Logitech a Skype se spojily v oblasti videokomunikace

4. prosince 2005
Ke stažení: stahujte nový Firefox
FREMONT, Kalifornie, a LUCEMBURSKO — 1. prosince 2005 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), celosvětově přední výrobce webových kamer, a Skype, společnost pro celosvětovou komunikaci přes Internet, dnes oznámily, že se spojily za účelem poskytování bezplatných videohovorů pro uživatele služby Skype na celém světě.
Logitech a Skype se spojily v oblasti videokomunikace

Rozšíření Skype o funkce pro přenos obrazu, které jsou součástí beta verze Skype 2.0, bylo uvedeno dnes a Skype komunita je může začít zkoušet. Společnosti Logitech a Skype pracovaly ve vzájemném souladu, aby webové kamery QuickCam® a náhlavní sady pro PC, které Logitech vyrábí, byly certifikovány pro použití v rámci nově ohlášených funkcí Skype pro přenos videa a bylo tak zaručeno, že Skype Video a možnosti webových kamer Logitech poskytnou uživatelům služby Skype vynikající zážitek. Společnost Logitech se Skype úzce spolupracovala v oblasti využitelnosti a výkonu, aby lidem zajistila zážitek z plně synchronizované, vysoce kvalitní komunikace pomocí obrazu a zvuku přes Internet. Program Skype Video, jenž obsahuje celoobrazovkový režim zobrazení, je nedílnou součástí verze Skype 2.0 a je k dispozici ke stažení zdarma na adrese www.skype.com.

Obě společnosti plánují distribuovat Skype Video a webové kamery a náhlavní sady Logitech společně, účastnit se regionálních reklamních akcí a přímo oslovit zákazníky Logitech a komunitu Skype. Skype bude nabízet vybrané webové kamery a náhlavní sady Logitech s certifikací pro Skype k prodeji prostřednictvím svého internetového obchodu.

„Jsme potěšeni, že jsme se spojili se společností Skype, abychom poskytli videokomunikaci pro uživatele Skype na celém světě,“ řekl Junien Labrousse, hlavní viceprezident Entertainment and Communications Business Unit společnosti Logitech. „Během velmi krátké doby se volání přes Internet pomocí Skype stalo běžně rozšířeným po celém světě. Jsme přesvědčeni, že Skype dodá podobný hybný moment pro využívání videohovorů, jakmile spotřebitelé uvidí, jak užitečné a snadné mohou být. A věříme, že naše řada webových kamer a náhlavních sad je pro Skype Video dokonalým doplňkem.“

„Logitech je uznávána jako přední společnost v oblasti webových kamer a byla průkopníkem používání obrazu při komunikaci přes Internet,“ řekl James Bilefield, viceprezident rozvoje obchodu společnosti Skype. „Se společností Logitech máme hluboký a přínosný vztah a těšíme se na vzájemnou spolupráci v této oblasti funkcí pro uživatele Skype.“

Mezi webové kamery, které byly certifikovány společností Skype patří QuickCam® Fusion™, QuickCam® Orbit™, QuickCam® Pro 5000, QuickCam® Pro 4000, QuickCam® Communicate STX, QuickCam® Chat, QuickCam® Zoom a QuickCam® for Notebooks Pro. Náhlavní sady Logitech s certifikací Skype jsou Logitech® USB Premium Headset 350, Logitech® USB Headset 250, Logitech® Premium Stereo Headset a Logitech® Internet Chat Headset. Tyto webové kamery a náhlavní sady jsou celosvětově k dostání na adrese www.logitech.com. Ve Spojených státech je náhlavní sada Logitech Premium USB Headset 250 k dostání i přes internetový obchod RadioShack jako součást programu, který představuje produkty s certifikací Skype.

Globální vztah společnosti Logitech vůči Skype je výsledkem přirozeného procesu. Logitech je celosvětově přední společnost v oblasti webových kamer, kterých prodala již více než 25 miliónů. Zastává vedoucí postavení na trzích se svými produkty pro internetovou komunikaci – webovými kamerami a náhlavními sadami – v mnoha největších zemích, včetně Spojených států, Německa, Francie a Spojeného království.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, jejíž akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq National Market System (LOGI). Společnost má výrobní závody v Asii a kanceláře ve velkých městech severní Ameriky, Evropy a asijsko-pacifického regionu.

O společnosti Skype

Skype je nejrychleji rostoucí službou pro internetovou komunikaci, jež lidem na celém světě umožňuje bez omezení uskutečňovat hlasové a videohovory zdarma. Skype je k dispozici ve 27 jazycích a používá se téměř ve všech zemích na světě. Společnost Skype vytváří své příjmy prostřednictvím své nabídky placených služeb, jako jsou uskutečňování a přijímání hovorů z pevných linek i mobilních telefonů a dále ze správy hlasových schránek a služeb pro automatické přesměrovávání telefonických hovorů. Skype má navíc rostoucí síť partnerů v oblasti hardware i software. Skype je součástí společností eBay (NASDAQ: EBAY). Více informací je k dispozici na adrese www.skype.com.

Váš názor Další článek: Ke stažení: stahujte nový Firefox

Témata článku: Internet, Skype, Orbit, Headset, Nedílná součást, Video Chat, Webová kamera, Švýcarský trh, Spojené království

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší