Logitech - nová nejlepší herní myš a klávesnice

Logitech - nová nejlepší herní myš a klávesnice

FREMONT, Kalifornie — 1. srpna 2007 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes představila nejnovější přírůstek do cenami ověnčené rodiny myší řady G určených pro hráče. Laserová myš Logitech G9 Laser Mouse dotahuje možnosti osobního přizpůsobení do krajnosti a hráči si tak mohou upravit téměř jakoukoli součást myši G9 tak, aby jim co nejlépe padla do ruky, ale také pro vlastní pocit a výkonnost.

Aby hráči mohli vyhrávat ještě snadněji, společnost Logitech rovněž představila novou verzi oblíbené herní klávesnice Logitech G15 Gaming Keyboard – nyní s nativní podporou ze strany většiny populárních her pro jedinečný GamePanel, čili podsvícený LCD displej s rozlišením 160 x 43 pixelů, jenž hráčům poskytuje důležité informace, které jim k výhře pomáhají.

U myši G9 připojované kabelem si hráči mohou užít výměnné úchopy, změnu rozlišení snímání během hry od 200 dpi do 3200 dpi, laserové sledování pohybu propojené přes vysokorychlostní rozhraní USB, systém paměťových profilů přímo v myši, vyvažování pomocí závažíček, LED v barvě podle přání a hyper rychlé rolovací kolečko MicroGear Precision Scroll Wheel, které bylo představeno minulý rok a je exkluzivní inovací společnosti Logitech.

„Stejně jako profesionální atleti potřebují i hráči PC her vybavení přizpůsobené tvaru jejich těla a individuálnímu stylu hraní,“ řekl Rory Dooley, hlavní viceprezident a generální ředitel obchodní divize Control Devices společnosti Logitech. „Hráči nám neustále říkají, že milují, když si mohou upravovat své 'nádobíčko' tak, aby jim umožňovalo dosáhnout optimálního výkonu. Prakticky všechny dimenze laserové myši G9 je možné přizpůsobit, takže hráči si mohou svou myš upravit přesně, jak si budou přát. Ať již budou hrát samotářskou střílečku nebo budou s více hráči v říši fantasy her, myš G9 spolu s nově vylepšenou herní klávesnicí Logitech G15 je kombinace, která je jasnou výhrou.“

Aby hráči mohli dosáhnout co nejlepšího uchopení, je myš Logitech G9 vybavena bohatými možnostmi přizpůsobení, včetně dvou výměnných úchopů: „Wide-Load Grip“ a „Precision Grip“. Úchop „Wide Load Grip“ je navržen tak, aby zajišťoval pohodlí i při těch nejdelších herních seancích, takže má plnější tvary a je na dotek měkký a jakoby saténový, zatímco „Precision Grip“ je vyroben s využitím technologie DryGrip a má kompaktnější tvar, díky čemuž nabízí přesnější ovládání pomocí konečků prstů a jistější vedení pro jakýkoli tvar ruky. Společnost Logitech plánuje, že bude postupně nabízet i další typy úchopů.

Pro dosažení ještě komfortnějšího pocitu myš G9 nabízí možnost přizpůsobit vyvážení a rozložení hmotnosti. Inovativní systém vyvážení hmotnosti hráčům umožňuje vybrat si ze stovek hmotnostních nastavení pomocí vkládání až čtyř přídavných závažíček do mezidna, které je pro ně určeno, a zvýšit tak hmotnost myši až o 28 gramů. Celkem si hráči mohou vybrat z osmi výměnných závažíček. Kazeta se závažími je uchycena pružinami, pohodlně pasuje na spodní část myši G9 a lze ji snadno během chvilky otevřít, upravit rozložení závaží a opět bezpečně uzavřít.

Ovládací software Logitech SetPoint ve verzi 5.0 hráčům nyní umožňuje vytvořit si pro myš celou řadu profilů. A protože myš má v sobě vestavěnou paměť, mohou si hráči takto přizpůsobená nastavení vzít s sebou kamkoli – již tedy není nutné vždy instalovat software SetPoint pokaždé, když hráč přejde na jiný počítač. Namísto toho si hráči mohou přímo do myši uložit až pět profilů – včetně speciálních klávesových maker, rozlišení dpi a nastavení barev LED kontrolek – a vyrazit za hrami kamkoli. Myš G9 dokáže uložený herní profil identifikovat automaticky nebo jej mohou hráči ovládat ručně pomocí tlačítka na spodní straně myši. Navíc si mohou vybírat z celé řady barev pro LED kontrolky, které je možné provázat s jednotlivými uloženými profily, a mohou si tak vyladit vzhled myši podle sebe. Když se myš používá, LED kontrolky indikují aktuální rozlišení dpi a nastavený profil.

Na rozdíl od jiných herních myší, které nabízejí rozsah rozlišení od 400 dpi do 2000 dpi, myš G9 je možné během hry přepínat až na hodnotu 3200 dpi pro rychlejší a přesnější pohybování kurzorem nebo až na nízké rozlišení 200 dpi vhodné pro hry, kde záleží na přesnosti na jediný pixel. Vysokorychlostní připojení přes USB přenáší až 1.000 zpráv za sekundu a zajišťuje tak hladké sledování pohybu bez zadrhávání kurzoru.

A konečně – laserová myš G9 se může pochlubit rolovacím kolečkem MicroGear Precision, které společnost Logitech představila loni u bezdrátové laserové myši Logitech MX Revolution. Pomocí přepínacího mechanismu v základně myši si hráči mohou vybrat mezi přesným rolováním po jednotlivých vroubcích, které je dokonalé pro výběr zbraní, nebo hyper rychlým rolováním téměř bez jakéhokoli tření.

Aby možnosti přizpůsobení byly ještě větší, mohou hráči myš G9 používat ve spojení s nově vylepšenou herní klávesnicí Logitech G15 Gaming Keyboard. Tuto klávesnici velmi rychle přijali stejně tak vývojáři her i spotřebitelé, především kvůli integrovanému LCD displeji, pro který populární hry nabízejí vestavěnou podporu, včetně World of Warcraft, Battlefield 2142 nebo Quake Wars. Klávesnice G15 navíc obsahuje sadu pro vývoj software (software development kit – SDK) určenou pro veřejnost, takže si hráči mohou sami naprogramovat jakoukoli hru, aby displej GamePanel využívala, a mohou tak dosahovat lepších výkonů.

Klávesnice G15 rovněž nabízí šest makro tlačítek, která lze programovat během hry, se třemi režimy, takže celkem je možné využít 18 programovatelných tlačítek pro každou hru nebo aplikaci. To například znamená, že hráči World of Warcraft si mohou „G“ tlačítka naprogramovat pro účinnější přístup ke kouzlům. Aby hráči měli k dispozici skutečně maximální všestrannost, podporuje klávesnice G15 různé kombinace tlačítek pro různé hry – klávesnice sama aktivuje nastavení platná pro konkrétní hru, jakmile je tato hra spuštěna. A díky snížení počtu programovatelných tlačítek na šest má nová verze klávesnice G15 kompaktnější velikost, takže hráčům nabízí více místa na stole, aniž by došlo k omezení jejich výkonnosti.

Díky dvěma vysokorychlostním portům USB vestavěným v klávesnici mohou hráči jednoduše připojit svou myš a náhlavní sadu a bez problémů si užívat hru. Klávesnice G15 má podsvícené klávesy pro hraní pozdě v noci a má přepínač na herní režim, který deaktivuje klávesu Windows a díky tomu nemůže dojít k náhodnému uzavření hry.

Váš názor Další článek: AMD: čtyřjádrový Phenom na frekvenci 3 GHz

Témata článku: Software, Klávesnice, Battlefield, Battlefield 2, Revolution, Fantasy, Spodní strana, Grip, Warcraft 3, Profil, Warcraft, World of Warcraft, Keyboard, Herní řada, Klávesnice herní, Herní klávesnice a myš, Battlefield 3, Logitech klávesnice, Vysokorychlostní pohyb, Podsvícená klávesnice, Herní režim, Battlefield 4, Gaming

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší