Lucent Technologies a Option pro UMTS

Lucent Technologies a Option společně vytvoří řešení pro vysokorychlostní přenos dat v bezdrátových sítích umts 3. generace
Lucent Technologies a Option pro UMTS

Společnosti Lucent Technologies a Option uzavřely dohodu o výrobě bezdrátových karet do PC pro systém UMTS třetí generace (3G UMTS). Tím vyjdou vstříc potřebám zákazníků z řad podniků, kteří požadují vysokorychlostní spojení prostřednictvím mobilních přístrojů, aby měli přístup k aplikacím důležitým pro své podniky.

 

Technologie 3G UMTS umožní přenos dat rychlostmi srovnatelnými s rychlostmi dosažitelnými v současných kabelových hlasových a datových sítích, a dokonce i vyššími. Díky tomu budou moci poskytovatelé bezdrátových služeb nabídnout zákazníkům z řad podniků nové datové služby. Jde například o možnost otevírat a posílat elektronickou poštu (včetně velkých přiložených souborů), o přístup k internetu, o podnikové místní sítě a intranet a další aplikace – rychle a spolehlivě – z libovolného místa.

 

“Domníváme se, že uživatelé z řad podniků představují významný a dosud nepodchycený trh s vysokorychlostním mobilním přístupem k aplikacím, které obvykle používají ve svých kancelářích,” uvedl Bruce Dale, viceprezident pro produkty a realizaci UMTS skupiny mobilních řešení společnosti Lucent Technologies. “Díky naší smlouvě se společností Option budeme moci dodávat komplexní řešení, jež umožní provozovatelům sítí UMTS podchytit tento lukrativní trh a začít rychle generovat zisk se služeb třetí generace.”

 

Toto partnerství je významným krokem ve strategii společnosti Lucent Technologies urychlit zavádění řešení vysokorychlostního přenosu dat třetí generace do mobilních sítí po celém světě a zdůrazňuje její vedoucí postavení a zaměření na technologie s rozprostřeným spektrem, jako je UMTS.

 

Podle podmínek dohody vyvine Option bezdrátové duální PC karty UMTS/GPRS, a to pro kmitočtové pásmo 1900 MHz i 2100 MHz. Lucent poskytne finance pro výzkum i vývoj a rovněž technickou a marketingovou podporu. Bezdrátové karty do PC umožní nabídku komplexních řešení vysokorychlostního přenosu dat v rámci UMTS, kterou společnost Lucent Technologies plánuje na polovinu roku 2002.

 

“Firma Option je hrdá na to, že může oznámit své plány ohledně produktů pro vysokorychlostní přenos dat v rámci UMTS, a nadále hodlá hrát významnou roli ve vývoji produktů třetí generace, které umožní provozovatelům sítí zavádět moderní datové služby využívající přenosových rychlostí mnohem vyšších, než které byly dříve dosažitelné v kabelových sítích,” řekl Jan Callewaert, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Option. “Jsme potěšeni, že budeme partnery společnosti Lucent Technologies. Zejména vezmeme-li v úvahu její přední postavení na trhu bezdrátových technologií 3. generace. Produkty příští generace směřují k větší šířce pásma. Jsme v takové pozici, že tento trend můžeme podpořit.

 

“Naše duální PC karta UMTS/GPRS představuje přirozený vývoj našeho současného portfolia produktů, které zahrnuje produkty vyvinuté na základě technologie GPRS. Tím, že je karta duální, budou její uživatelé moci využít vyšší přenosové rychlosti tam, kde je k dispozici systém UMTS, a v ostatních místech přepnout zpět na systém GPRS. To je pro uživatele velmi výhodné.”

Lucent předvede technologii UMTS na Světovém kongresu 3GSM 2002, který se koná 19.-22. února ve Festivalovém paláci v Cannes ve Francii. Návštěvníci zde uvidí novátorské bezdrátové aplikace a služby využívající datové spoje s vysokými přenosovými rychlostmi.

 

# # #

 

O společnosti Option – ("Wireless Technology"- NASDAQ Europe: OPIN) Option je vedoucí inovační společností v oblasti bezdrátových komunikací. Společnost navrhuje, vyvíjí a vyrábí skupinu produktů pro bezdrátová řešení. Firma Option vytváří vynikající nové produkty, jež zvyšují výkon a funkčnost bezdrátových komunikací, čímž získala záviděníhodné postavení ve svém oboru. Option sídlí v belgickém městě Leuven. Její výzkumná a vývojová střediska se nacházejí v Leuvenu, Cambridge (Spojené království) a Adelsriedu (Německo) a výrobní závod je ve městě Cork v Irsku. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.option.com.

 

Společnost Lucent Technologies se sídlem v Murray Hill, N.J., USA navrhuje a dodává systémy, software, křemíkové součástky a služby pro komunikační sítě příští generace pro poskytovatele služeb a podniky. Díky svému výzkumnému a vývojovému zázemí Bell Labs se může společnost zaměřit na růstové oblasti, jako je širokopásmová nebo internetová infrastruktura, komunikační software, komunikační polovodiče a optoelektronika, síťová řešení pro podniky, která propojují soukromé a veřejné sítě, a služby odborného  navrhování sítí a poradenství. Další informace o společnosti Lucent Technologies naleznete na její webové stránce www.lucent.com příp. www.lucent.cz

 

 

Další informace můžete získat na kontaktech:

Petra Ulrichová, ExMise Public Relations, 02 670 92 550, ulrichova@exmise.cz

 

Váš názor Další článek: Hewlett-Packard získal podporu pro návrh převzetí Compaqu

Témata článku: Software, Murray, Cannes, Spojené království


Určitě si přečtěte

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch