Logitech představuje novou kategorii reproduktorů pro iPod

Logitech představuje novou kategorii reproduktorů pro iPod

FREMONT, Kalifornie — 16. srpna 2007 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), největší světový výrobce reproduktorů pro iPod, dnes představila hudební systém pro iPod určený pro ložnice – celým názvem Logitech Pure-Fi Dream Premium Bedroom Music System for iPod – a vytváří tak pro iPod novou kategorii reproduktorů. Díky skvělému zvuku, inovativnímu uplatnění technologií pro detekci pohybu a světla, vestavěnému digitálnímu rádiu AM/FM a dvojím budíkem s bateriovým zálohováním se reproduktory Pure-Fi Dream dokonale hodí na každý noční stolek.

„Reproduktory Pure-Fi Dream jsou naším nejpromyšlenějším a nejvíce propracovaným prouktem pro uživatele iPodů,“ řekl Jef Holove, generální ředitel a viceprezident divize audio produktů společnosti Logitech. „Přestože lidé iPody používají v ložnicích více než kdekoli jinde, doposud neexistoval žádný vysoce kvalitní reproduktorový systém určený právě pro ložnice. Především jde o vynikající kvalitu zvuku – díky Pure-Fi Dream bude poslech iPodu v ložnici skvělým zážitkem v kteroukoli denní dobu. A v noci je systém Pure-Fi Dream pro milovníky iPodů ideálním doplňkem ložnice díky inovativním technologiím detekce pohybu a světla i vestavěnému budíku.“

Na rozdíl od běžných hodin s rádiem je Pure-Fi Dream vynikajícím audio systémem do ložnice, který je tvořen 3/4 palcovými (2 cm) tweetery s měkkou membránou pro detailní prokreslení zvuku a 3 palcovými (7,6 cm) vysoce výkonnými woofery s účinností na dlouhou vzdálenost. A když se aktivuje technologie StereoXL společnosti Logitech, mohou si lidé vychutnat širší zvukové pole, které vytvoří ještě kvalitnější zážitek z poslechu.

Reproduktory Pure-Fi Dream však nabízejí mnohem více než jen skvělý zvuk. Reproduktorový systém Logitech Pure-Fi Dream využívá nejmodernější technologii detekce pohybu. Když je potřeba Pure-Fi Dream ovládat potmě, stačí nad reproduktory mávnout rukou a automaticky se rozsvítí podsvícená ovládací tlačítka. Po provedení změn podsvícení tlačítek opět pohasne. Díky podsvíceným tlačítkům je nastavování budíku ve tmě pohodlné a není přitom nutné rozsvěcet světlo nebo šátrat ve tmě.

Technologie detekce pohybu je využita také u funkce „Snooze“ (odložení zvonění, čili „zdřímnutí“). Namísto stisknutí tlačítka stačí pouze mávnout rukou nad reproduktory Pure-Fi Dream a můžete si pospat ještě pár minut navíc, přičemž není nutné vstávat z postele, neodvratně tak vzbudit spícího partnera nebo partnerku anebo omylem shodit iPod na zem. Těm, kdo však dávají přednost ráznému stisku tlačítka Snooze, systém Pure-Fi Dream nabízí v horní části nápadně tvarované tlačítko, které snadno najdete po hmatu.

Kromě technologie detekce pohybu společnost Logitech navíc do displeje reproduktorového systému Pure-Fi Dream vestavěla světelná čidla. Jas displeje se řídí automaticky podle úrovně okolního osvětlení – ve dne je jasný a snadno čitelný přes celou místnost. Číslice mají jantarovou barvu a zřetelně zobrazují čas a datum, informace o skladbách iPodu, rozhlasové stanice a nastavení hlasitosti. A večer, když se displej automaticky ztmaví, poskytuje systém i nadále tyto informace a přitom nevyzařuje nežádoucí světlo navíc.

Jako vynikající doplněk každého iPodu nabízejí reproduktory Pure-Fi Dream přístup stiskem jediného tlačítka k playlistům a rozhlasovým stanicím iPodu. K dispozici je celkem 24 samostatných předvoleb – šest pro playlisty iPodu, šest pro rozhlasové stanice v pásmu AM a 12 pro rádia v pásmu FM.

Systém má navíc dvojitý budík, který má dvojí nastavení – jedno pro každého partnera. Buzení je možné nastavit libovolně – spustí buď konkrétní skladbu v iPodu, jeho playlist, rádio nebo zvonění. A díky vestavěné baterii, jež slouží jako záloha, se nemusíte obávat, že by se budík neozval.

Aby pohodlí bylo ještě vyšší, je k dispozici i dálkový ovladač, pomocí kterého si lidé mohou vybírat své oblíbené playlisty, rádia, měnit hlasitost, přecházet mezi skladbami dopředu i zpět, spouštět a pozastavovat přehrávání, ovládat náhodné přehrávání (Shuffle) a opakování (Repeat) a dokonce i funkci Snooze přes celý pokoj. Stejně jako u reproduktorů je navigace pomocí dálkového ovladače snadná i v noci díky podsvíceným tlačítkům.

Vzhledem k tomu, že reproduktory Pure-Fi Dream jsou součástí programu společnosti Apple „Made for iPod“, mají atraktivní provedení v klavírní černi a minimalistický design, který ladí s estetickým pojetím iPodu. Když je iPod vložen do systému, systém jej současně dobíjí.

Jelikož potřeby majitelů iPodů jsou velmi rozmanité, Logitech nabízí celou rodinu reproduktorů pro iPody a MP3 přehrávače, do které patří kompaktní reproduktory Logitech Pure-Fi Anywhere Compact Speakers for iPod (rovněž představeny právě dnes), vysoce kvalitní reproduktory Logitech AudioStation, odlehčený reproduktorový systém Logitech AudioStation Express, stylové přenosné reproduktory Logitech mm32 Portable Speakers for iPod a ploché reproduktory Logitech mm28.

Váš názor Další článek: Adobe CS3: doplňky velkých programů

Témata článku: Apple, iPod, Inovativní technologie, Dálkový ovladač, Made, Postel, Palcový displej, Poslech, Celá místnost, Membrána, Snooze, Pure, iPod Shuffle, Podsvícení, Dálkové ovladače, Dream, Playlist, Speakers, Apple iPod Shuffle

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší