Logitech ohlašuje bezdrátové stereo náhlavní sady pro mobilní telefony – jediná náhlavní sada pro poslech hudby i telefonování

Stereo náhlavní sady Logitech pro mobilní telefony umožňující poslech hudby spojují nejvyspělejší technologie v oblasti bezdrátového přenosu, digitálního zvuku a rozlišení hlasu od hluků.
Logitech ohlašuje bezdrátové stereo náhlavní sady pro mobilní telefony – jediná náhlavní sada pro poslech hudby i telefonování

LAS VEGAS CES 3. ledna 2006 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes oznámila, že na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show 2006 předvede dvě nové náhlavní sady pro mobilní telefony. Obě sady lidem umožňují jednak poslouchat digitální hudbu ve stereu pomocí mobilních telefonů, které umějí hudbu přehrávat, a jednak uskutečňovat telefonní hovory. U stylových náhlavních sad Logitech® Mobile Stereo Headset HS 200 a HS 210 je snadné stiskem jediného tlačítka poslech oblíbené skladby přepnout a okamžitě se účastnit hovoru.

Společnost Logitech jako přední výrobce vysoce výkonných audio produktů a mobilních náhlavních sad tyto nové modely navrhla pro specifické využití ve spojení s mobilními telefony nové generace s možností poslechu hudby, které jsou vybaveny bezdrátovou technologií Bluetooth® s profilem vyspělé distribuce audio signálu (A2DP – Advanced Audio Distribution Profile). A2DP je vznikající standard pro bezdrátově přenášený stereo zvuk ve vysoké kvalitě. Bezdrátová technologie pomáhá lidem odpoutat se od svých telefonů a ovládací prvky integrované na náhlavní sadě jim umožňují odpovídat na hovory, ovládat hudbu nebo přepínat mezi jednotlivými režimy – aniž by se přitom museli svého telefonu dotknout.

„Současně s trendem sjednocování telefonie a zábavy na platformě mobilních telefonů lidé potřebují jednu náhlavní sadu, která jim umožní poslouchat stereo hudbu, hry nebo video, ale současně i uskutečňovat a přijímat telefonní hovory,“ řekl Jef Holove, ředitel marketingu produktů Entertainment and Communications Business Unit společnosti Logitech. „Aby tyto nové náhlavní sady měly tyto všestranné schopnosti, slučují v sobě to nejlepší z technologií společnosti Logitech v oblasti bezdrátových přenosů a audia. Poskytují vynikající stereo zvuk a extrémně čisté telefonní hovory, dokonce i za větrných podmínek. A díky tomu, že nejsou zapotřebí žádné kabely, mohou lidé nechat svůj telefon v kapse, kabelce nebo na stole, a přitom mohou stále poslouchat hudbu nebo telefonovat.“

Nové náhlavní sady jsou vybaveny technologií WindStop™ společnosti Logitech, která je přihlášeným patentem a která zaručuje nerušený hovor i za větrných podmínek. Mikrofony Logitech WindStop jsou obklopeny sintrovaným (aglomerovaným) plastickým materiálem, jenž slouží jako bariéra přístupu rušivých proudů vzduchu. Hlasový signál do tohoto materiálu vstoupit může a díky tomuto rozlišení zůstanou hovory čisté i venku za větrného dne nebo v autě se staženými okénky.

Náhlavní sada Logitech Mobile Stereo se dodává ve dvou odlišných provedeních s týlním páskem, přičemž každé z nich klade důraz na styl a pohodlí a umožňuje lidem, aby si vybrali podle vlastního vkusu. Model Mobile Stereo Headset HS 210 má čtvercová sluchátka s mikrofonem zabudovaným v pravém z nich, zatímco sluchátka náhlavní sady Mobile Stereo Headset HS 200 jsou kulatá a mikrofon je na miniaturním raménku, které mírně vyčnívá přes pravé sluchátko. Obě sady mají ocelově šedou barvu s chrómovými akcenty. Každá z nich váží pouhých 90 gramů, takže se pohodlně nosí i po delší dobu.

Náhlavní sady jsou osazeny neodymiovými drivery o průměru 40 mm, které poskytují bohatý stereo zvuk. Integrovaná bezdrátová technologie Bluetooth s adaptivním přelaďováním kmitočtů  zajišťuje nerušený příjem křišťálově čistého zvuku v dosahu až 10 metrů od mobilního telefonu. Akumulátorové baterie Li-Ion poskytují až 10 hodin pro hovor, osm hodin pro přehrávání hudby a více než 300 hodin v pohotovostním režimu.

Cena a dostupnost

Oba modely náhlavních sad Logitech Mobile Stereo Headset budou k dispozici jako příslušenství k vybraným mobilním telefonům koncem jara letošního roku. Očekávaná doporučená maloobchodní cena obou handsfree v ČR je 4.490,- Kč s DPH.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

Témata článku: CES 2010, Sluchátka bluetooth, Lid, Handsfree bluetooth, Stereo, Sluchátka bezdrátová, Bluetooth Headset, Nová sluchátka, Bezdrátové telefony, Headset, Bluetooth Handsfree, Poslech hudby, T mobile mobilní telefony, Švýcarský výrobce, Sluchátka s mikrofonem, Handsfree

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje