Logitech uvádí dálkové ovladače Harmony do obývacích pokojů v Evropě

Logitech Harmony 688 a 655 poskytují snadnou a úplnou kontrolu nad systémy domácí zábavy
Logitech uvádí dálkové ovladače Harmony do obývacích pokojů v Evropě

Praha4. října 2004 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes oznámila první uvedení oceněných univerzálních dálkových ovládačů Harmony®, jež se konfigurují přes Internet, na evropský trh. Dálkové ovladače Harmony® 688 a Harmony® 655 nabízejí nadšencům pro domácí kino a rodinám nejsnazší a nejúplnější způsob jak ovládat svůj systém domácí zábavy.

Dálkové ovladače Harmony dokáží řídit jakékoli elektronické zařízení, jež využívá infračervený přijímač, a každý z ovladačů zvládne ovládat až 15 zařízení najednou. Dálkové ovladače Harmony jsou navrženy tak, aby práce s nimi odpovídala způsobům, jakými lidé obvykle přemýšlejí – mají tlačítka pro konkrétní činnosti – například „Sledovat televizi“. Jediné stisknutí tohoto tlačítka nastaví odpovídající stav všech jednotlivých ovládaných komponentů, které jsou do dané činnosti zapojeny, namísto toho, aby lidé museli postupně namačkat složité sekvence jednotlivých tlačítek. Všechny dálkové ovladače Harmony se snadno naprogramují přes Internet pomocí sdílené databáze, která obsahuje informace o desítkách tisíc typů a značek různých zařízení.

„Dnešní spotřebitelé jsou zahlceni kroky, které musejí dodržovat při ovládání svých systémů domácí zábavy, jež se skládají z mnoha komponentů,“ řekl Bryan McLeod, viceprezident skupiny Remote Controls společnosti Logitech. „Chtějí jediný dálkový ovladač, kterému by každý v rodině rozuměl a mohl jej snadno používat. Chtějí ovladač, který lze snadno aktualizovat a který nikdy nezastará. Ovladače Harmony toto vše splňují, ale pro nadšence v oblasti domácí zábavy umožňují i konfigurace složitých příkazů.“

Ovládání založené na rozdělení činností

Dálkové ovladače Harmony jsou schopné kombinovat infračervené příkazy do jediného příkazu, který se vyšle stiskem jediného tlačítka. Aby například bylo možné sledovat televizi přes satelitní systém s osobním videorekordérem, je nutné zapnout televizor, receiver, satelit a videorekordér a vše nastavit na správné vstupy – což může vyžadovat stisknutí 10 i více tlačítek na několika dálkových ovladačích. Ovladače Harmony umožňují naprogramovat tlačítka pro jednotlivé činnosti – jako například „Sledovat televizi“, „Poslouchat hudbu“ nebo „Pustit video“ – pro zapnutí všech příslušných komponentů s potřebným nastavením jednotlivých vstupů a ve správném pořadí. Oba ovladače Harmony jsou vybaveny tlačítky pro jednotlivé komplexní činnosti a šesti dalšími tlačítky, jejichž funkce lze přizpůsobit samostatně a které jsou provázány s LCD displejem ovladače. U těchto tlačítek je možné nastavit až 255 jednotlivých činností.

Dálkové ovladače Logitech Harmony jsou schopny ovládat veškeré činnosti díky technologii Smart State Technology®, jejíž patentová řízení právě probíhají. Technologie Smart State umožňuje dálkovému ovladači Harmony kdykoli zjistit stav každého z komponentů. Když si uživatel zvolí požadovanou činnost, technologie Smart State okamžitě vyhodnotí aktuální stav jednotlivých komponentů, kterých se tato činnost týká, a pak vyšle příslušné příkazy pro spuštění zvolené činnosti. Tímto způsobem technologie Smart State umožňuje, aby dálkové ovladače Harmony mohly rychle a snadno zapnout televizor, DVD přehrávač a receiver, nastavit příslušné vstupy a dokonce spustit film na DVD – to vše stiskem jediného tlačítka.

Snadné nastavení pomocí Internetu

Všechny dálkové ovladače Logitech Harmony jsou programovatelné – programování je založeno na sdílené spotřebitelské databázi na Internetu, v níž jsou uloženy profily desítek tisíc typů elektronických zařízení. Během procesu nastavování uživatel jednoduše odpoví na několik otázek týkajících se způsobu propojení a typů jednotlivých komponentů jeho systému domácí zábavy. Dálkový ovladač se pak nakonfiguruje stažením veškerých instrukcí pro tuto konkrétní sestavu přes USB port. Internetová komunita uživatelů ovladačů Harmony neustále databázi aktualizuje a zajišťuje tak, aby v ní byly zastoupeny i ty nejnovější a nejsložitější komponenty. Průběh instalace ještě více usnadňuje průvodce, který klade otázky v příslušném jazyce. A protože se při nastavování jednotlivých sestav mohou vyskytnout zrádné spletitosti, zřídila společnost Logitech bezplatnou linku technické podpory, která je k dispozici sedm dní v týdnu, a systém podpory s rychlou odezvou pomocí e-mailu.

Snadná aktualizace

U typických univerzálních dálkových ovladačů jsou možnosti toho, co dokáží ovládat, omezeny rozsahem informací, jež jsou do nich uloženy při výrobě. Pokud se systém domácí zábavy rozšíří o nový komponent, nemusí jej takové univerzální dálkové ovládání být schopné řídit. Ale protože dálkové ovladače Logitech Harmony jsou programovány přes Internet, mohou být jejich možnosti vždy aktualizovány – a nikdy nezastarají. Sestava každého zákazníka je uložena a spravována na internetových stránkách a když uživatel chce provést ve své sestavě změny, jednoduše se na stránky Logitech Harmony přihlásí a změny snadno provede.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 je vlajkovou lodí v rodině dálkových ovládání Harmony. Obsahuje čtyři tlačítka pro řízení komplexních činností. Ovladač Harmony 688 je navíc vybaven rozšířeným řízením pro satelitní televizi a videorekordéry jako jsou například TiVo. Pomocí kulatého ovládání směru je snadné procházet nabídkami videorekordéru. Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 bude v celé Evropě k dostání během října za doporučenou maloobchodní cenu 199,99 €.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 obsahuje podporu pro teletext se samostatnými tlačítky v barvách červené, zelené, žluté a modré, takže uživatelé mohou teletext ovládat snadno pouhým dotykem prstů. Je vybaven třemi tlačítky pro řízení komplexních činností: „Pustit film“, „Sledovat televizi“ a „Poslouchat hudbu“. Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 bude k dostání po celé Evropě v průběhu října. Jeho doporučená maloobchodní cena je 179,99 €.

 

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

# # #

Logitech, logo Logitech a jiné značky Logitech jsou majetkem společnosti Logitech Inc. a mohou být registrovány. Veškeré ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Norton Antivirus propustí díky chybě nebezpečný kód

Témata článku: Internet, Satelitní televize, Satelitní přijímače, Teletext, Dálkové ovladače, Televizory smart, Ovladač, Jednotlivá značka, Složitý způsob, Jednotlivé komponenty, Receiver, Žluté tlačítko, Doporučené pořadí, Dálkové ovládání, Satelitní internet, Dálkový ovladač, Logitech Harmony, Jediný způsob, Harmony


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky