Logitech získá společnost Labtec Inc.

Rozšiřuje se portfolio zvukových řešení a dalších spotřebitelských zařízení společnosti Logitech
Logitech získá společnost Labtec Inc.
Romanel-sur-Morges (Švýcarsko), 20. února 2001 – Společnost Logitech International (Švýcarsko: LOGN, LOGZ) (NASDAQ:LOGIY) oznámila, že 7.2. t.r. odsouhlasila akvizici společnosti Labtec Inc.(OTC BB: LABT), která má sídlo ve Vancouveru a ve Washingtonu. Labtec dodává špičkové technologie, periferní zařízení a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu.

Na základě ujednání předloží společnost Logitech při uzavření smlouvy nabídku na odkup všech nesplacených akcií společnosti Labtec v ceně 18 dolarů za akcii. Tato nabídka bude sestávat z kombinace 11 dolarů zaplacených v hotovosti a 7 dolarů v podobě akcií společnosti Logitech. Pokud se vezme v úvahu předpokládané zadlužení a výše závazků, bude hodnota společnosti Labtec činit cca 125 miliónů dolarů. Společnost Logitech očekává, že svou nabídku začne uskutečňovat přibližně během dvou týdnů a že ji dovrší na sklonku března nebo dubna.

Provozovny společnosti Labtec zůstanou ve Vancouveru, přičemž budou vystupovat jako obchodní jednotka společnosti Logitech. Bob Wick, prezident a výkonný předseda společnosti Labtec, souhlasil, že bude v nově vytvořené jednotce Audio Business Unit společnosti Logitech zastávat funkci staršího viceprezidenta a generálního ředitele.

Společnost Labtec, která za kalendářní rok 2000 dosáhla příjmu přes 100 miliónů dolarů, přinese společnosti Logitech obsáhlou škálu produktů a pomůže ve zviditelnění na trhu, především v oblasti audio zařízení. Vynikající počítačová sluchátka a mikrofony, výrobní řada vysoce kvalitních počítačových reprosoustav a produkty pro přehrávače formátu MP3, stejně jako další přenosná audio zařízení budou výborně doplňovat bezdrátová řešení společnosti Logitech, stejně jako její novátorsky pojaté myši a klávesnice i řadu produktů pro internetové video a interaktivní zábavu.

Kromě toho Labtec přináší širokou škálu doplňkových produktů, jako například 3D kontroléry a herní zařízení, společně s významným postavením na trhu, což společnosti Logitech umožní nabízet svým maloobchodním i OEM prodejcům na celém světě ještě obsáhlejší portfolio produktů.

“Kombinace zvukových a dalších technologií, profesionálních dovedností a viditelnosti na trhu společnosti Labtec urychlí expanzi společnosti Logitech do internetových řešení a do řešení pro mediálně bohatou komunikaci,” uvedl Guerrino De Luca, prezident a výkonný předseda společnosti Logitech. “V oblasti PC očekáváme stále větší dopad technologií, jako je voice-over-IP, voice chat a digitální hudba, což podtrhne úlohu koncových zvukových zařízení. Kromě toho se audio technologie jako například hlasové ovládání počítače rychle stávají významnou součástí počítačových platforem příští generace. Proto očekáváme, že tato zařízení budou stále více používána širokou veřejností.”

“Touto akvizicí tedy získáváme další motor růstu naší společnosti a podporu pro naší strategii rozšířit společnost Logitech za brány světa osobních počítačů na další trhy, jako je například mobilní telefonie tak, aby naše společnost stála v popředí vývoje spotřebitelských zařízení pro širokou škálu digitálních platforem.”

Na závěr pak pan De Luca uvedl: “Kromě toho očekáváme, že s vyloučením bezhotovostních poplatků ve spojitosti s akvizicí bude tato akvizice od prvního dne přínosem též pro zisky společnosti Logitech.”

O společnosti Logitech:

Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslušného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Zahrnují produkty jako jsou webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty).

Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii, USA. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA. Společnost má výrobní kapacity v Asii a obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku.

Další informace o firmě Logitech získáte na:

www.logitech.com

fotografie produktů a další obrázky ve vysokém i nízkém rozlišení na:

www.logitech-net.com

O společnosti Labtec:

Společnost Labtec byla založena v roce 1982 a je přední společností zaměřenou na vývoj a prodej technologicky špičkových periferií a příslušenství pro výpočetní techniku, komunikaci a zábavu. Labtec nabízí širokou škálu produktů, včetně multimediálních reproduktorů a subwooferů, PC mikrofonů, sluchátek a příslušenství, produktů telefonie, 3D kontrolérů a příslušenství pro zálohovací zařízení. Strategie firmy Labtec je nabídnout prostřednictvím nejrůznějších distribučních kanálů rostoucí sortiment produktů založených na vlastních technologiích. V současné době Labtec obchoduje s největšími a nejrychleji rostoucími maloobchodními řetězci, distributory a OEM výrobci; prodejní kanály jsou celosvětové.

Další informace o firmě Labtec získáte na:

www.labtec.com

Váš názor Další článek: Olympus C-2100 UZ - „Dlouhé oko, pevná ruka“

Témata článku: Video, Herní příslušenství, Digitální platforma, Mikrofony k pc, Gamepad, Bezdrátová klávesnice s myší, Taiwan, Gamepady, Sluchátka s mikrofonem, Švýcarsko, Herní klávesnice a myš, Vancouver, Sluchátka k počítači, Zvukový kanál, Herní svět, Unity 3D, Sluchátka bezdrátová, Zvuková technologie, Bezdrátová klávesnice k pc, Klávesnice herní


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 97Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF