Lite-On představuje funkci SmartErase

30. července 2008
HIS uvede Radeon HD 4850 ICEQ4
Lite-On představuje  funkci SmartErase

Lite-On dnes představil 4 nové DVD vypalovačky nové generace, všechny vysokorychlostní s unikátním prvkem SmartErase, který je určený k vymazávání dat z DVD±R (DL) a CD-R disků.

Navýšením rychlosti vypalování na 22x, nabízí interní vypalovačka Lite-On aktualizované řešení pro všechny, kteří vyhledávají mechaniky s co nejkratší dobou vypalování. Navíc jsou dané mechaniky obohaceny unikátní technologií, která umožňuje uživatelům vymazávat permanentně obsah médií, která obsahují citlivá data určená pro vymazání.

Na jaké bázi SmartErase pracuje? Přepisuje původní data uložená na disku s náhodnými znaky neurčitého významu takovým způsobem, že původní data již není možno číst žádnou mechanikou. Po zavedení charakteristiky SmartErase, se tak uživatel nemusí obávat jakéhokoli přístupu k tajným informacím, které byly na disku uloženy.

SmartErase je ideálním řešením pro společnosti i individuální spotřebitele, kteří potřebují vymazat tajné informace uložené na disku”, říká Jelmer Veldman, marketingový manažer pro Evropu, Lite-On. “ Místo fyzického znehodnocení médií, je nyní možné jednoduše přepsat data, která učiní původní data nečitelnými. Tento způsob je bližší politice udržitelného rozvoje naší společnosti“, dodává Veldman.

Za účelem jednoduššího použití, funkce SmartErase bude implementovaná v základním softwarovém balíčku Nero 7, který bude připojen k DVD vypalovačkám. Uživatelé, kteří budou chtít vymazat data na disku, mohou jednoduše vybrat aplikaci na obrazovce Nero a a dále si mohou vybrat mezi dvěma strategiemi.

  1.  “Quick Erase” (rychlé vymazání) – funkce, která vymaže informace, které jsou uloženy v bloku Lead-in a data, která jsou uložená na první stopě disku. Výsledkem je, že mechanika není schopna číst data z disku, nicméně s použitím softwaru určeným pro znovuzískávání dat je šance, že jistá data mohou být stále dostupná z částí disku, která nebyla přepsána.
  2.  “Full Erase” (rychlé vymazávání) přepisuje celý disk. Funkce zabírá vice času než “Quick erase”, ale všechna data jsou vymazána permanentně.

Lite-On představí 4 různé 22-rychlostní DVD vypalovačky s funkcí SmartErase:

  • iHAP322 - 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním PATA
  • iHAP422 - 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním PATA a funkcí LightScribe
  • iHAS322 - 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním SATA
  • iHAS422 - 22 rychlostní DVD vypalovačka s rozhraním SATA a funkcí LightScribe

Všechny výše uvedené mechaniky budou k dispozici od října 2008.

Váš názor Další článek: HIS uvede Radeon HD 4850 ICEQ4

Témata článku: Původní funkce, Quick, Náhodný znak, Citlivý uživatel, Ideální řešení, Uložená data, Nejkratší doba, Lightscribe, Nero, Pata, Uložení, Lite, Původní data


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky