen majoritní podíl v řízení kreditních rizik bank a finančních společností a připojení do registrů jak v České republice, tak i na Slovensku, ale také služby jako Systém Sledování Vazeb s několika tisíci online uživateli denně a komplexní systémy pro podporu schvalovacího a vymáhacího procesu – Decision Maker a Debt Master. Mým cílem pro následující období bude řízení strategického rozvoje mezinárodních aktivit, participace na neustálém rozvoji stávajících produktů a zajištění maximální hodnoty služeb pro naše zákazníky,“ dodává M. Reilly.

„Získání tak schopného a významného manažera z jádra naší konkurence je pro skupinu Creditinfo velkým úspěchem a dobrým krokem pro očekávaný růst firmy do budoucna,“ komentuje příchod výkonného ředitele Jan Denemark, Chief Operating Officer. „Na počátku roku jsme byli společností s 50 zaměstnanci a k dnešnímu dni je nás již přes 70. Abychom tento rychlý růst dokázali řídit a udržet, bylo nutné získat manažera s obdobnými zkušenostmi, a tím bezesporu Mike je,“ dodává na závěr J. Denemark.

Mike Reilly přiletěl do České republiky společně se svou rodinou a bydlí v Praze. Ve svém volném čase, kterého má už jen trochu, rád hraje golf (zatím hendikep 24), fotografuje a sleduje fotbal (fandí klubu Arsenal a nyní i Sparta Praha), kriket, ragby či tenis (hlavně zápasy Rogera Federera). Je ženatý a má dvě ze tří dětí, dceru a syna, v Praze.

Váš názor Další článek: Kingston CF Ultimate s vyšší rychlostí zápisu

Témata článku: , , , , , , , , , ,