LogicaCMG získala zakázku na outsourcing informačního systému holdingu AAC

Konzultační firma LogicaCMG posílila své postavení dominantního dodavatele systémů pro český hi-tech sektor
LogicaCMG získala zakázku na outsourcing informačního systému holdingu AAC

Jeden z největších středoevropských distributorů IT a elektroniky a významný assembler osobních počítačů, holding AAC, zahájil spolupráci se společností LogicaCMG na vybudování nového provozně-ekonomického (ERP) a zákaznického (CRM) systému a jeho provozování formou outsourcingu. Hodnota pětileté zakázky přesahuje 100 milionů korun.

 

Jedná se o jedno z prvních nasazení nejnovější verze řešení mySAP ERP (4.7) a CRM (4.0) pro obchodní organizaci na evropském kontinentě. Systém bude podporovat stávající aktivity AAC nejen v České republice, ale i v dalších zemích, kde firmy holdingu působí. Architektura řešení zároveň podporuje rozvojové aktivity AAC. LogicaCMG jej bude provozovat ze svého datového centra v Praze na Petřinách a poskytovat podporu 24 hodin denně. LogicaCMG k tomu využije své centrum aplikační podpory, které již poskytuje služby více než třem desítkám podniků v České republice i dalších zemích regionu. Součástí kontraktu jsou přesně definované technické parametry, jejichž nedodržení by bylo penalizováno (SLA – Service Level Agreement).

 

Holding AAC má tři dceřiné společnosti, z nichž Libra se orientuje především na oblast spotřební elektroniky (je, mimo jiné, výhradním dovozcem produktů Samsung), ProCA je významným IT distributorem a třetím největším producentem osobních počítačů v České republice (značky Bravo a Tesco) a Xanadu se orientuje na služby a systémová řešení a zároveň je významný partner společnosti Autodesk. V současné době prochází celý holding restrukturalizací s cílem zpřehlednit a zefektivnit činnost. Nasazení výkonnějšího informačního systému je součástí této aktivity.

 

„Jako firma zabývající se moderními technologiemi dobře chápeme, jak je důležité, aby další expanze byla podpořena informačním systémem, který nám umožní lépe řídit náklady a flexibilněji reagovat na požadavky trhu. A protože jsme se chtěli soustředit na hlavní oblast  činnosti, potřebovali jsme silného a stabilního partnera, kterému bychom mohli plně důvěřovat. A proto jsme si vybrali firmu LogicaCMG, s níž máme dlouhodobé  zkušenosti,“ uvedl generální ředitel AAC Michal Henych.

 

„Velmi si této důvěry vážíme a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s firmou, která má tak jasnou představu o svých záměrech i o tom, jakou roli mají při realizaci těchto záměru hrát informační technologie,“ prohlásil divizní ředitel pro průmysl a energetiku ve společnosti LogicaCMG Petr Hübl. „Tato zakázka pro nás znamená další posílení pozice na trhu s outsourcingem informačních systémů a potvrzení role klíčového dodavatele těchto systémů pro hi-tech sektor. Při práci pro AAC budeme moci využít kapacitu svého datového centra i centra aplikační podpory, a zároveň zhodnotit zkušenosti z práce pro technologické firmy.“

 

 

 

 

PRO EDITORY:

 

LogicaCMG je přední světový dodavatel a provozovatel IT řešení, konzultační firma a systémový integrátor. Její zákazníci působí zejména v sektorech telekomunikací, energetiky, finančních služeb, průmyslu a veřejné správy. Společnost vznikla v prosinci 2002 spojením firem Logica a CMG, z nichž každá měla více než 30 let zkušeností s realizací rozsáhlých a komplexních IT projektů. LogicaCMG zaměstnává přibližně 21 tisíc lidí, má pobočky ve 34 zemích a zvláště silnou pozici na evropském trhu, kde patří k dominantním dodavatelům IT služeb.

 

LogicaCMG CEE s centrálou v Praze a pobočkami v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti zaměstnává více než 500 lidí, kteří realizují projekty pro nejvýznamnější společnosti  a organizace v České republice, na Slovensku a dalších zemích střední Evropy a vyvíjejí softwarové systémy pro globální telekomunikační trhy. LogicaCMG v České republice a na Slovensku je - stejně jako mateřská společnost ve Velké Británii - držitelem certifikátů podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0.

(pozn.: Název společnosti LogicaCMG se neskloňuje a píše se bez mezery, s posledními třemi velkými písmeny.)

 

 

Váš názor Další článek: Červ Santy ničí tisíce webových diskuzních fór

Témata článku: Bravo, Tesco elektronika, Významná role, Xanadu, Holding


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky