Lumix DMC-FX60 – doplněk, který dodá vašemu stylu punc dokonalosti

Lumix DMC-FX60 – doplněk, který dodá vašemu stylu punc dokonalosti

Skvělé funkce a oslnivý design, který dělá z fotoaparátu exkluzivní doplněk určený pro všechny, kteří si potrpí na kvalitu a styl v každé situaci. Přesně takový je nový přírůstek z prestižní řady Lumix FX – na míle vzdálené od šedého průměru běžných a laciných kompaktů. Vskutku reprezentativní model DMC-FX60 v nezaměnitelných outfitech lákavých barev – od růžové, fialové, zlaté, modré, až po klasickou stříbrnou a černou – dodají lesk vám i každému večírku, kde se objevíte. Fotoaparát je vybaven ultraširokoúhlým objektivem Leica DC s 5x optickým zoomem. V kombinaci s neocenitelnou funkcí Inteligentní Auto, opět dokonalejší díky nové generaci optického stabilizátoru POWER O.I.S., jsou zárukou nejostřejších fotografických „úlovků“ z každé party. Seznamte nový Lumix se svými přáteli, a můžete si být jistí, že s režimem Rozpoznávání známých tváří je ve víru zábavy dokáže spolehlivě identifikovat hned tři. Mimo přátel vám však díky funkcím vysokorychlostní autofokus a rychlý start zaručeně neunikne ani jediný z nejlepších momentů skvělé zábavy. S baterií, která na jedno nabití zvládne vytvořit až 380 snímků, si ji můžete užívat opravdu dlouho a ve velkém stylu.

Krásné a šikovné díky funkcím Inteligentní Auto a Power O.I.S.

Zvenku stylový, uvnitř inteligentní a spolehlivý. Tuto neodolatelnou kombinaci dostal model DMC-FX60 do vínku díky charakteristické a vysoce hodnocené funkci všech fotoaparátů Lumix – režimu Inteligentní Auto. Panasonic ho tentokrát opět zdokonalil o novou generaci optického stabilizátoru POWER O.I.S. (Optical Image Stabilizer). Díky ní se oba fotoaparáty pyšní dvojnásobnou účinností oproti předcházejícímu stabilizačnímu systému MEGA O.I.S. Chvění, ke kterému běžně dochází při stisku spouště anebo při fotografování za šera s dlouhou expozicí, je novým POWER O.I.S. efektivně potlačené. Výsledkem je výrazně větší množství skutečně ostrých fotografií. Zdokonalený je také oblíbený režim Rozpoznávání známých tváří (Face Recognition[1]), který dokáže nyní rozpoznat až tři osoby. Pokud tedy chcete mít dokonalý přehled o tom, jak se vaši přátelé bavili, stačí jejich tvář zaregistrovat v paměti fotoaparátu a ten si je najde kdekoli v davu. Koneckonců, v davu se neztratí ani samotný model FX60, který se vyrábí ve stříbrné, černé, růžové, fialové, zlaté a modré barvě[2]. Díky barevnému provedení jsou absolutně nezaměnitelné, a tak je zaručeně rozpoznáte od jiných tenkých a stylových fotoaparátů.

Pohotové díky vysokorychlostnímu autofokusu

Pokud po každé vydařené akci jen s nostalgií vzpomínáte na skutečně vydařené okamžiky, které však nikdo nestihl zvěčnit, potom je tu další důvod, proč si vybrat DMC-FX60 . V jeho výbavě totiž nechybí ani vysokorychlostní autofokus, který dosahuje nejvyšší rychlost ve své kategorii. V kombinaci s rychlým startem – jen 1,1 sekundy – je zárukou maximálně rychlé reakce, takže fotoaparát zachytí i ty nejprchavější momenty a vaši přátelé budou vždy netrpělivě čekat, až se s nimi o záběry podělíte. Ještě předtím jim však cennou fotodokumentaci můžete předvést na 2,7palcovém inteligentním LCD panelu, který poskytuje dynamický a jasný obraz za každých podmínek. Spolehnout se můžete také na dlouhou životnost baterie – díky ní a vysoko energeticky účinnému zpracování obrazu LSI, které zajišťuje procesor Venus Engine V[3], dokážete na jediné dobití udělat až 380 snímků, takže váš Lumix bude i nad ránem nejčerstvějším členem party.


 

Doplňující informace o modelech Lumix DMC-FX60

1. Skvělý 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 5x optickým zoomem (25-125mm)
a rozlišením 12,1 megapixelu

Model DMC-FX60 s rozlišením 12,1 megapixelu je vybaven skvělým ultraširokoúhlým 25mm objektivem Leica DC VARIO-ELMARIT, který nabízí 5x optický zoom a světelnost F2,8. Objektiv obsahuje 7 prvků v 6 skupinách, včetně 3 asférických čoček s 5 sférickými povrchy. Tento vyspělý objektiv splňuje přísné standardy stanovené společností Leica a nabízí špičkový optický výkon. Společnost Panasonic jako vůbec první výrobce na světě dokázala inkorporovat do fotoaparátu 0,3mm super-tenkou sférickou čočku a 0,3mm tenkou sférickou čočku, jejíž výroba je velice náročná. Díky tomu dosahuje fotoaparát
i navzdory útlému a kompaktnímu tělu úctyhodný výkon 25-125mm. Ultraširoký objektiv dokáže zachytit až dvojnásobně větší prostor než běžný 35mm fotoaparát na kinofilm. Mimo toho je uživatelům v režimu 3 megapixely k dispozici funkce Extra Optický zoom, která rozšiřuje zoom až na 9,8x pomocí středové části objektivu.

2. Vynikající základní výkon – skvělá kvalita obrazu, svižná odezva a zlepšený výkon procesoru Venus Engine V

Společným konceptem, který sdílejí všechny nové produkty LUMIX uváděné na trh v druhé polovině roku 2009, je absolutně jednoduché a pohodlné fotografování. Ve snaze uspokojit největší touhu všech fotografů – nenechat si uniknout ani jedinou příležitost pro skvělé snímky – Panasonic vyvinul velmi rychlý a zároveň přesný autofokus s významným zkrácením startovací doby. Ten je výsledkem množství konstrukčních vylepšení, včetně adaptace ovladače. Optimalizace algoritmů, optimalizace algoritmů a harmonizace zpracujícího softwaru. Uživatelé si tak mohou naplno vychutnat rychlé fotografování,
o kterém se jim v minulosti ani nesnilo. Panasonic také nahradil lineární zpracování paralelním, což umožnilo dosáhnout vysokou rychlost spouštění fotoaparátu – jen 1,1 sekundy.

Při zpracování obrazu jsou chromatický a jasový šum redukované odděleně před a po zpracování signálu. Redukce šumu je dále zdokonalená dvojrozměrným rozdělením šumu na vysokofrekvenční a nízkofrekvenční. Funkce tak dokáže efektivně redukovat nízkofrekvenční šum a minimalizovat nechtěný šum, takže výsledkem jsou krásné ostré fotografie
i videosekvence.

Procesor fungující v režimu multi-tasking je velice rychlý. Časová prodleva závěrky je pouhých 0,006 sekundy, takže si uživatel může být jistý, že mu neunikne prakticky žádný záběr. V režimu sekvenčního fotografování umí FX60 fotografovat rychlostí zhruba 2,3 snímku za sekundu při rozlišení 12,1 megapixelu[4]. V sekvenčním režimu High-Speed dokáže vytvořit neuvěřitelných 10 snímků za sekundu[5]. Režim Flash Burst umožňuje pořizovat sekvenci fotografií s kontinuální podporou blesku[6].

Navzdory výjimečnému výkonu je procesor energeticky velmi úsporný, na jedno nabití baterie dokáže udělat až 380 snímků (CIPA).

3. Režim iA (Inteligentní Auto) přináší další výhody pro jednoduché fotografování

Krásné fotografie jsou s DMC-FX60 neuvěřitelně jednoduchou záležitostí. Panasonic vybavil tento fotoaparát režimem Inteligentní Auto, který významně zjednodušuje ovládání
a redukuje chyby. V režimu iA udělá fotoaparát všechny nastavení za uživatele a ten se může plně soustředit na kompozici snímku a zachycení vytouženého momentu. Stačí zaměřit a stisknout spoušť. Režim iA byl nyní vylepšen o zdokonalený systém stabilizace obrazu POWER O.I.S. a vylepšenou funkci Rozpoznávání tváří (Face Recognition).

Od samého počátku jsou fotoaparáty Lumix vybaveny systémem optické stabilizace obrazu MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer). Tato funkce jasně ukázala všem uživatelům fotoaparátů, jak je důležité je vyvažování chvění ruky, a postupně se stala standardem, který přejali i ostatní výrobci fotoaparátů. Systém MEGA O.I.S. prodělal značný vývoj a nyní – pod novým názvem POWER O.I.S. – nabízí dvakrát účinnější redukci chvění než u předchozích modelů.

Třes ruky vzniká při stisknutí spouště nebo při fotografování v nedostatečných světelných podmínkách a projevuje se jako nízkofrekvenční vibrace, na jejíž eliminaci je obzvláště účinný nový POWER O.I.S. Ten výrazně zvyšuje kvalitu snímků pořízených v noci nebo v interiéru, kdy není možné použít blesk, anebo když blesk nechce použít sám fotograf v obavě, že by zkazil atmosféru. Výsledkem jsou nádherné snímky i z momentů, které by dříve byly zobrazeny pouze rozmazaně.

Model DMC-FX60 je vybaven funkcí Rozpoznávání známých tváří[7], která byla velice populární u předchozích fotoaparátů řady Lumix a zde se dočkala hned několika vylepšení. Pro každou osobu lze registrovat až tři portréty, což výrazně zvyšuje přesnost rozeznání. Pokud se úhel pohledu horizontálně změní, o stejný úhel se natočí i zobrazované jméno, aby bylo možné ho lépe přečíst.

Jakmile vstoupíte do režimu iA, tyto funkce automaticky probíhají současně s dalšími výkonnými asistenčními funkcemi, jako jsou AF Tracking, Intelligent Scene Selector, Intelligent Exposurea Quick AF (AF Tracking, Intelligent Scene Selector, Intelligent ExposureQuick AF)– takže můžete fotit, aniž byste se museli starat o to, či a jak se mění okolní podmínky. Jednoduché, bezproblémové fotografování si můžete vychutnat za každé situace a těšit se z jasných, nádherných snímků.

4. Propojení HD snímků a HD filmů přes VIERA Link

Všechny fotoaparáty řady Lumix pořizují snímky v kvalitě HD (rozlišení 1920 x 1080 pixelů), které se pěkně vyjímají na širokoúhlých (16:9) televizorech HDTV. Nový model DMC-FX60 dokonce dokáže pořizovat dynamická HD videa v rozlišení 1280 x 720 bodů při rychlosti 30 fps. Vedle toho jsou uživatelům k dispozici i formáty WVGA (848 x 480) a běžné VGA (640 x 480)[8]. Díky možnosti HD výstupu si můžete prohlížet videa pořízená fotoaparátem DMC-FX60 velice snadno: stačí připojit fotoaparát k televizoru přes speciální kabel (DMW-HDC2) – kabel je volitelné příslušenství.

Mimo toho je vám k dispozici i software PHOTOfunSTUDIO 4.0, které umožňuje snadné prohlížení a editaci nahraného obsahu. Videa můžete umístit na YouTube, případně si je vypálit na DVD disk a archivovat.

5. Další možnosti zábavy

Nabídka režimů byla rozšířená o režimy „Vysoká Dynamika“ a „Fotorámeček“. Režim Fotorámeček umožňuje pořizovat snímky s dekoracemi připomínajícími rámy – tento režim je vhodný zejména pro fotografie, které chcete někomu věnovat jako dárek. Režim Vysoká Dynamika rovněž umožňuje zachytit scénu s průměrnou clonou i v případech, že scéna obsahuje jak světlé, tak tmavé oblasti. Uživatel má na výběr ze třech možností: standardní, umělecká a černobílá fotografie, přičemž může vybírat podle požadovaného účinku a osobního vkusu.[1] Zapněte funkci automatického Rozpoznávání tváří a předem zaregistrujte osobu do menu – snímky je potřeba zaregistrovat ve formátu portrétní fotografie.

[2] Dostupnost barevných provedení závisí od oblasti, ve které se daný model prodává.

[3] Vychází ze standardu CIPA.

[4] Maximálně 5 snímků ve standardním režimu / 3 ve kvalitním režimu

[5] Nahrávky v rozlišení 3 megapixely (4:3), 2,5 megapixelu (3:2), 2 megapixely (16:9) (zhruba 10 fps v režimu Speed Priority a 6fps v režimu Image Priority).

[6] Maximálně 5 snímků

[7] Při zapnutí funkce Rozpoznávání obličeje je třeba jednotlivé osoby nejprve zaregistrovat. K tomu je zapotřebí snímku ve formátu portrétní fotografie.

[8] V režimu Motion Picture závisí délka nahrávky na kapacitě paměťové karty SDHC/SD (k dispozici jsou karty až o kapacitě 2GB). Když nastavíte kvalitu videa na VGA 30fps, WVGA 30fps a HD (1280x720) 30/15 ftps, doporučujeme použít vysokorychlostní paměťovou kartu s přenosy „10MB/s“ nebo vyšší. Při pořizování záznamu může dojít k tomu, že budou zachyceny i zvuky způsobené pohybem objektivu.

Další článek: Situace okolo The Pirate Bay se dramatizuje

Témata článku: Objektivy, Nové auto, Panasonic Viera, Kvalita obrazu, Blesky, Leica, Tenký model, Venus, Nová fotografie, Nostalgie, Televizory Panasonic, Rozpoznávání, Dave, Megapixel, Přítel, Režim, Stabilizace, Snímek, Moment, Lumix, Mega, Panasonic Lumix, Nové televizory 2016, Vario, Fotoaparáty zrcadlovky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch