Lucent technologies úspěšně završila svoji účast v prvním oborovém mnohonárodním testu IMS Interoperability

Murray Hill, N.J. – Společnost Lucent Technologies (NYSE: LU) oznámila, že se úspěšně podílela na testu interoperability IMS systémů více dodavatelů pořádaném sdružením MSF.
Lucent technologies úspěšně završila svoji účast v prvním oborovém mnohonárodním testu IMS Interoperability

IMS komponenty společnosti Lucent fungovaly v laboratoři Verizon Communications jako součást globálního testu interoperability pořádaného sdružením MSF. Tohoto testu se zúčastnily laboratoře na třech kontinentech

Dvoutýdenní akce se zúčastnilo pět předních telekomunikačních společností (British Telecom, KT, NTT, Verizon Communications, a Vodafone) a jejím obsahem byla interoperabilita mezi vybavením 26 dodavatelů v pěti laboratořích po celém světě, včetně laboratoře interoperability na univerzitě v New Hampshire.

Společnost Lucent zajistila vybavení ve Walthamských laboratořích společnosti Verizon - stejných laboratořích, ve kterých společnost Lucent nedávno úspěšně dokončila samostatný test IMS s tímto poskytovatelem služeb. Verizon provedl rozsáhlý test uceleného IMS řešení Lucent, který může pomoci společnosti Verizon nabízet nové univerzální multimediální služby na bázi IP s využitím řady různých přístupových technologií.

Pro svůj test se společností Verizon a pro globální test IMS interoperability dodala společnost Lucent řadu TISPAN- a 3GPP-kompatibilních elementů, tvořících IMS řešení Lucent, včetně: Lucent Session Manager, Lucent Service Broker, Lucent Unified Subscriber Data Server, Lucent SurePay® Real-time Rating and Charging Engine, Lucent Feature Server, Lucent Network Gateway, Lucent Signaling Gateway a Lucent Network Controller.

MSF (MultiService Forum) je globální asociace poskytovatelů služeb, dodavatelů systémů a dodavatelů testovacího vybavení, jejíž cílem je vyvíjet a prosazovat otevřené architektury.

Zkouška provedená MSF testovala interoperabilitu více dodavatelů v rámci IMS služeb. Tyto testy ověřily MSF Release 3 implementaci, která podporuje oborové standardy TISPAN a 3GPP IMS.

"Zkouška interoperability provedená sdružením MSF je dalším významným milníkem pro uplatňování IMS architektury služeb, jejíž globální implementace zákazníky společnosti Lucent již v současnosti probíhá“, řekl Roger Heinz, vicepresident divize Converged Core Solutions v Lucent Technologies.

"Test provedený společností Verizon demonstroval schopnost našeho předního IMS řešení poskytnout VoIP jak koncovým uživatelům, tak i společnostem. Naše technologie ve spojení se zkušenostmi naší celosvětové servisní organizace Lucent Worldwide Services umožní společnosti Verizon naplnit nově se objevující potřeby trhu, které jdou nad rámec hlasových služeb,“ řekl Tom Moore, vicepresident prodeje v Lucent Technologies.

IMS je otevřená, na standardech založená architektura multimediálních služeb, která spojuje dohromady mobilní služby a služby s fixní IP a umožňuje tak přístup kdykoli a odkudkoli. Kromě toho pomáhá IMS vytvářet prostředí, ve kterém lze snadněji přizpůsobovat nebo přidávat velké množství nových funkcí.

O GMI 2006
GMI 2006 svede dohromady řadu telekomunikačních společností a dodavatelů, kteří otestují interoperabilitu komponentů infrastruktury na bázi IMS (IP Multimedia System) v reálném prostředí. GMI poskytne testovací základnu pro kompletní škálu hardware, procesů a služeb potřebných k sestavení efektivní platformy příští generace. GMI 2006 je určena k ověření implementačních dohod MSF Release 3, pokrývajících širokou škálu témat, včetně roamingu napříč sítěmi různých typů (včetně mobilních a WiFi), otázek spojených s řízením datových toků QoS (včetně technologie session border control a řízení šířky pásma) a interoperability s 3GPP release 4.

Této události se zúčastní pět předních světových telekomunikačních společností (BT, KT, NTT, Verizon a Vodafone) a prvotřídní testovací laboratoř interoperability na univerzitě v New Hampshire (UNH-IOL), kteří společně zajistí prvotřídní síťové testovací prostředí pokrývající tři kontinenty. Vzhledem k tomu, že je součástí této akce masivní test IMS-kompatibilní architektury (specifikace MSF Release 3) v reálném síťovém prostředí, je tato událost nesmírně důležitá pro jakoukoli telekomunikační společnost nebo dodavatele usilující o vybudování nebo implementaci prvků infrastruktury kompatibilních s IMS.

O MSF
MultiService Forum je globální sdružení poskytovatelů služeb a dodavatelů systémů, jehož cílem je vyvíjet a prosazovat otevřené architektury a víceúčelové sítě. Sdružení MSF bylo založeno v roce 1998 a je organizací s otevřeným členstvím, tvořenou předními telekomunikačními společnostmi. Mezi aktivity MSF patří příprava implementačních dohod, prosazování celosvětové kompatibility a interoperability a podpora při zařazování takto vzniklých standardů do národních a mezinárodních norem. Více informací o MSF a členech tohoto sdružení naleznete na webových stránkách MSF na adrese: http://www.msforum.org/

O společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies navrhuje a dodává systémy, služby a softwary, o něž se opírají komunikační sítě příští generace. S podporou výzkumných a vývojových programů laboratoří Bell Labs společnost využívá svých rozsáhlých zkušeností v oblasti mobilních řešení, optických systémů, softwaru, technologií datových a hlasových sítí, ale i služeb k vytváření nových příjmových zdrojů pro své zákazníky, jimž současně umožňuje rychlou implementaci a kvalitnější řízení jejich sítí. Mezi zákazníky společnosti Lucent patří poskytovatelé komunikačních služeb, státní instituce a společnosti z celého světa. Více informací o společnosti Lucent Technologies sídlící v Murray Hill, N.J., USA, najdete na adrese www.lucent.com

 

Kontakt pro další informace:
Hana Petříková, Hauska & Partner, tel. 221 592 450, e-mail: hana.petrikova@hauska.cz

 

Váš názor Další článek: OCZ PC2-9200 FlexXLC Edition: rychlé DDR2 paměti s vodním chlazením

Témata článku: Hardware, Hudba, filmy, seriály, Heinz, Broker, Subscriber, Hill, Komunikační prostředí, Celá škála, Dodavatel, Murray, Roger, Release


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 15

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 149


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize