Logica zajistí integritu datových systémů ESA pro pozorování Země

Logica zajistí integritu datových systémů ESA pro pozorování Země

Logica bude řídit provozní integraci, ověřování a validaci (OIVV) datových systémů Evropské kosmické agentury (European Space Agency, ESA) pro pozorování Země. Outsourcing řízení velice složitého procesu testování a upgradu přinese organizaci ESA větší provozuschopnost a nižší náklady na správu. Logica jako hlavní dodavatel bude spolupracovat se společnostmi Elsag Datamat a Siemens jako subdodavateli. Kontrakt v celkové hodnotě 7,5 milionu eur poběží do 31.7. 2013.

ESA poskytuje údaje z pozorování Země rozsáhlé síti vědců a výzkumníků po celé Evropě. Význam dat z pozorování Země neustále roste, protože čím dál více mezinárodních a národních agentur objevuje široké možnosti jejich uplatnění. ESA kvůli zvýšenému zájmu o tyto informace v posledních letech rozšířila své kapacity a nyní provozuje více než 100 samostatných systémů pro sběr, zpracování a distribuci dat uživatelům. Vzhledem ke komplikovanosti celého systému potřebovala ESA dodavatele, který by byl schopen efektivně řídit, testovat a monitorovat aktualizace softwaru a nové aplikace před umístěním do živého prostředí, a tím by zajistil maximální provozuschopnost těchto kritických systémů.

Petr Polák, ředitel ředitel divize ETI společnosti Logica CEE, řekl: „Logica je schopná přenést do České republiky zkušenosti svých kolegů ze zemí EU získané na různých projektech týkající se především evropského družicového navigačního systému Galileo. To může mít zásadní význam pro podporu české vědy a výzkumu v oblasti vesmírných aktivit, možnosti přístupu České republiky k dalším projektům týkajících se Galilea a v neposlední řadě pro kandidaturu Prahy na umístění sídla Úřadu pro dohled nad družicovými navigačními systémy (GSA)."

Kontrakt na provozní integraci, ověřování a validaci (OIVV) dává společnosti Logica odpovědnost za to, aby všechny softwarové systémy používané organizací ESA a partnerskými centry příjmu a zpracování byly důkladně otestovány a ověřeny před zavedením do živého operačního prostředí. Činnost OIVV bude organizaci ESA vůbec poprvé dodávána jako plně outsourcovaná služba, jež se bude řídit robustní dohodou o úrovni služby. Systémy jsou provozovány v zařízení ESRIN ve Frascati poblíž Říma, které spravuje pozemní segment družicové sítě ESA a třetích stran pro pozorování Země, vede největší archiv údajů o životním prostředí v Evropě, koordinuje více než 20 pozemních stanic a zařízení pozemního segmentu po celé Evropě a spolupracuje s dalšími 20 operátory pozemních segmentů po celém světě.

Tento kontrakt staví na zkušenostech společnosti Logica s integrací a testováním komerčních informačních systémů v mnoha průmyslových odvětvích, zejména v oblasti integrace velkých pozemních segmentů satelitních sítí, například britského řídícího segmentu Skynet 5.

Další článek: Skype se dostane do každé aplikace, získá totiž nové SDK

Témata článku: Segment, Celá Evropa, Mezinárodní agentura, Třetí úroveň, Živá data, Evropský systém, Význam, Komerční činnost, Celý systém, Navigační software, Celá organizace


Určitě si přečtěte

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk