Lokola umožňuje rozpoznání vaší lokality ve Firefoxu 3.5

27. července 2009
Týden Živě: Facebook a Twitter
Lokola umožňuje rozpoznání vaší lokality ve Firefoxu 3.5

Lokola - geolokální vyhledávání – reaguje na právě spuštěnou funkcionalitu Firefoxu 3.5 a umožnuje svým uživatelům rozpoznání lokace.

„LOKOLA je prvním portálem v České republice, který nabízí geo-lokaci přes nový prohlížeč Firefox 3.5. Tuto funkcionalitu jsme nasadili prakticky okamžitě po jejím spuštění na našem portálu neboť věříme, že se jedná se o užitečnou inovaci pro naše uživale", říká Vassili le Moigne, CEO společnosti Lokola s.r.o. „S Lokolou si mohou uživatelé najít nejbližší restauraci v dané lokalitě, ale i nejbližší bankomat, úřad, poštu, Czechpoint, lékárnu, obchodní centrum či libovolný z dalších 200.000 unikátních bodů v naší databázi" dodává Vassili le Moigne.

Uživatelé Lokoly oceňují především kontinuální a častou inovaci. Nedávno byla spuštěna služba geo-vyhledávání akcí, (www.lokola.cz/akce), pomocí které lze vyhledávat kina, divadla, koncerty a další akce v příslušné lokalitě. Lokola je dnes dostupná na většině mobilních platforem - na mobilním webu, na Javě, Windows Mobile, Google Androidu nebo Apple iPhonu.

"Lokola získala 4.6 z 5 možných bodů v hodnocení na Android marketu. Tato zpětná vazba od našich uživatelů je přesně to, co nás motivuje k dalším inovacím", doplňuje Jan Řežáb, Managing Director společnosti Lokola.

LOKOLA na webu je k dispozici na http://www.lokola.cz a na mobilu je k dispozici na adrese http://m.lokola.cz.

Pokud navštívíte Lokolu (www.lokola.cz), nový Firefox se vás při stisknutí tlačítka „Moje pozice“ zeptá, zda chcete informace o Vaší poloze poskytnout. Pokud souhlasíte, Firefox použije informace o nejbližších Wifi a IP adresu vašeho počítače. Tyto informace zašle na Google Location Services, aby zjistil informace o vašem umístění. Předpokládané umístění je pak Firefoxem odesláno stránce, která o tuto informaci požádala.

Prohlížeč

Podpora geolokačního API

Mozilla Firefox

Podporováno v Firefox 3.5 a pozdějších verzích

Chrome

Podpora ohlášena, zatím skrz Google Gears Geolocation API

Opera

Podporováno v novějších beta verzích- stáhněte z této stránky

Internet Explorer

Experimentální podpora k dispozici od Internet Explorer 8

Nový Firefox 3.5 stáhnete na adrese: http://www.mozilla-europe.org/cs/firefox/

Přesnost se může místo od místa značně lišit. Na některých místech mohou naši poskytovatelé služeb zjistit polohu s přesností na několik metrů. Na druhou stranu jsou místa, kde to může být o mnoho více. Všechny polohy zjištěné našimi poskytovateli služeb jsou orientační a my tak negarantujeme přesnost poskytovaných informací o poloze. Nepoužívejte prosím tyto informace v případě nouzových situací. Vždy používejte zdravý rozum.

Týden Živě: Facebook a Twitter

Témata článku: Android Market, Libovolný bod, LE, Mobilní vyhledávání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší