Logitech završuje osmý po sobě jdoucí rekordní rok, celkem 30. čtvrtletí s dvouciferným růstem tržeb

FREMONT, Kalifornie, 19. dubna 2006 a ROMANEL-SUR-MORGES, Švýcarsko, 20. dubna 2006 — Společnost Logitech International (SWX: LOGN) (Nasdaq: LOGI) dnes oznámila výsledky osmého po sobě jdoucího roku s rekordními tržbami a ziskovostí, který byl završen rekordním čtvrtým čtvrtletím a splnil zvýšené cíle stanovené pro tento fiskální rok.
Logitech završuje osmý po sobě jdoucí rekordní rok, celkem 30. čtvrtletí s dvouciferným růstem tržeb

Tržby fiskálního roku, který skončil 31. března 2006, dosáhly výše 1,8 miliardy USD, což představuje vzrůst o 21 procent oproti 1,48 miliardy USD ve fiskálním roce 2005. Provozní výnosy ve výši 199 miliónů USD byly o 16 procent vyšší ve srovnání se 172 milióny USD v předchozím roce. Čistý zisk dosáhl výše 181 miliónů USD (1,84 USD na akcii), takže oproti 149 miliónům USD (1,53 USD na akcii) v minulém roce vzrostl o 21 procent. Hrubé ziskové rozpětí ve fiskálním roce 2006 bylo ve výši 32 procenta ve srovnání s 34 procenty za minulý rok.

Ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí společnosti Logitech tržby dosáhly 466 miliónů USD a vzrostly tak ve srovnání s 403 milióny USD ve stejném čtvrtletí předchozího roku o 16 procent. Provozní výnosy byly 55 miliónů USD a představují 17 procentní nárůst oproti 47 miliónům USD v minulém roce. Čistý zisk v tomto čtvrtletí dosáhl výše 51 miliónů USD (0,52 USD akcii) a ve srovnání s 40,2 miliónu USD (0,41 USD na akcii) v uplynulém roce se zvýšil o 27 procent. Hrubé ziskové rozpětí v tomto čtvrtletí bylo ve výši 31,9 procenta oproti 33,6 procenta v minulém roce.

Maloobchodní prodeje společnosti Logitech ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly o 19 procent v porovnání se stejným čtvrtletím minulého roku, přičemž prodeje v amerických regionech se zvýšily o 18 procent, v Evropě, na Středním východě a v Africe o 20 procent a v Asii o 15 procent. Hnací silou pro maloobchodní prodeje byla vysoká poptávka po audio produktech (zvýšila se o 68 procent), video produktech (nárůst o 61 procent) a návrat silného růstu u bezdrátových myší (o 21 procent). Řada dálkových ovladačů Harmony® společnosti Logitech v tomto čtvrtletí rovněž pokračovala v rychlém růstu a jejich prodeje v Evropě akcelerovaly. OEM prodeje společnosti Logitech se během tohoto čtvrtletí o 6 procent snížily.

„Silné výkony naší společnosti ve fiskálním roce 2006 stejně jako rekordní výsledky čtvrtého čtvrtletí nás velmi těší,“ řekl Guerrino De Luca, prezident a CEO společnosti. „Účinnost našich provozů a úspěšné řízení našeho provozního kapitálu vyústily do rekordně vysokých výsledků v jediném čtvrtletí s cash flow z provozů ve výši 137 miliónů USD. Naše hrubé ziskové rozpětí bylo ovlivněno větším podílem audio produktů v naší nabídce a dalším tlakem byly rezervy čerpané pro audio produkty, nicméně jsme čtvrtletí uzavřeli blízko rozmezí stanovenému v rámci našich dlouhodobých cílů a naše provozní výnosy se zvýšily o 17 procent a čistý zisk o 27 procent – což potvrzuje sílu našeho obchodního modelu a stálost naší výkonnosti.“

Hlavní úspěšné body fiskálního roku 2006 společnosti Logitech

·         Dvouciferný růst v maloobchodních prodejích (23 procent) a OEM prodejích (11 procent); všechny prodejní regiony hlásí, že maloobchodní prodeje měly dvouciferný růst.

  • Bylo uvedeno více než 130 nových produktů.
  • Bylo prodáno rekordní množství 143 miliónů kusů, což je o 23 procent více než v předchozím roce.
  • Maloobchodní prodeje audio produktů se ve srovnání s minulým rokem zvýšily o 112 procent. K silnému růstu přispěla řada přenosných reproduktorů pro iPod®.
  • Díky rostoucí oblíbenosti komunikace přes Internet se maloobchodní prodeje video produktů zvýšily o 36 procent a maloobchodní prodeje náhlavních sad pro PC byly oproti uplynulému roku vyšší o 92 procent.
  • Maloobchodní prodeje dálkových ovladačů Harmony® se v meziročním srovnání téměř ztrojnásobily.
  • V čínském Suzhou byl dokončen nový výrobní závod, který byl do plného provozu uveden v létě 2005.
  • Bylo vykoupeno zpět 6.137.757 akcií a amerických vkladových certifikátů (ADR) za přibližně 241 miliónů USD.

Perspektiva

„Společnost Logitech zahajuje fiskální rok 2007 ze skvělé pozice zajišťující stálý růst a ziskovost,“ pokračoval pan De Luca. „Očekáváme, že naše kategorie produktů, které jsou pro růst klíčové, tj. audio a video produkty a dálkové ovladače Harmony, si svou hybnou sílu udrží. Současně očekáváme, že produktové a marketingové iniciativy týkající se našich bezdrátových souprav klávesnic a myší navrátí kategorii bezdrátových produktů opět stabilní růst.“

Společnost Logitech ohlásila své cíle pro současný fiskální rok, který skončí 31. března 2007. Očekává, že tržby i provozní výnosy meziročně vzrostou o 15 procent. Hrubé ziskové rozpětí se předpokládá na spodní hranici dlouhodobě vytyčeného rozmezí 32-34 procent, nicméně mírně vyšší než ve fiskálním roce 2006 vzhledem k očekávanému zvýšení v druhé polovině fiskálního roku 2007 v důsledku uvedení nových produktů. Uvedené cíle nezahrnují kompenzace na základě vlastního kapitálu, jež budou součástí provozních výsledků společnosti na počátku prvního čtvrtletí fiskálního roku 2007. Čistá hodnota kompenzací na základě vlastního kapitálu pro fiskální rok 2007, jež se projeví v čistém zisku, se předpokládá ve výši mezi 16 a 19 miliónů USD.

Telekonference o výsledcích hospodaření

Společnost Logitech uspořádal telekonferenci o výsledcích hospodaření dne 20. dubna 2006 ve 14:00 hodin středoevropského letního času/8:00 hodin letního času východního pásma USA/5:00 hodin tichomořského denního času za účelem prodiskutování uvedených výsledků a současně vyhlídek pro fiskální rok 2007. Živý internetový přenos i záznam této telekonference včetně prezentací bude přístupný na stránkách společnosti Logitech na adrese http://ir.logitech.com.

Setkání investorů

Společnost Logitech dále uspořádá setkání investorů, které se bude konat v Londýně dne 11. května 2006 v 9:45 hodin britského letního času/4:45 hodin letního času východního pásma USA/1:45 hodin tichomořského denního času. Živý internetový přenos i záznam tohoto setkání bude k dispozici na stránkách společnosti Logitech na adrese http://ir.logitech.com.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech založená v roce 1981 vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI).

Váš názor Další článek: Příští integrovaný chipset od Intelu bude podporovat DirectX 10

Témata článku: Video, Harmony, Minulý rok, Tlak investorů, Výše, Logitech Harmony, Minulý závod


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky