Logica v čele vývoje v oblasti multimediálních zpráv

10. května 2002
Chcete pracovat pro Microsoft?
Logica uzavřela první dva kontrakty na dodávku řešení pro přenos multimediálních zpráv (MMS) v mobilních sítích a dohodla zkušební provozy takových systémů u dalších pěti operátorů.
Logica v čele vývoje v oblasti multimediálních zpráv

Oba finální kontrakty byly uzavřeny s evropskými operátory, zkušební nasazení probíhají v severní a jižní Americe. Ve všech případech se jedná o dosavadní zákazníky firmy Logica.

 

Tyto systémy, které budou zprovozněny ještě během prvního pololetí letošního roku, jsou založeny na platformě LMP (Logica Messaging Platform), což je řešení pro přenos SMS, instant messaging a hlasové pošty. Tato platforma umožňuje operátorům postupný přechod od SMS na vyspělejší technologie a postupné rozšiřování možností nabízených zákazníkům.

 

MMS představují multimediální rozšíření dosavadních SMS. Zákazníci mobilních operátorů si budou moci posílat zprávy obsahující obraz, videozáznam, zvukový záznam a animovanou grafiku. Jedná se o podstatný krok směrem ke službám třetí generace a předpokládá se, že se velmi brzy objeví řada komerčních aplikací využívajících možností této technologie.

 

Gerry McKenna, generální ředitel společnosti Logica Mobile Network (produktová divize společnosti Logica zaměřená na telekomunikační trhy) uvedl: ”Na telekomunikačním kongresu v Cannes jsme jako jediní byli schopni předvést přenos multimediálních zpráv v komerčních mobilních sítích, které podporují GPRS, a demonstrovat nezávislost našeho řešení na typu sítě. Tento technologický náskok a těsné vztahy s více než 150 operátory po celém světě nám umožňují vstupovat na rychle se rozvíjející trh s MMS s velkou dávkou optimismu.”

 

 

 

 

Pro editory:

Logica je přední světový dodavatel a provozovatel softwarových řešení, poradenská firma a systémový integrátor. Zákazníci společnosti Logica působí zejména v  telekomunikacích, finančních službách, energetice, průmyslu a veřejném sektoru. Firma má přibližně 12.000 zaměstnanců ve 34 zemích. Byla založena v roce 1969 a její akcie jsou obchodovány na londýnské burze, kde patří mezi 100 firem s největší tržní kapitalizací (index FTSE 100).

 

Logica s.r.o. s pobočkami v Praze, Plzni, Brně a Bratislavě zaměstnává více než 500 lidí , kteří realizují projekty pro nejvýznamnější společnosti v České republice, na Slovensku a dalších zemích střední Evropy a vyvíjejí softwarové systémy pro globální telekomunikační trhy. Logica s.r.o byla - stejně jako mateřská společnost ve Velké Británii – certifikována podle mezinárodních norem ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0.

 

Kontakt:

Petr Hampl,                  Telefon: 02 /8402 0111, 0603/327 556

                                   E-mail: hamplp@logica.com

 

Váš názor Další článek: Chcete pracovat pro Microsoft?

Témata článku: Instant Messaging, Cannes, MMS


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 99

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF