LogicaCMG připravuje indické bankovnictví na on-line vypořádání plateb

LogicaCMG uvedla do provozu svůj systém RTGS Readiness, který bude k dispozici 205 bankám a finančním institucím v Indii a umožní jim připravit se vypořádání transakcí v reálném čase (RTGS – Real Time Gross Settlement). Jedná se o součást dlouhodobého programu realizovaného indickou centrální bankou.
LogicaCMG připravuje indické bankovnictví na on-line vypořádání plateb

V rámci tohoto dlouhodobého programu LogicaCMG buduje novou platební infrastrukturu. Ta má pro indickou ekonomiku zásadní význam, protože okamžité vypořádání transakce umožní vyhnout se situacím, kdy platba není z nejrůznějších důvodů nakonec provedena a dodavatel nedostane zaplaceno za své zboží či službu.V rámci projektu realizovaného společností LogicaCMG byly banky propojeny pozemní a satelitní sítí, kde je veškerá komunikace chráněna systémem veřejných klíčů (PKI). LogicaCMG tuto zakázku za více než 11 milionů dolarů získala především na základě výborné reference z Turecka, kde je již obdobné řešení v provozu. V Indii bude uvedeno do provozu na konci letošního roku.

 

Systém RTGS Readiness umožňuje bankám řídit vnitro-denní finanční likviditu a využít výhod, které jim přinese on-line vypořádání transakcí. Toto řešení již využívají některé velké evropské banky, v Indii bylo ovšem doplněno o moduly pokrývající specifické požadavky dané místními podmínkami.

 

„K tomu, aby mohla být nová platební infrastruktura uvedena do provozu, je zapotřebí splnit řadu obtížných úkolů. Aby vše proběhlo úspěšně, je zapotřebí, aby každá finanční instituce přizpůsobila své systémy a svůj způsob práce. LogicaCMG je unikátně vybavena k tomu, aby jim poskytla potřebnou podporu. Má za sebou úspěšné zavedení platebních systémů v 17 zemích a dobře zná specifika indického bankovnictví,“ prohlásil ředitel společnosti LogicaCMG pro jižní Asii Louwke van der Steem.

 

 

 

 

PRO EDITORY:

LogicaCMG je přední světový dodavatel a provozovatel IT řešení, konzultační firma a systémový integrátor. Její zákazníci působí zejména v sektorech telekomunikací, energetiky, finančních služeb, průmyslu a veřejné správy. Společnost vznikla v prosinci 2002 spojením firem Logica a CMG, z nichž každá měla více než 30 let zkušeností s realizací rozsáhlých a komplexních IT projektů. LogicaCMG zaměstnává přibližně 21 tisíc lidí, má pobočky ve 34 zemích a zvláště silnou pozici na evropském trhu, kde patří k dominantním dodavatelům IT služeb.

 

LogicaCMG CEE s centrálou v Praze a pobočkami v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti zaměstnává více než 500 lidí, kteří realizují projekty pro nejvýznamnější společnosti  a organizace v České republice, na Slovensku a dalších zemích střední Evropy a vyvíjejí softwarové systémy pro globální telekomunikační trhy. LogicaCMG v České republice a na Slovensku je  - stejně jako mateřská společnost ve Velké Británii - držitelem certifikátů podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0.

 

KONTAKT:

Petr Hampl                              Telefon: 284 020 111, 603 327 556

                                               E-mail:  petr.hampl@logicacmg.com

Váš názor Další článek: Uživatelé Trilliana se k službě MSN Instant Messaging již nepřipojí

Témata článku: Platební systém, Úspěšný editor


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 74

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 90


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X