Logitech představuje první laserovou myš na světě

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 je 20 krát citlivější na detaily a dokáže sledovat pohyb na větším počtu povrchů
Logitech představuje první laserovou myš na světě

Praha, 3. září 2004 — Společnost Logitech (NASDAQ: LOGI) (SWX: LOGN), přední výrobce počítačových myší, ohlásila laserovou bezdrátovou myš Logitech® MX™1000 Laser Cordless Mouse – první  myš na světě, která využívá pro osvětlení a snímání pohybu laser. Díky kombinaci laseru a výkonného systému zpracování údajů o pohybu MX společnosti Logitech s bezdrátovou technologií Fast RF™ nastavuje myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse novou úroveň pro benchmarky odezvy a přesnosti.

Laser je nejnovějším přírůstkem v dlouhém soupisu prvenství společnosti Logitech týkajících se myší, jenž zahrnuje první komerčně dostupnou myš v roce 1982, první bezdrátovou myš v roce 1984 a první optickou bezdrátovou myš v roce 2001. Nyní Logitech představuje první myš s technologií laserového snímání pohybu.

„Zhasli jsme rudé světlo těchto optických myší a nahradili jej neviditelným laserem, který toto odvětví zcela změní,“ řekl David Henry, senior viceprezident Control Devices Business Unit společnosti Logitech. „Laser nakonec způsobí, že současné optické myši zastarají. Díky laserové technologii myši rozliší ještě více mikroskopické detaily. Povaha laserového světla dává myším schopnost sledovat pohyb s ohromující přesností na více druzích povrchů s rychlejší odezvou než kdykoli dříve.“

Technologie laserového sledování pohybu je výsledkem spojení společností Logitech, světové jedničky ve výrobě myší, a Agilent Technologies, přední společnosti v oblasti sledování pohybu myší. Prakticky stejnoměrná vlnová délka laserového světla dokáže rozlišit detaily na větším počtu druhů povrchů než diody emitující rudé světlo (LED), které jsou v současných optických myších. Testy prováděné společností Agilent odhalily, že laserová myš je 20 krát citlivější na detaily povrchu než optické myši s LED. Takže laser dokáže spolehlivě sledovat pohyb i na zrádných leštěných plochách nebo povrchu se strukturou dřeva.

V nedávném průzkumu společnosti Logitech prováděném u více než 2000 uživatelů optických myší s technologií LED přes dvě třetiny respondentů vyjádřily zájem o to, aby myš bylo možné používat na více různých druzích povrchů. Vzhledem ke schopnosti osvětlit povrch detailněji dokáží laserové myši sledovat pohyb i na plochách, kde optické myši s LED měly tendenci vynechávat a zadrhávat.

Laserové světlo bezdrátové myši Logitech MX 1000 je lidským okem téměř neviditelné – a velmi bezpečné. Laserový paprsek vyzařuje skrze leštěný stříbrný prstenec v základně myši, osvětluje povrch pod ní a poté se odráží zpět do téhož prstence, kde detaily povrchu zachycuje senzor. Ten dokáže sejmout 5,8 megapixelů detailů povrchu každou sekundu. Při pohybu myši senzor zachytí i nejjemnější změny v drobnostech povrchu, které pak převádí na pohyb kurzoru na obrazovce.

„Náš tým konstruktérů opět jednou zvýšil laťku objevem laserového osvětlení a systému sledování pohybu,“ řekl Jason Hartlove, viceprezident a generální ředitel Sensor Solutions Division společnosti Agilent. „Je naším potěšením opět spolupracovat se společností Logitech při zavádění nejmodernější technologie, protože naše vzájemná spolupráce má dlouhou a úspěšnou historii. První laserová myš může nastavit nový standard výkonnosti.“

„Použití laserů u optických myší je přirozeným vývojem, jelikož osvětlení, které vydávají, odhalí textury neviditelné při osvětlení pomocí LED,“ řekl Martin Reynolds, viceprezident výzkumné společnosti Gartner, Inc. „Toto je fyzika v praxi a stane se jedním z nejvíce rozšířených uplatnění laserů.“

Zatímco laser je klíčovou technologickou inovací, jež poskytuje bezdrátové myši Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse výkonnost, několik dalších funkcí ji od ostatních myší ještě více odlišuje:

Optimalizovaná navigace a dokonalé ovládání

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse uživatelům nabízí výhody nové úrovně ovládání navigace. Je vybavena novým rolovacím kolečkem s funkcí Tilt Wheel Plus Zoom, které umožňuje snadné a přesné rolování ve třech rozměrech: nahoru a dolů, doleva a doprava a dále také zvětšovat a zmenšovat pohled. Při práci s aplikacemi jako jsou PowerPoint nebo Word je možné rychle přiblížit potřebné důležité body snímku nebo zprávy pro zdůraznění a pak pohled zmenšit, aby bylo vidět rozvržení celého dokumentu. Při zatlačení na kolečko směrem doleva nebo doprava začne pohodlné horizontální posouvání v širokých dokumentech u aplikací jako je Excel nebo lze tak snadno přecházet mezi jednotlivými obrázky při prohlížení v režimu Filmstrip ve Windows® XP. Myš MX 1000 dále obsahuje jedinečný systém společnosti Logitech Cruise Control™ pro ovládání rychlosti posuvu, jenž umožňuje rychle procházet obsažné webové stránky a dlouhé dokumenty při současném přidržení tlačítek nad a pod rolovacím kolečkem. Kromě toho malá pochromovaná ploška opěrky pro palec obsahuje tlačítka pro procházení internetových stránek dopředu a zpět a tlačítko Application Switch pro rychlé přepínání mezi okny spuštěných aplikací jedním klinutím.

Důmyslný design

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse má propracovaný vzhled stejně jako ergonomii. Linie jejího tvaru jsou zdůrazněny vyhloubenou opěrkou pro palec na jedné straně a na druhé straně je zase opora pro malíček a prsteníček. Chromový ostrůvek, který obklopuje rolovací kolečko, je v kontrastu s pogumovanými černými úchopy a ploškami tlačítek v barvě šedé oceli. Prstenec z leštěného kovu na spodní části myši rámuje místo vyzařování laseru. A celkově je provedení myši bytelné – nemá žádné uvolňující se panely ani víčko prostoru pro baterie, protože myš je dobíjecí. Shrnuto – myš MX1000 se vyznačuje právě tou stylovostí, jemností detailů, osobitostí a komfortem, jež jsou známými rysy designu produktů společnosti Logitech, který získává další a další ocenění.

Nejmodernější bezdrátová technologie Fast RF

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse obsahuje bezdrátovou technologii Fast RF vyvinutou společností Logitech. Fast RF poskytuje stejnou rychlost bezdrátového přenosu dat jako je přenosová rychlost u myší připojených kabelem přes USB port. Technologie Fast RF, která využívá pásmo 27 MHz, umožňuje myši vysílat až 125 hlášení za sekundu, což je asi 2,5 krát více než u bezdrátových myší s klasickým vysokofrekvenčním přenosem. Úměrně se zvýšením počtu hlášení za sekundu se pohyb kurzoru na obrazovce stává plynulejším. A podobně – s vyšším počtem hlášení za sekundu kurzor kopíruje pohyb myši s vyšší přesností.

Vyspělý systém napájení

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse posouvá řízení spotřeby do nových výšin. Jedná se o první myš s integrovaným čtyřstupňovým indikátorem stavu baterie. Čárky indikátoru jsou podsvětleny a umožňují snadné sledování nabití. Baterie je dobíjecí – myš je vybavena kolébkou, jež slouží současně jako bezdrátový přijímač a nabíječka. Navíc myš nevyžaduje údržbu. Obtíže s výměnou baterií neexistují, jelikož laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse se dodává s integrovanou baterií typu lithium-ion. Nabití na plnou kapacitu trvá 3 až 4 hodiny a při typickém využití vydrží 21 dnů. Kromě toho rychlé dobití po dobu 10 minut v kolébce stačí myš nabít na celodenní práci.


Cena a dostupnost

Laserová bezdrátová myš Logitech MX 1000 Laser Cordless Mouse bude k dostání v maloobchodech a on-line na adrese www.logitech.com již tento měsíc. Její doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 2 590,- Kč.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

 

Poznámka pro editory:  Bílé stránky, průvodce pro recenzenty a popis 20 násobného zlepšení sledování pohybu oproti optickým myším založeným na technologii LED jsou k dispozici na adrese http://www.logitech.com/pressroom/20x_whitepaper.

# # #

Logitech, logo Logitech a jiné značky Logitech jsou majetkem společnosti Logitech Inc. a mohou být registrovány. Veškeré ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

 

Váš názor Další článek: Chyba v Trillianu umožňuje spuštění nebezpečného kódu

Témata článku: Švýcarský výrobce, Detail, Jason, Sensor, Nový laser, Bezdrátová nabíječka, Ochranné pásmo, Známý fyzik, 1000, Fast, Nová nabíječka


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 90

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X